Alilka Alilka komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tuto knihu jsem dostala od dcery k vánocům a nemohla jsem se ke čtení dostat. Využila jsem toho, že právě marodím a do čtení jsem se pustila. Sice jsem po dvou kapitolách zjistila, že už jsem asi viděla filmovou verzi, ale kniha je kniha. Právě jsem jí dočetla a trvalo mi to jen tři dny, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout, pořád jsem jí měla po ruce. Podle mě, je kniha velmi dobře napsaná a dobře se čte. Ať si každý říká co chce, ale pro mě byly zajímavé všechny postavy a příběh má hlavu i patu. Už se těším až se pustím do dalších dílů..., mám ráda knihy, které se čtou takzvaně jedním dechem a tato kniha k nim rozhodně patří. Teď už jen čekám až mi pošta doručí Paganiniho smlouvu. :-D

07.08.2016 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Právě jsem knihu dočetla, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout, napínavý děj mě nutil využít každé volné chvilky a louskat jednu kapitolu za druhou... Jsem zvědavá na Oběti ráje, zrovna leží přede mnou, tak jdu na to... Mám obě knihy půjčené z knihovny a je o ně velký zájem, takže jsem si je musela zarezervovat. :-D

13.05.2015 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Nezdá se mi, že by kniha byla slabší než "Nechtění", ale je jiná, to je logické. Je bezvadně napsaná, napínavá a zvědavost mě nutila číst skoro bez přestání. Opravdu jsem byla rozmrzelá z toho, když jsem musela knihu odložit kvůli jiným povinnostem. :-D
Snad jejiné co mi občas vadí je fakt, že aktéři mívají dost často ruce složené na prsou. ;-)
Bez této informace bych se při čtení obešla, ale to je už i o překladu... :-)
Jinak jsem si autorku už zařadila mezi svoje oblíbené a ruce složené na prsou na tom nic nezmění. :-)

21.04.2015 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Kniha přečtená jedním dechem.

21.04.2015 5 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Ano, kdo má Viewegha rád, měl by si tuto jeho knižku přečíst. Velmi úpřímná, hodně smutná a přesto i se špetkou jeho nezaměnitelného humoru. Přečetla jsem si jí se zaujetím a obdivem k tomuto odvážnému člověku, který si ze sebe i v takto vážné situaci dovede udělat srandu, i když to bolí. Přeju mu, aby mu vydržel krásný vztah s rodinou a přáteli.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Báječná kniha, která se mi báječně četla. :-)

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Souhlasím s pidalkou777! :-)

Inferno Inferno Dan Brown

Perfektně napsáno a přečetla jsem jí jak se říká opět jedním dechem, tak jako předchozí díly. Nezdá se mi, že by bylo přelongdonováno, jak jsem někde četla, a už se těším na další jeho dobrodružství. Je jasné, že je v knize i trochu nadsázky, (na jednoho člověka se toho děje nějak moc), ale bez ní to nejde, jinak by to byla nuda. Četla jsem tento díl se zaujetím možná i proto, že jsem těsně před tím, než jsem se pustila do čtění poslouchala audioknihu od Alighieriho Božskou komedii a Inferno celé pojednává právě o Alighierim a hlavně jedné části jeho Božské komedie, peklu. Docela bych doporučila i ostaním čtenářům toto dílo Alighieriho si přečíst a zcela určitě jim to změní dojem z knihy Dana Browna Inferno. Samozřejmě to není podmínkou... :-)

25.12.2013 5 z 5