Alilka Alilka komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Detektivka jak má být... Harry Hole je můj oblíbenec, i když dělá všechno možné aby nebyl. :-D Vyšetřovat ale umí a to je oč tu jde v první řadě. Knihy od Jo Nesbo, čtu zatím jedním dechem.

23.01.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Přečteno jedním dechem jak se říká..., já myslela, že červenka je prasečí nemoc a on je to krásný malý ptáček. :-D

23.01.2018 5 z 5

Maková panenka Maková panenka Václav Čtvrtek (p)

Kdysi jsem se se svými dětmi ráda dívala na večerníčky o Makové panence a motýlu Emanuelovi..., dnes jsem ráda, že mám doma krásnou útlou knížečku s jejich příběhy. Je to jedna z knížek, ze které čtu na přání svému vnoučkovi, když k nám přijede na pár dní. Nebudu zapírat i já mám pohádky moc ráda.

10.11.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Mám ráda tento žánr..., kniha se mi líbila i když jsem jí nepřečetla jedním dechem jako jiné, ale je zajímavá svým obsahem a zasloužila si být zfilmovaná. Ostatně film jsem viděla dříve než jsem četla knihu, což bylo možná trošku na škodu. Líbí se mi styl psaní autorky, který mě vede k zamyšlení kde se to v tak krásné a mladé ženě bere, je fakt, že na to myslím od doby co jsem přečetla Ostré předměty...

10.11.2017 5 z 5

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Moje kniha, kterou mám v knihovničce se přesněji jmenuje Jáma a kyvadlo a jiné povídky. Je to už dávno co jsem jí četla a pak jsem viděla i film. Nedávno o knihu projevila zájem moje 16-ti letá vnučka a proto mám knihu opět na svém nočním stolku. Těším se až se do ní opět už poněkolikáté začtu, protože Edgar Allan Poe je od doby kdy jsem si knihu koupila (1978) mým přítelem. Je to přítel často dosti nevypočitatelný a nemilosrdný. Dovede nahnat strach a držet v napětí jako málokdo, když vypráví příběhy nahánějící husí kůži, neboť usiluje o to, aby jeho smyšlené příběhy budily zdání věrohodnosti a pravdivosti. Nejen povídka Jáma a kyvadlo, ale i ostatní stojí za přečtení. A kdo by neznal Vraždy v ulici Morgue, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů atd.

22.09.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět přečteno jedním dechem, takže kniha mě rozhodně nezklamala i když při čekání na vydání jsem si občas říkala, že má takový nějaký divný název. :-)

20.04.2017 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Tak se mi zdá, že negativní komentáře jsou nějak v módě...,nechápu! Pro mě je touto knihou Viewegh zpátky, je to prostě jeho styl, který mě baví. Akorát by tam nemuselo být tolik vulgárních hlášek producenta, i když věřím, že ve skutečnosti to může být ještě horší.

20.04.2017 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Také jsem knihu dostala v audio verzi od České pošty za doručený balík. Viewegh mě baví..., nikde v knize nevidím šovinistu, ale pořádně naštvaného chlapa, který doma ženě trpí sedm let dulu, které také všechno financuje a navíc zřejmě ani netuší, že je to lesba a za jeho zády se mu vysmívá..., hi,hi Knihu beru, že byla napsána s velkou nadsázku, ve skutečnosti to snad ani není možné aby normální rodina takto žila.

