Sestavte si rodokmen

Kdo jsme, odkud jsme přišli? Kdo byli naši předkové, čím se živili, jak žili? To jsou otázky, které si v průběhu svého života položí řada lidí, někdy se jedná o otázky řečnické, jindy o otázky, na něž tazatel chce najít odpověď. Tato kniha nabízí pomoc při hledání odpovědí nejen začínajícím rodopiscům, ale všem zájemcům o rodinnou historii a historii obecně. Kniha vysvětluje základní postupy a pojmy, využívané v genealogii, obsahuje popis pramenů, které najdete přímo v archivech, a také materiálů dostupných na internetu. Autorka díky zkušenostem s pátráním po vlastních předcích čtivou formou přibližuje, co obnáší sestavování rodokmenu a psaní rodinné kroniky. Na konkrétních příkladech čtenáři ukazuje, jak při hledání rodinných kořenů postupovat, jaké nástrahy na něj při výzkumu čekají a jak je překonávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139579/sestavte-si-rodokmen-PrA-139579.jpg 4.630
Literatura naučná, Hobby, Rodina
Vydáno:, Grada

Kniha Sestavte si rodokmen

Effi

Nepostradatelná příručka pro začátečníky.

Nočnípták
02.10.2018

V této knize se dozví mnoho důležitých informací nejen začínající genealogové. Obsah knihy je zajímavý i pro toho, kdo nechce sestavovat rodokmen, ale chce se poučit o tom, jak to chodí v různých archivech. Co se najde v matrikách, Jak jsou členěny matriční knihy a podobně. Je to pro mne příručka, do které průběžně nahlížím. Čím častěji si v ní listuji, tím větší však mám chuť si ten rodokmen taky sestavit.

pete13
12.07.2018

Základní nepostradatelná pomůcka pro nadšené amatérské genealogy, aneb bez přečtení této knihy do archivů nelez.

PavlínaAlžběta
10.01.2018

O něco lepší publikace pro zájemce o genealogii, kteří se chtějí dozvědět více o svých předcích, v knize je mnoho zajímavostí popsaných ze života předků, ale k pátrání po předcích je tato kniha slabá. Samé základy, několik ukázek, rozhodně tato publikace není tak odbornou, aby jste se ve své bádání po předcích dozvěděli více či i postoupili dál. Je to jen jaká si omáčka, rozhodně pro ty, kteří se chtějí zajímat o toto téma i blíže doporučuji se porozhlédnout po více propracovaných a odbornějších publikací, které jsou také určeny již pro začátečníky.

Alilka
19.08.2016

Perfektní pomůcka pro badatele, hodně mi pomáhá při pátrání po mých předcích.

Atisa
25.09.2014

Tato kniha mi, jakožto naprostému začátečníkovi, velmi pomohla se sestavováním rodokmenu mé rodiny. Dozvěděla jsem se opravdu hodně zajímavých a pro mě úplně nových informací o životě našich předků. Tato kniha ve mně dokázala vzbudit velké nadšení do genealogie. Oceňuji ukázku praktických příkladů, mnoho odkazů na různé internetové stránky a knihy, přílohy v podobě slovníčků, ukázek kurentu atd.

lucie.8
21.06.2014

Pěkná pomůcka pro badatele po předcích.

Air15
03.07.2013

Velice šikovná kniha, která mi moc pomohla seznámit se se základy genealogie. Velké množství rad, tipů a nápadů, které jsou velmi šikovné. Kniha je napsaná věcně a stručně. Neustále do ní nahlížím a už mnohokrát mi pomohla, když jsem si nevěděl rady. Klidně by ale mohla být obsáhlejší. Doporučuji všem zájemcům o genealogii.

rodokmeny rodopis, genealogie

Blanka Lednická