AliStejsy AliStejsy komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Náhodou dobrá knížka. Zajímavý pohled do zákulisí a soukromí profesionálního sportovce.

10.04.2019 5 z 5

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Takový průměrný příběh.. nenadchne a neurazí

25.02.2019 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Nečekala bych, že mne toto drama tak chytne. Skvělý příběh napínavý až do konce, chvílema strašidelný při představě, že se roboti vzbouří a jdou proti lidem. Doporučuju!

25.02.2019 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Moc pěkné. Miluju filmové zpracování, díky kterému se mi asi kniha četla lépe, protože jsem měla trochu problém se staročeštinou. Ale krásný příběh, oceňuji nápad s uzavřením hradu pro ženy - tomu dodnes věří spousta lidí, že to tak opravdu bylo. To se Vrchlickému povedlo

25.02.2019 4 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Bohužel.. četla jsem lepší Čapkovy knížky. Na to, že se jedná o komedii, jsem se ani jednou nezasmála a děj mě nijak neoslovil. Dvě hvězdy za chvíli napětí, kdy všichni zjišťují, kdo vlastně Marty je

25.02.2019 2 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Některé pohádky mne bavily víc, některé míň, ale celkově pěkná kniha

18.02.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Podle recenzí jsem se na knížku moc těšila, ale bohužel mne zklamala svým dějem. Neříkám, že bych se při četbě vyloženě nudila, ale chvílemi to bylo zdlouhavé a příběhy možná až příliš obyčejné..

13.02.2019 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Poezie mi není blízká, většinou nechápu, co chtěl básník říct. Ale musím uznat, že některé verše Máje jsou krásné

09.02.2019 4 z 5

Perfektní. Všechny díly stojí za to, pokud hledáte odreagování a srandu. Skvělé hlášky a přirovnání, u kterých jsem vybuchovala smíchy. Fakt super

20.01.2019 5 z 5

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Ze začátku jsem byla zmatená a říkala si, že tato Šabachova kniha je opravdu ZVLÁŠTNÍ. Chytla mne asi až po 40ti stránkách a pak už jsem se i bavila. Přesto si ale nemyslím, že je to jeho nejlepší dílo.

19.01.2019 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se mi líbila. Doporučuju přečíst v kratším časovém období, abyste se nezamotali v postavách, ale jinak pěkné počtení, příběhy se hezky prolínají, zajímavé

09.01.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Chvílemi mne kniha bavila, chvílemi vůbec. Podle hodnocení jsem čekala něco mnohem lepšího, asi to nebyla kniha pro mne. Ale příběh zajímavý, proto 3 hvězdy

29.11.2018 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kdyby to byla první kniha o Osvětimi, kterou jsem četla, asi bych dala lepší hodnocení, ale ve srovnání s ostatními to byl slabý odvar. Každopádně kniha je čtivá, přelouskala jsem jí rychle, válečná literatura mne zajímá a někdy je holt příběh silnější, někdy slabší, ale jsou bohužel podle skutečných událostí...

23.11.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Hezká a pozitivní knížka. Půjčila jsem si ji jen ze zvědavosti a moc mne bavila. I filmová hvězda je v podstatě obyčejná ženská, které se honí hlavou milion věcí, která řeší běžné záležitosti, která prožívá to, co my ostatní.

08.11.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Vůbec jsem nečekala, že tuto knihu přečtu jedním dechem. Skvělá oddechovka ze života, moravština neskutečně vtipná, u některých hlášek jsem nahlas vybuchovala smíchy, smrt tatínka mi vehnala slzy do očí.. u jediné stránky jsem se nenudila - doporučuju

06.11.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nedočetla jsem.. s prvními 100 stranami jsem se trápila, pak mne děj zaujal a po dalších 100 stranách jsem se opět začla trápit. Děj se hrozně táhne, zbytečně moc omáčky, podle skvělých recenzí jsem čekala trhák, ale bohužel u mne kniha nezabodovala. 2 hvězdy za zajímavé a napínavé téma, ale já už se nedozvím, jak to dopadne..

28.10.2018 2 z 5

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Četla jsem kvůli výzvě. Je to takový průměr, některé události v příběhu mi přišly přehnané a odporné, děj je zdlouhavý. Doporučuju spíš mladším ročníkům, možná by se mi kniha líbila víc, kdybych jí četla v pubertě

21.10.2018 3 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Díky čtenářské výzvě se dostávám k novým tématům a autorům. Skvěle napsané, příběh velmi zajímavý, doporučuju!

02.09.2018 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavé, zajímavé, ale závěr mi přišel přehnaný (stejně jako u knihy Muži, kteří nenávidí ženy od Larssona) - asi to ke skandinávským detektivkám patří.

10.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla v rámci výzvy: autor, který žil ve vašem kraji. Vůbec jsem netušila, že nejlépe hodnocená kniha pochází od nás z Valašska. Příběh zajímavý, skvěle napsaný, nemůžu dát méně než 5 hvězdiček. Doporučuju!

23.07.2018 5 z 5