Ali71 Ali71 komentáře u knih

Zraju jako víno Zraju jako víno Virginia Ironside

Mě se knížka líbila. Když jsem si přečetla ostatní komentáře, asi byly trochu pravdivé. Ano, knížka je psaná spíš jako od 50tnice, je psaná deníkovou formou, ale to mi vůbec nevadilo a přestože jsem o 25 let mladší než autorka, mám pocit, že na některé věci mám stejný názor. Člověk se cítí jinak než na svůj věk a když si nepřipouští, kolik mu doopravdy je, může si užívat i stáří a nebýt nešťastný z toho, jak život rychle profrčel. Přijde mi pozitivně laděná, jak knížka, tak Marie. Doporučuji přečíst jako oddychovou věc.

23.02.2017

Johana s dlouhýma nohama Johana s dlouhýma nohama Petra Braunová

Knížka se mi moc líbila, děti jí se zájmem poslouchaly. Nevtíravou cestou je v příběhu vysvětlena životní moudrost a vědomosti, které nám připadají jako samozřejmé a přitom si ani neuvědomíme, že je děti nemusí vůbec tak vnímat a tady je vysvětlen jejich princip. Určitě si přečtu i jinou knihu od paní Petry. Fakt moc pěkné čtení.

01.02.2017 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Byla to moje povinná četba, asi jedna z prvních knížek, kterou jsme ve škole četli při hodinách čtení. Teď jsem ji přečetla dětem, myslím, že se jím líbila, přestože dnes děti žijí v jiné době, ve více virtuální a materiální realitě. Jen mě mrzí, že z posledního vydání zmizelo JZD a podobná vysvětlení doby, která do této knihy prostě patří. Také doporučuji číst starší výtisky, ty před touto úpravou. Myslím, že kniha byla i zfilmovaná.

25.01.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Moje třetí kniha od stejného autora a musím říct, že mě zase dostala. Opravdu se skvěle četla a když jsem jí dočetla, mrzelo mě, že je konec. Pro mě ze začátku ne moc sympatického Oveho se vyklubal naprosto skvělý a chytrý chlap, který se uměl vcítit do druhých, jen sám měl moc těžké dětství, kdy se musel naučit nějak žít a přežít. Severští autoři mě teď fakt hodně baví a toto je skvělá, psychologická i vztahová kniha, kterou stojí za to číst.

09.12.2016 5 z 5

Lepší svět Lepší svět Daniel Pískovský

Pan Dan nám zraje jako dobré víno. Knihu jsem přečetla jedním dechem, na konci mě mrzelo, že je už její konec. Čtivě čtený příběh, který měl být poněkud depresivní, ale na mě tak nepůsobil. Stojí za to přečíst.

07.11.2016

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Krásná knížka. Autor mě překvapil, jak je citlivý a umí vylíčit mezilidské vztahy, které umístil do detektivního příběhu. Citáty v úvodu každé kapitoly četbu obohatily. Možná mě zklamal trošku rychlý konec. Ještě bych si pár stránek dala, ale na druhou stranu, všechno bylo řečeno. Zápletek a náhodností bylo opravdu trochu moc a nepravděpodobných, ale mě to nevadilo. Hezky napsané. Hned jsem běžela do knihovny půjčit si další knihu od stejného autora, tak jsem zvědavá, jestli se mi bude líbit stejně jako tahle.

13.09.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Alici jsem četla jako třetí knihu této autorky. Děj byl zajímavý, asi je to šok, když člověk zapomene, co se stalo v předchozích 10 letech. Psychologický děj, který mě nutil k zamyšlení, možná i přehodnocení, svých názorů a postojů k životu. Zajímavý námět, možná trošku slabší kniha než Sedmilhářky a Manželovo tajemství. Ale určitě stojí za to si jí přečíst.

09.09.2016 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavý příběh pro mě z neznámého prostředí, Grónska, kde je spousta sněhu, zimy a kde pracuje omezený počet lidí, kteří spolu musejí trávit většinu času, protože v okolí nikdo jiný není. Když dojde k "ponorkové nemoci", výpadku fungování nějakého zařízení - satelit, telefonní připojení, internetové připojení, elektřina a k tomu se přidá nepřízeň počasí a nemožnost spojení se s civilizací,... Nastává těžká situace, která je téměř neřešitelná.

26.08.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Naprosto skvělá, čtivá kniha, moc se mi líbila. Po jejím dočtení mi je líto, že už skončila. Dala bych si ještě pár stránek. Doporučuji přečíst na odreagování a zapomenutí vlastních starostí a připomenutí toho, že i jiní lidé mají problémy, často dokonce opravdu velké problémy. Ještě lepší příběh než je Manželovo tajemství. Vypráví o osudech různých rodin a ukazuje, že v naoko perfektním páru může být nejedna prasklina.

16.08.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knížka mě naprosto nadchla a moje děti rovněž. Chtěly vždy přečíst víc kapitol a moc se jim to líbilo. Nenásilnou formou jsou psané dětské příběhy, život v jiné zemi. Krásný jazyk. Doporučuji.