26.01.2017 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Plně souhlasím s názorem, že Karel Čapek byl génius a zaslouženě se tímto dílem stal celosvětově známým dramatikem. Já si tuto divadelní hru vychutnala v podobě audioknihy, kterou namluvilo jako hru několik našich známých herců. Přestože tato Čapkova hra je v současnosti na divadelních prknech uváděna jen výjimečně, její poselství je v dnešní době až mrazivě aktuální, a proto si zaslouží čtenářovu i posluchačovu pozornost.
audiokniha: http://audioteka.com/cz/audiobook/rur
recenze: http://naposlech.cz/audiokniha/recenze/r-u-r

22.01.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tato kniha se mi hodně líbila . I když autor válku nezažil a čerpal informace jen z muzeí a od rodičů, dokázal ve mně vzbudit pocit, že příběh prožívám já sama.
Kniha je psaná velmi netradičně už jen tím, že vypravěčkou příběhu je smrt.
Po přečtení této knihy člověk pochopí, že smrt je vlastně hodná, zlé je samotné lidstvo, které rozpoutá válku pro maličkosti.
Citát z knihy:
"Říká se, že válka je nejlepší přítel smrti, ale musím vám povědět, že já to vidím jinak. Pro mě je válka jako nový šéf, který od vás očekává nemožné..."
Dříve než jsem četla knihu, viděla jsem filmové zpracování a můžu jen doporučit..., i když možná právě proto mi trvalo přečtení knihy pro mě neobvykle dlouho. :-)

02.01.2017 5 z 5

Rakouští císařové Rakouští císařové Friedrich Weissensteiner

Nemůžu než souhlasit, že jsou to čtivé životopisné jednohubky a jako noviny lze některé kapitoly přirovnat k dnešnímu bulváru. Musím se přiznat, že jsem knihu četla hlavně mezi řádky, zajímá mě v jaké době žili moji předkové.

17.10.2016 4 z 5

Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý vzpomíná Jan Zrzavý

Knihu jsem četla mojí mamince, ostatně našla jsem jí v její knihovničce. Po prohlížení obrazových knížek měst a přírody Jižní Moravy to byla rozhodně dobrá volba. Mám ráda tvorbu Jana Zrzavého, hlavně jeho Kleopatru. Proto mě samotnou zajímalo jeho vzpomínání na dětství, domov a mladá léta. Vůbec to neměl lehké a přece se prosadil, což je moc dobře. Nejhorší bylo snad to, že ho nepodporovali v malování ani vlastní rodiče, ano až tak upřímně popisuje svůj příběh. Na jejich obranu nutno uznat, že to byla těžká doba, báli se o něho, že se jako malíř neuživí. Nakonec se přece jen dočkal uznání i od nich, hlavně od otce, který dříve věřil více svému holiči než Janovi.
Moc hezky napsaný životní příběh jednoho velikána bez příkras a kudrlinek. Přečtením poznáte Zrzavého radosti i smutky a také jak vznikaly jeho první obrazy co jim předcházelo. Zajímavé čtení. Moje maminka mé čtení pozorně poslouchala, takže se jí kniha líbila tak jako mi a to mě těší.

13.10.2016 5 z 5

Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku Heathcliffův návrat na Větrnou hůrku Lin Haire-Sargeant

Rozhodně to není slátanina. Autorka obdivuhodně věrně zachovává styl Emily Brontëové i charakter osob zobrazených ve Větrné hůrce. Ve svém strhujícím románu mistrovsky doplňuje Heathcliffův a Katčin příběh právě o ony tři roky, kdy Heathcliff beze slova z Větrné hůrky zmizel a během té doby se vypracoval z opovrhovaného pacholka u koní ve váženého pána. Doplňuje tedy to, co mě zajímalo po přečtení Větrné Hůrky.
Co se tedy přihodilo od okamžiku, kdy Heathcliff uprchl z Větrné hůrky, jak přišel ke svému vzdělání a bohatství a proč se další události vyvinuly tak, jak je známe – ale staly se tak skutečně? Baví mě, že je do příběhu zakomponována i sama Emily se svou sestrou Charlotte a také pán Lockwood, který nám vlastně vyprávěl celý příběh o Haethcliffovi a Katce v knize Emily Brontëové - Na Větrné hůrce.

