allyce allyce komentáře u knih

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

Recept "Řekni mi svůj sen": vezmeme detektivní žánr, přidáme odbornou psychiatrickou literaturu, nasypeme vyšinutou lidskou psychiku, okořeníme uměním autora a pořádně smícháme. Výsledek je super!

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Fieldingovou mám hodně ráda, tentokrát snad kromě závěru, mě její kniha moc neoslovila.

26.09.2017 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Nadšení tady zcela nesdílím. Ano, bylo to hrozné, bylo to drastické, bylo to šokující...
Ale taky to bylo chvílemi nudné a mnohomluvné ...

26.09.2017 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Doporučuji a zároveň pochybuji, že si ještě někdy nechám vzít krev :)

Advokát Advokát Michael Connelly

Bezvadná kniha! Obdivují americký systém justice (znám jen z knih a filmů) a nevím, zda i ve skutečnosti je tak rozmanitý a zajímavý, nicméně četba takových knih mě nesmírně baví.

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Nehodnotila bych tuto knihu jako oddechové čtení. Naopak, je to čtení depresivní a alarmující. Byť jsem o generaci starší než Marta, neodsuzovala jsem ji, že je sobecká a sebestředná. Je velmi málo mladých zamilovaných, kteří dokáží docenit "dobře míněné rady" svých rodičů. Každý si na to musí přijít sám. No a Marta je ukázkový případ. Její pozdější chování je jen důsledek neschopnosti řešit problém v jeho začátku a velmi malé odolnosti vůči stresu. Ve chvíli, kdy nebyla schopna vstát z postele, to už nebylo její rozhodnutí...

POZOR SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!
Úplně nejvíc mě dostal ten konec. Nebyl otevřený, byl bezvýchodný. Bylo zcela zřejmé co se děje, a kam Marta opět padá.

Inferno Inferno Dan Brown

Nebylo to špatné, ale .. První třetina knihy byla o tom, jak se hlavní postava dostává z jednoho konce paláce na druhý. Zbytečně dlouhé.
Pozitivní ale je, že ve mně autor vzbudil touhu vidět Florencii a navštívit místa, která popisuje. Rozhodně kladně však hodnotím myšlenku celé knihy. Vidím to jako velký problém lidské budoucnosti, nejsem schopna s tím nic udělat, děsí mě to a tak se raději stáhnu do stavu "popření".

24.09.2017 3 z 5

Nebezpečný polibek Nebezpečný polibek Jackie Collins

Ježkovy oči, to byla ale opravdu hodně děsná kniha. Od půlky jsem četla vždy první a poslední větu na stránce, abych se rychle dobrala konce. Půjčila jsem si ji náhodně a byl to naprosto ztracený čas.

20.09.2017 1 z 5

Klub zlomených srdcí Klub zlomených srdcí Cathy Kelly

Přelínání času v knize bylo pozitivní plus. Nejvíc mě bavil příběh babičky Lily, příběh Izzy byl sice ze života, ale to její vzdychání "chudák JÁ" bylo nataženo na moc stránek a vlastně mě tím otravovala. Příběh Anneliese bohužel dnes vůbec vyjímečný, nebyl špatný, ale zase...kde se vzal, tu se vzal, princ na bílem koni. Hodnotím knihu jako průměrnou, nic mi nedala, ale ani nevzala.

07.09.2017 3 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Zatím všechny knihy s advokátem Mickey Hallerem mě bavily. Mám ráda příběhy ze soudních síní, ale tentokrát jsem se mírně nudila.

07.09.2017 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Jsem nadšena. Strhující příběh právničky, která si šáhla na vrchol a pak dopadla tvrdě na zem. Líbil se mi i konec, který celý děj podtrhnul. Skvěle napsané, čtivé, působivé.

29.08.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na oslavný komentář to tentokrát není. Svědkyně ohně byla víc než skvělá, ale tady jsem se chvílemi nudila, dokonce některým pasážím i zasmála, jak byly nepravděpodobné, ale proč ne. Zkuste a uvidíte :-) Každý jsme jiný.

18.08.2017 3 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Omlouvám se autorovi, ale jeho knihu jsem odložila. Prostě to nešlo. Rozhodně knihu nijak nehaním, prostě někomu sedne, někomu ne.

20.07.2017

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Knihu jsem si dala do oblíbených a vím, že se k ní ještě několikrát vrátím. Úchvatný styl vyprávění o bídě, kterou si jen stěží umíme představit.

30.06.2017 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Souhlasím se všemi oslavnými komentáři níže. Naprosto dokonalá kniha! Dávám plný počet hvězd a nezabrání mně v tom ani snad sto gramatických hrubých chyb, nebo výraz faktura místo fakulta :)))

30.06.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Chválím autorku a knihu doporučuji těm, kteří nepotřebují v jedné knize deset vražd, hektolitry krve, super výkonné technické metody vyšetřování a nadlidsky nadaného vyšetřovatele. Doporučuji těm, kterým jedna vražda stačí a baví je sledovat způsob myšlení a vyšetřování jednoho sympatického samorosta, v tomto případě soukromého detektiva, za pomoci mladé, snaživé dívky na výpomoc. Humorné scény (není jich moc), vyplývající ze spojení tak nesourodé dvojice mě pobavily a celek je prostě super.

28.06.2017 4 z 5

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Námět, který má velký potenciál. V autorčině podání nuda na entou.

20.06.2017 1 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Je zbytečné srovnávat s Larssonem, je zbytečné vypichovat různé nedokonalosti, či uvěřitelnosti, důležitý je celek a podle mě se skvěle povedl.

13.06.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Půl knihy jsem si říkala, ať už se konečně něco děje.... Chování hlavní hrdinky mě spíše rozčilovalo, než aby mi jí bylo líto. Pak vyšlo téměř vše najevo a začalo to být zajímavé. No a závěr byl překvapivý, není všechno tak, jak se to jeví. Rozhodně to není napínavý thriller, ale spíš zajímavý vzorek chování jedinců v určité situaci.

13.06.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Super čtení, mrazivé svou atmosférou, představivost jela na plné obrátky... Fakt sugestivní vykreslení příbehu, který sám o sobě není nijak převratný, nicméně celek je dokonalý.

09.06.2017 5 z 5