Bohové viny

Bohové viny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210833/bmid_mickey-haller-bohove-viny-GVG-210833.jpg 4 188 49

Dobrý advokát musí především umět rozpoznat své vlastní viny. Mickey Haller se po krátkém přeběhnutí na stranu obžaloby vrací ke svému původnímu řemeslu: provozuje advokátní praxi ze zadního sedadla lincolnu a čeká na lukrativní případ. Dočká se brzy. Textová zpráva s kódovým označením pro vraždu je pro něj znamením, že se vrací zpátky na výsluní, kde se hraje o obrovskou mediální pozornost a tučné šeky. Tato kauza má však jeden háček: obětí zločinu je jeho bývalá klientka, prostitutka Gloria Daytonová. Mickey se domníval, že se mu ji podařilo přivést na správnou cestu. Zjevně se mýlil: Gloria se vrátila do Los Angeles i k dřívějšímu způsobu života. Nezachránil ji, naopak možná má na její smrti částečný podíl. Plný pochybností se ujímá obhajoby člověka, který byl z vraždy obviněn – o jeho nevině je ale Mickey stále silněji přesvědčen. Od samého začátku ví, že tento případ pro něj nebude lehký. Bude muset oživit temné duchy své minulosti, aby dokázal přesvědčit o své pravdě bohy viny – porotce, kteří mají rozhodnout nejen o osudu jeho klienta, ale zároveň i o něm samém.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Gods of Guilt , 2013

Jiparis
01.03.2024 5 z 5

Klasická dobrá detektivka z právnického prostředí. Jako vždy jsem se trochu ztrácela ve všech kličkách a taktikách, kterými se snaží navzájem překonat obhajoba a obžaloba. Je to složitá hra, kde každý musí myslet několik kroků dopředu.

JaniMa
24.12.2023 4 z 5

Závěrečná část knihy byla napínavá, ale začátek mi nesedl. Dočetla jsem až na podruhé. (Asi mě omrzela postava Mickeyho Hallera, protože autor dle mého patří v žánru ke špičce.)

čef
20.12.2023 5 z 5

Harry Bosch a Mickey Haller jsou mými nejoblíbenějšími hrdiny kriminálních románů. Zatím všechny romány o nich jsem si pořádně užil. I u tohoto románu je vše dokonalé. Postupy advokáta při pátrání a dokazování, kdy nemusí vždy vše dopadnout tak, jak bylo plánováno, sledovačky, napadení a nakonec soudní proces. Vše velmi přehledně podáno bez zbytečného zdržování. Tak to má podle mne vypadat, a tady to tak ovšem je.

Lmslaver
11.11.2023 4 z 5

Další Connellyho výborně napsaný příběh ze soudního prostředí s advokátem Hallerem v hlavní roli. Tentokráte bez velkého zvratu, zato s vědomím, že obhajoba klienta bude hodně složitá proti mocnému protivníkovi, který umí tahat za nitky a osnovat temné plány.

hanap
22.10.2023 5 z 5

Moc pěkné, ani v pátém díle o advokátovi Mickey Haller nechybělo napětí. Vhled do soudní síně a příprava na proces mě fascinují.

Luigi1
15.02.2023 5 z 5

Začátek nic moc pak to mělo spád

mi-380
09.01.2023 4 z 5

Autor mě znovu zavedl do světa, který mi připadá vzdálený jako galaxie na opačné straně vesmíru. Přesto mi advokátovu právnickou bitvu v soudní síni, včetně všech zákulisních manévrů, dokonale přibližuje a už popáté popisuje s velkou dávkou napětí a s maximální přesvědčivostí.
85 % (aktuálně 152 hodnocení s průměrem 85 %).

P.S.
Mickův slavnější bratr Harry Bosch se několikrát mihne dějem i tentokrát.

Evelin2506
25.06.2021 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Vůbec jsem nevěděla, že je série Mickey Hallera.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Klasický Connelly, vysoký štandard.

konicekbily
11.08.2020 4 z 5

Autorův standardní výkon: pomalý začátek, místy rozvleklý děj a nečekaný konec. Vyzná se ve svém řemesle a -nikoliv
spěšné ale poklidné rozmotávání děje je patrně jeho koníčkem! Komu se to líbí, ten bude mít jeho knihy rád!

AlenaF
23.07.2020 5 z 5

Bezvadné.

Hugomil
19.06.2020 5 z 5

Jako vždy perfektně napsané.

Didi15
10.06.2020 4 z 5

Docela to šlo :) bavilo mě to více než Harry Bosch. Konec byl super,začátek jsem prekousavala.

Marek.Sc
20.04.2020 5 z 5

Kniha už hneď na začiatku "vhúpne do rozbehnutého deja" prebiehajúceho súdneho procesu. Objavuje sa nám opäť už známy advokát zo zadného sedadla svojho Lincolnu. V deji nevystúpi brat advokáta detektív Bosch. Ale to neznamená, že sa budete celú knihu nudiť alebo že čitateľ o niečo príde. Advokát musí riešiť vraždu prostitútky, ktorú už nespočetne veľakrát obhajoval a ťahal z bahna. Vražda ukazuje na jej pasáka, ale všetko ale úplne všetko bude inak. Na povrch vychádzajú prekvapivé skutočnosti a zápletka naberá rýchly spád. je to tak ako sme u M, Connellyho zvyknutý a aj záver tejto detektívky bude nečakaný. Napätia až do konca. Knihu vrelo odporúčam.

Danago
20.03.2020 4 z 5

Jako vždy, autor nezklamal.

twiggynka
22.01.2020 5 z 5

Knihy Connellyho čtu ráda. Mickey Haller i Harry Bosch mě prostě baví... ????????????

March
07.12.2019 4 z 5

Za mě dobrý, díky autorovi už neodkladam knihy že soudního prostředí. A ne nadarmo je moje slabina Mickey Haller, ale i jeho brácha, no prostě Connelly ve mě našel vernou ctenarku:-)

Lodrich
23.04.2019 4 z 5

Tahle kniha se rozhodně nedá srovnat například s Noční směnou či jinými příběhy od Connellyho. Ale.... solidně vystavěnej příběh a lehce strhující finále s překvapením. V polovině knihy jsem ji odkládal a usínal při ní. Závěr knihy mi to už ovšem nedovolil. Takže jasné 4hvězdičky

Silmarien
12.02.2019 4 z 5

Neviem či si v nemocnici vyberám samé dobré knižky, ale je to ďalšia "štvorka". Dobre vystavaný prípad so zaujímavou kombináciou akcie mimo a v súdnej sieni. Trpko-sladký koniec a víťazstvá za cenu strát.

Petula.N
06.11.2018 1 z 5

Moje pátá kniha od Connellyho, první čtyři knížky jsem přečetla, vždycky jsem litovala, že jsem začala číst další díl Mickeyho Hallera, ale vždycky se děj rozjel, ale bohužel u páté knížky jsem nevydržela...kolikrát jsem se přistihla, že nevím co čtu, tak jsem knížku musela odložit.