Jak Anděla viděla anděla

Pokračování úspěšných rodinných příběhů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny.
Luboš s Annou vychovávají desetiletou školačku Andělu, její starší bratr Vašek studuje námořní akademii v Gdaňsku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60977/big_jak-andela-videla-andela-OqT-60977.jpg 3.371

Kniha Jak Anděla viděla anděla

Ivetaa

Po letech jsem si přečetla všechny tři díly najednou a jsem "ráda", že byly natočeny podle předloh jen první dva. Třetí díl je prostě úplně jiný a pokračování bez Vaška mě už tak nebavilo.

JancaMia

Třetí nenatočený díl, maminka mi tehdy koupila na čtení do nemocnice, knihu jsem přelouskala během dvou dnů, v pozdější době s menšími upravou dotočeno jako film Jak se krotí krokodýli. Jako malé holce se m to moc líbilo, teď po přečtení dcerám na dobrou noc mi to přišlo poměrně přitažené .

Květinka008

Anděla není Vašek... Vašek byl rošťák a byla s ním sranda, Anděla je rozmazlený spratek, který dospělé kolem sebe tahá na gumičce a oni se nechají; srandy tam už bohužel moc není :-( Asi je dobře, že tento díl nikdy nebyl natočený s původním osazenstvem, což jsem si uvědomila až teď po přečtení knížky...

markyticka
31.12.2021

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha se četla jednoduše, přečtená za pár hodin. Nedávno jsem shlédla oba filmy o Vaškovi a tak část postav měla zas filmovou tvář. bylo to milé a vtipné, tak 3,5 hvězdičky.

Šárka88
13.10.2021

Knížka z mého dětství, čteno asi 5x za sebou, nic jiného mě nebavilo v te době.

Ladislav73
29.09.2021

Přečteno díky ČV 2021 Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen.
Pokračování série o Vaškovi, ale bez Vaška.
Díky knize jsem pochopil ve filmu některé situace. Hlavně díky popsaným pocitům a myšlenkám dětí, ale i dospělých.
V některých částech jsem si představoval původní herce a v některých zase ty z filmu "Jak se krotí krokodýli". V něčem se mi líbila více kniha a v něčem zase film. Proto doporučuji si přečíst knihu a poté se podívat i na film.

miša63
24.09.2021

Další pokračování příběhů Vaška a jeho rodiny, na jehož podkladě byl natočen byl Jak se krotí krokodýli. Je příjemné porovnat knihu a film.

los
18.09.2021odpad!

netušil jsem, že existuje třetí díl "Vaška", s velkým očekáváním jsem začal číst a hrozně jsem se zklamal, několikrát jsem knihu chtěl dokonce odložit, jak mi vyprávění přišlo hloupé a překombinované, Poledňáková vykradla sebe sama a je to násilné, nevěrohodné, příliš šablonovité a vystavěné na efekt filmových gagů; úplně se vytratilo dříve tak pozorně zachycené reálné chování a uvažování dítěte, Poledňáková je nahradila obecnou představou dospělého, jak by mohlo dítě jednat - a to je zásadní rozdíl, vycházet z jednoho konkrétního případu (chlapec hledající otce) a pokoušet se o sociální kritiku společnosti (moderní podoby manželství a změna společenských norem po revoluci, které mají dopad na rodinu a výchovu dětí - jako zanedbávání dítěte, Koudelky, anebo pravý opak - extrémní závislost dcery na otci, Elektřin komplex, který zde, v případě Anděly, není blíže vysvětlen; na rozdíl od Vaškovy příchylnosti k otci u Anděly chybí motivace)