21.06.2016 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Brit-Marie se mi velmi líbila. Když jsem knihu dočetla, mrzelo mě, že je konec. Znáte to, u některých knih se mi to stává, že mi potom chybí, že už nemůžu číst dál, jako když odejde návštěva a Vám potom doma chybí. V Babičce jsem Brit-Marii nesnášela, tady jsem si jí zamilovala. Možná, že to bylo celé trošku zdlouhavé, ale přesně děj dokresluje celou situaci. Podle mě jí opravdu mělo být alespoň o 10-20 let méně, já jsem si jí takovou představovala. Je to krásná knížka. Skvělý spisovatel. S humorem i se smutkem popisuje různé osoby a životní příběhy a finanční krizi. Dávám všech 5 hvězdiček a doufám, že další kniha na sebe nedá dlouho čekat.

02.06.2016 5 z 5

Kos je bos Kos je bos Hanka Jelínková

Můj syn prvňáček dostal tuto knížku k narozeninám a hned v listopadu (3 měsíce od začátku školní docházky) jí dokázal sám přečíst. Je psaná jednoduchou a srozumitelnou řečí, která se dobře čte začínajícímu školákovi. Pro první třídu - skvěle napsaná kniha, navíc psaná Commenia script - velkými tiskacími písmeny - na trhu jich moc není. Doporučuji.

25.05.2016 5 z 5

Gang zjizvených Gang zjizvených Iva Pekárková

Poněkud drsná realita, kterou mohla 18 dívka zažít. Není hloupá, jen se vždy ocitla na nesprávném místě a věřila lidem, kterým spíš měla nedůvěřovat. A často toho ostatní využili a jí zneužili. Ale při svém těžkém osudu si se životem poradila celkem dobře a snažila se dostat se ze situace jak nejlépe mohla. Nenechala se otrávit a nikdy neuvažovala o řešení ve smyslu sebevraždy, což by asi nejeden slabší jedinec nedokázal. Silná osobnost. V textu jsou popisovány místa, kam jsem se třeba já nikdy nedostala a nikdy nedostanu a jsou vylíčeny ze zajímavého úhlu pohledu. Kniha se mi líbila, nebyla psaná pesimisticky, měla jsem z ní dobrý dojem. Doporučuji přečíst.

25.05.2016 5 z 5

Upír z činžáku Upír z činžáku Andrzej Pilipiuk

Příjemné odreagování, člověk se občas pěkně zasměje. Připomenutí doby pro mě ne zas tak vzdálené, co všechno tehdy nebylo nebo naopak bylo. A dnes to člověk bere jako naprostou samozřejmost.

20.05.2016 5 z 5

Co by mé dcery měly vědět Co by mé dcery měly vědět Elizabeth Noble

Knížka se mi opravdu moc líbila. Sice jsem ze začátku u čtení pořád brečela, později už ne. Doporučuji si ji přečíst, člověk si uvědomí, jak je život pomíjivý a že je potřeba si s dětmi i rodiči povídat a mít k sobě blízko, protože najednou.... Je pozdě a to, co jsme brali jako samozřejmost a nikdy jsme svým blízkým neřekli, už nebudeme mít nikdy příležitost jim říct. Proto je opravdu důležitá blízkost rodiny.

29.04.2016 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásná knížka, kterou jsem měla ráda jako malá. Teď ji čtu svým dětem, ´které ji poslouchají se zaujetím a těší se na další kapitolu. Pěkné povídání o tom, jak se mohou cítit zvířátka ve vztahu k lidem i k jiným zvířatům a jak pro nás běžné věci - autobus, auto, může u nich vyvolávat různé nápady. Pěkné ilustrace. Doporučuji přečíst nejen kvůli dětem.

30.03.2016 5 z 5

Teprve v nebi jde o život Teprve v nebi jde o život Miroslav Adamec

Oddechová knížka, člověk se občas usměje, občas je mu smutno z toho, jak je svět pomíjivý.

24.03.2016 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Mě se knížka líbila, byla trochu jiná než ostatní. Pouze moc postav, různých míst, také jsem se musela vracet, abych zjistila, kdo je kdo. Konec byl poněkud rychlý, chybělo mi přesné dovysvětlení, událostí - jak kdo kde skončil, závěr byl poněkud kostrbatý. Dovětek září - nekomentuji, možná opravdu příprava na další díl. Ale jako celek knihu mohu jenom doporučit, přečetla jsem jí jedním dechem, bylo to pěkné čtení.

24.03.2016 4 z 5

Libidárium Libidárium Nicholson Baker

Bylo to příjemné čtení, pan překladatel se opravdu vyřádil a nebylo to asi lehké přeložit. Chci si přečíst i jinou knihu od pana Bakera.

24.02.2016 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Na Birlibána vzpomínám ráda, maminka mi ho četla, když jsem byla malá. Ráda jsem si prohlížela obrázky. teď ho čtu svým dětem a uvědomuju si, co všechno se v knížce vysvětluje. Popisuje, že všechno, co člověk udělám, má svůj následek.

19.02.2016 5 z 5