Rodokmen naší rodiny

Rodokmen naší rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160153/bmid_rodokmen-nasi-rodiny-160153.jpg 5 8 2

Kniha slouží jako kronika, do které si můžete zapisovat či vlepovat nalezené údaje o svojí rodině po 10 generací. Autorka, která je profesionálním genealogem, napsala ke každé kapitole krátký zajímavý úvod a kroniku doplnila návodem, jak postupovat při hledání a zaznamenáváním údajů spolu s podrobnými vysvětlivkami. Graficky vkusně zpracovaná kniha uchová informace o rodokmenu pro další generace. Kniha doplňuje velice úspěšnou publikaci Sestavte si rodokmen.... celý text

Filomena1961
02.08.2023 5 z 5

Doplněk ke knize Blanky Lednické - Sestavte si rodokmen. Je to takový základ pro rodinnou kroniku. Do knihy nebo lépe pracovního sešitu lze doplňovat jednotlivé údaje o předcích a je určena pro zaznamenání předků v jedné linii, zpravidla otcovské po příjmení a to v rozsahu deseti generací. Lze zapisovat rodinné historie, přehledně zaznamenat jednotlivé generace a k nim přidat matriční záznamy. Zcela jistě doporučuji těm, kdo se zajímají o genealogii.

Alilka
19.08.2016 5 z 5

Bezvadná kniha či spíše takový pracovní sešit, který slouží jako základ pro rodinnou kroniku. Nabízí prostor pro souhrnné zaznamenání rodinné historie, objevených faktů a informací. Po vyplnění může sloužit jako ukázka hledání předků, dokument toho, kam až se podařilo v rodinné historii dopátrat. Přehledně lze zaznamenat jednotlivé generace a k nim navázané záznamy z matričních knih, údaje o místech, kde předci žili a působili nebo jakému povolání se věnovali. Jsem zvědavá jak daleko se mi podaří knížku zapsat svými záznamy.

rodokmeny rodopis, genealogie předkové

Blanka Lednická
česká, 1980
2012  92%Sestavte si rodokmen
2013  93%Rodokmen naší rodiny

Kniha Rodokmen naší rodiny je v