13.10.2016 4 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

Na to, že je to drsný příběh, čte se kniha velice dobře, díky elegantnímu stylu autorky.
Když pátráte po předcích, začne vás zajímat historie. Přiznám se, že po této knize jsem sáhla proto, že mě zajímá vše z té doby. Baví mě objevovat jak naši předkové žili. Augustin Zimmermann, je temná, smutná kniha o osudu jedné rodiny, která je inspirovaná skutečnou událostí, která byla mnohem horší než jak je popsaná v knize. Myslím ale, že se začínající spisovatelce Zuzaně Kultánové podařilo v její prvotině dobře popsat a vystihnout dobu, ve které se tento děj odehrává a přiblížit čtenáři jak se to všechno tenkrát asi odehrálo. Jediné co mě zarazilo při čtení této knihy bylo, že na tu dobu měla rodina nějak málo dětí, nevím proč tuto skutečnost spisovatelka změnila, protože ve skutečnosti měli dětí pět. V knize jsou uvedeny jen dvě děti.
Samozřejmě jsem po přečtení knihy pátrala na netu, jestli neobjevím nějaké informace o této skutečné události, a objevila.

08.10.2016 4 z 5

Pod habsburským orlem Pod habsburským orlem Jiří Pernes

Je zajímavé si přečíst v jaké době žili mojí předkové.

23.08.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Ano, jedním dechem. Vyhovují mi ty kraťoučké kapitoly, vždy si řeknu ještě jednu a přečtu jich tak několik. Skvělé napsaná kniha, moc dobře se čte.

23.08.2016 5 z 5

Rodokmen naší rodiny Rodokmen naší rodiny Blanka Lednická

Bezvadná kniha či spíše takový pracovní sešit, který slouží jako základ pro rodinnou kroniku. Nabízí prostor pro souhrnné zaznamenání rodinné historie, objevených faktů a informací. Po vyplnění může sloužit jako ukázka hledání předků, dokument toho, kam až se podařilo v rodinné historii dopátrat. Přehledně lze zaznamenat jednotlivé generace a k nim navázané záznamy z matričních knih, údaje o místech, kde předci žili a působili nebo jakému povolání se věnovali. Jsem zvědavá jak daleko se mi podaří knížku zapsat svými záznamy.

19.08.2016 5 z 5

Sestavte si rodokmen Sestavte si rodokmen Blanka Lednická

Perfektní pomůcka pro badatele, hodně mi pomáhá při pátrání po mých předcích.

19.08.2016 5 z 5

Když stromy rostly do nebe Když stromy rostly do nebe Aida Brumovská

Chtěla jsem něco přečíst mamince a náhodou jsem ve svojí knihovně objevila malou útlou knížečku, která má jen 148 stránek. Ani nevím kde se u nás vzala, ale asi jsem jí někde koupila za 10 Kč podle nálepky na zadní straně obalu. Byla jsem zvědavá o čem to bude. Začala jsem tedy předčítat a wow, bylo to úžasné čtení, pomalinku po kapitolách při každé návštěvě maminky. Kdo knížku četl, určitě mi uvěří, že jsem se na další čtení vždy moc těšila. Knížečka mi živě připomněla moje dětství prožité u babičky na vesnici a i mě se tenkrát zdálo, že stromy rostou až do nebe. U poslední kapitoly si moje maminka už trošku zdřímla a já si proto mohla dovolit povolit uzdu svým emocím a závěr knihy proplakat. Určitě se k této knížce ještě někdy vrátím a doporučím k přečtení svým dětem, dospívajícím vnučkám, známým a ostatním knihomolům.

19.08.2016

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Chtěla bych ještě dodat, že knihy vydané v sérii je dobré číst popořádku. Pokud si přečtu nejdříve knihu vydanou jako čtvrtou a pak si přečtu knihu vydanou jako první, může se mi ta kniha zdát slabší. :-)
Série, jejíž hlavní postavou je komisař Joona Linna, vyšla v tomto pořadí:
1 - Hypnotizér, 2 - Paganiniho smlouva, 3 - Svědkyně ohně, 4 - Písečný muž, 5 - Stalker

09.08.2016 5 z 5