aliza aliza komentáře u knih

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Třetí díl a opět skvělý. Vřele doporučuji. A už se těším na další díl.

10.06.2024 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

Kniha mne neskutečně vtáhla do děje. Z psychologického hlediska perfektně vykreslené postavy. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. A proto nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. A moc nepřemýšlet nad těžce uvěřitelnými fakty.

27.01.2024 5 z 5

Údolie smrti Údolie smrti Tess Gerritsen

Na autorku jsem narazila asi před rokem úplnou náhodou a jsem tomu strašně moc ráda. Její knihy mi vyloženě "sedí", už jich mám pár přečtených a zatím nezklamaly. A tato je zatím asi úplně nejlepší. Od začátku do konce napínavá, mrazivá atmosféra, tajemno, doslova jsem ji zhltla. Vřele doporučuji.

03.09.2023 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Kniha se mi moc líbila, příběh ze života, hrdinka bojuje s osobními problémy, bagatelizuje svůj zdravotní stav. V průběhu knihy bylo už celkem jasné, jak to dopadne, ale i tak se četla velice dobře.

09.08.2023 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Super, super, super!!! Neskutečně čtivé, napínavé, plné zvratů... Někdy jsem se doslova chytala za hlavu, jak se Lukáš zamotal do sítí Královny. Určitou chvíli jsem byla přesvědčená, že vím, kdo je Královna a proč to dělá. Ale jak jsem se mýlila. Zkrátka bylo velmi těžké knihu odložit, chtěla jsem číst a číst a číst...

14.06.2023 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Druhá kniha o Bobovi, moc hezky se četla. Taková oddechovka. Moc šikovný kocourek i jeho páníček. Vím, že kocourek je už v kočičím nebi, ale zůstane v srdcích nás všech, kteří jsme o něm četli. A Jamesovi přeji, ať zvládá život i bez Boba.

22.03.2023 5 z 5

Zpočátku jsem si říkala, že to nebude nic moc, ale nakonec se to četlo opravdu dobře, autor je pro mne "Mistr pera" a je neuvěřitelné, jak je schopen napsat, v podstatě o ničem, hodně zajímavý příběh.

24.06.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Druhá kniha od autora a jsem snad ještě nadšenějsí, než u první. Neskutečně čtivé, napínavé, nemohla jsem se od ní odlepit, vše šlo stranou, dokud jsem ji nepřečetla. Takže za mne super, super, super. Už se těším na další autorovy knihy.

13.04.2022 5 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Stejně jako první díl se četlo výborně, je to skvělá oddechovka v které nechybí romantika a Nořino oblíbené tajemno. Už se těším na poslední díl.

13.04.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Od autora první kniha, kterou jsem četla a moc se mi líbila. Shrnula bych ji slovy : milé, velice čtivé, oddechové. Co bych snad , dle mého názoru, malinko vytkla, je zbytečně moc vulgarit. Ale jinak super.

20.02.2022 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Kniha se četla sama, bylo to napínavé. Takže za mne výborný thriller.

10.01.2024 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Má první kniha od autora, začátek pomalejší, ale vše nabralo spád a četla se výborně. Konec pro mne překvapivý, poněkud nepravděpodobný, ale pokud to měli vyšetřovatelé "na háku", tak proč ne.

10.09.2023 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Velice zajímavá a originální kniha, která se četla tak dobře, že bylo těžké ji odložit. Tím, že se jedná o příběhy pěti lidí, kteří spolu nemají nic společného, s výjimkou toho, že chtěli pomocí DNA najít ideálního partnera s kterým jsou "spojeni". Proto jsou tam prvky thrilleru, romantiky, touhy po lásce a naplnění.

12.06.2023 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Další skvělá kniha od autorky. Už se těším na další knihy.

17.01.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Moje druhá kniha od autorky, opět skvělá, napínavá, druhá dějová linie hodně smutná. Celkově výborná kniha.

22.10.2022 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Kniha se mi dostala do knihovny úplně náhodou, od autorky jsem nic nečetla a musím napsat, že jsem z ní, tedy z té knihy, úplně nadšená. Okamžitě mne vtáhla do děje, napínavá od začátku do konce, no prostě paráda. Nemůžu vůbec nic vytknout, ani jedinou větu.

22.09.2022 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Tak po pravdě, moc se mi kniha nelíbila. Velmi depresivní, bez jiskřičky naděje, mohla by se jmenovat Sebedestrukce.

04.09.2022 2 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Čtvrtá kniha od autora a opět jsem nadšená. Sager umí psát neskutečně čtivě, skvělá zápletka, nečekané rozuzlení, zkrátka kniha má vše, co má thriller mít.

08.08.2022 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Výborná kniha, skvěle se četla, nešlo se odtrhnout, jedna věc, která se týká Sophie mne na konci mrzí, abych byla úplně spokojená, ale co se dá dělat. Jinak super.

08.08.2022 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha se mi líbila, byla napínavá, děj zajímavý, mrazivý, vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne, Určitě stojí za to si ji přečíst.

30.06.2022 4 z 5