Zvláštní problém Františka S.

Zvláštní problém Františka S.

Kniha vypráví příběh obyčejného mladého muže, který přemýšlí o svém životě o svých činech a skutcích. Autor do knihy vložil kromě svého osobitého humoru i trochu filozofie.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2044/zvlastni-problem-frantiska-s-2044.jpg 4.1178
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

kalishane

Já osobně jsem spokojený. Líbí se styl psaní p. Šabacha a myslím si, že tohle je jedna z jeho nejlepších knížek. Působí to na mne jako pohádka se šťastným koncem, Šabachův styl psaní tomu navíc dodává "dospělost a lidskost". Výborná knížka..

Aleh
17.11.2017

Kniha Zvláštní problém Františka S. je o smyslu života. Na každé stránce vám autor nabídne podněty k pousmání a především také k zamyšlení nad smyslem života a nad sebou samým. František S. si žije ve svém vlastním světě. A jeho průvodce a společník v tomto příběhu, Františkem nazývaný "bratr Houbař", vlastně taky. František utíká v myšlenkách do toho reálného světa a jeho společník na toulkách přírodou utíká do světa představ a fantazie. A tak se nechte unášet vyprávěním tohoto příběhu a přemýšlejte o smyslu našich životů.

karel0684
09.02.2017

Je lepší být rozesmátý idiot nebo vtělený Kristus. Kde je hranice mezi normálním a nenormálním. S jistým humorem a nadsázkou se to snaží najít a popsat Petr Šabach v této knize. která je tak trochu něco jiného než jeho obvyklá tvorba.

davidurban1973
02.11.2016

Když jsem viděl tolik pozitivních recenzí, tak jsem se na knihu těšil. Můj první Šabach. Bohužel mě zklamala. Příběh je sice hezky napsaný a vyprávěný, ale pro mě osobně prostě divný. Stěží jsem to dočetl. Přišlo mi to jak náboženská propagační kniha od Jehovistů a jiných fanatiků. Snad pro mě jiné knihy od autora budou zajímavější.

Makropulos
13.04.2016

Co je vlastně tím zvláštním problémem Františka S.? Je to jeho stav v Domově nebo na pasece? Nebo snad právě rozdíl mezi těmito dvěma stavy? Petr Šabach mě opět nezklamal, naopak. Tahle knížka přináší plno hlubokých myšlenek o životě, o Bohu a přitom jí nechybí typický autorův humor.

radus
22.02.2016

Po předešlých komentářích jsem se na knížku těšila, ale zjistila jsem, že tahle blbina fakt není můj šálek kávy :-)

Lenka4
27.10.2015

Vyprávění v lehce otupěle fantazijním tónu, skoro jako by psané pod vlivem oněch kouzelných houbiček. Zajímavé filosofické úvahy, velice zdařilý výklad trojjedinosti Boha. Čtivé, působivé.

Gandalfek
07.08.2015

Toho autora mám čím dál víc rád - a nesoudím, zda je to zrovna touto knihou. Je-li nejlepší, jak se zde uvádí v komentářích, netuším, ale mně se líbila a moc - ale skoro bych řekl, že se mi jiné četly lépe, oproti tomu tato má přesah, plna moudra.

Damato
24.06.2015

Přikláním se k názoru, že tohle je to nejlepší ze Šabacha . Jsem možná starší generace a synové mi tvrdili, že tohle mě fakt nebude bavit a "nedám to", ale bavilo mě to a moc- pravda, občas jsem vytřeštila při čtení oči, ale " dala jsem to", proto plný počet hvězdiček

Mespilus
23.06.2015

Ano, snad nejlepší věc kterou Šabach stvořil. Čtivé, originální, "hlubokomyslná"!!

orson
09.06.2015

Takový nezvyklý příběh - originální, čtivý, zajímavý... ale na konci mi chyběla nějaká pointa.

Pavlinek
14.02.2015

TOP! TOP! TOP!

Dreisii
12.02.2015

Super příběh, zatím nejlepší co sem od Šabacha četla!

Boldrick
25.12.2014

Přidám se ke chválícím. Podle mne Šabachova nejlepší kniha. Možná není tak legrační, ale vtipná je a je v ní smysl života. Jedna z nejlepších knih co jsem četl.

Ikkju
25.08.2014

Někdo má podzim spojený s vůní spadaných jablek, s chutí piva popíjeného na studené zídce, kdy se do vás zapichují teplé, ale už očividně slábnoucí sluneční paprsky, někomu zas k podzimu patří houby či dokonce houbičky, pro mě je ale podzim spojený s šabachovkami.

Obsahují totiž něžné tóny jinak dohledatelné snad jen díky tajuplným houbičkám, ale i příjemně hořké chutě dobře vychlazeného piva popíjeného s naloženými utopenci...

dvorrka
25.11.2013

Přestože jsem od tohoto autora přečetl takřka vše, tenhle titul je vyjímečný hloubkou i lidskostí. Pochopitelně v Šabachově humorném podání. Dle mého názoru jeho nejlepší kus.

Firefox4
10.06.2013

Začátek mě okouzlil a pobavil a pak jsem měla přesně ten pocit, co se popisuje v knize: jako by rozvedl něco úplně jiného, než jsem čekala... Ale líbila se mi i přesto.

margueriteG
28.05.2013

doporucuji, kniha u, ktere si clovek muze odpocinout a zaroven se zamyslet sam nad sebou, nad okolnim svetem...

mala_katule
19.03.2013

Podle mě nejvíc povedená kniha! Fakt jsem se pobavila

mijoukou
06.02.2013

Přečetla jsem ji jedním dechem, naprosto luxusní :)

Malin
27.12.2012

Začla jsem ji číst, protože v knihovně zrovna neměli Hovno hoří, na který jsem měla zálusk původně. No a musím říct, že mě to od dalších Šabachových knih celkem odradilo.

Niki
25.06.2012

Tato kniha mě moc nezaujala smutným tématem, čekala jsem od toho více, ale v podstatě splnila moje očekávání. Zatím asi nejslabší kniha od Šabacha.

manja
18.04.2012

nejlepší knížka od Šabacha

sansgvina
12.09.2011

Skvělá knížka,uvítala bych pokračování :)

PanKérka
09.02.2011

Dost zajímavá knížka. Rozhodně se mi zalíbila.