alva1 alva1 komentáře u knih

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Sérii s Li Jenem a Margaret jsem si oblíbila, ale tento díl mě nenadchl. Celý příběh se mi vlekl, snad jen posledních asi 70 stran už se mi četlo lépe. Konec mi přišel nechutný a useknutý. I když tento pocit jsem měla už i na konci jiného dílu série. Možná nebyl správný čas a nálada pro čtení této knihy.

25.01.2021 2 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl trilogie se mi líbil nejvíc.

13.01.2021 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Knihu jsem poslouchala v kuchyni při vaření, jinak bych ji asi nedočetla. Pro mě ztráta času. Nepřinesla mi vůbec nic. :-(

30.10.2020 1 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Od této knihy jsem nic neočekávala a byla jsem překvapená. Během čtení jsem měla úsměv na tváři a užila si milé, pohodové a příjemné chvilky.

27.09.2020 5 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

Líbí se mi případy, jejichž vyšetřování se účastní další osoby kromě policie. Tady policii pomáhá profilovačka. Kniha je napínavá, na konci akční a nemá nudná místa. Pro mě velmi povedené a určitě si přečtu pokračování, bude-li.

31.05.2020 5 z 5

Jako ryba bez vody Jako ryba bez vody Pierre Richard

Pierre v této knize s láskou a něhou vzpomíná na svoji práci, milované kolegy a přátele. Čtení této knihy je milé, pozitivní a s úsměvem na tváři. Tak jako byly jeho filmy, pokud si vzpomínám. Vřele doporučuji.

16.05.2020 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Mě to nebavilo. Přeskakovala jsem odstavce, abych to už dočetla.

02.05.2020 2 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Tato kniha byla dobrá volba. Příběh o ztroskotancích běží vpřed rychle, stále se něco děje. Jde o boj o přežití s počasím, přírodou a jak jinak s člověkem.

02.05.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Od knihy jsem nic neočekávala, ale bylo to celkem příjemné čtení o radostech a strastech života. Některé hlášky mě bavily a pobavily.

25.04.2020 4 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Tato jejich kniha patří mezi ty slabší.

07.04.2020 3 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Po knize Jozova Hanule, která se mi líbila daleko více, přišlo zklamání.

14.02.2020 3 z 5

S úsměvem jsem "protančila" celou knihu.

28.01.2020 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Kniha je napsána tak, že je pohlazením na duši.

02.01.2020 5 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Jedním slovem: nádhera.

30.12.2019 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Pro mě nejlepší povídka Akvarely.

07.12.2019 4 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Poslouchala jsem audioknihu. Připadala jsem si jako v divadle, výkon herců skvělý, hudba vytvářela ponurou až mrazivou atmosféru. Tak jak to mám u audioknih ráda. Prostě zážitek. Tak a teď to ale... Kdybych knihu četla, myslím, že by mě nezaujala. Sám příběh na mě nezapůsobil.

20.10.2019 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá kniha.

05.10.2019 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Smekám před autorem. Jeho popis KV jako umírajícího města je velmi výstižný a pro mě zároveň bolestný. Příběh je místy nechutný krvák, motiv mě překvapil. Pro mě za 3,5.

07.09.2019 4 z 5

Tygři z Mompracemu Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Tak to byl úlet. Seriál jsem milovala a knihou jsem si chtěla zavzpomínat. Dnes mi připadá ten příběh o ničem, hodně naivní, ale úsměvný.

25.08.2019 2 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Velmi milé pohodové nenáročné čtení.

06.08.2019 5 z 5