Johana s dlouhýma nohama

Co všechno se dá zažít během jednoho deštivého letního dne? I nečekané dobrodružství! Jen musíte najít toho správného kamaráda. Johanka tráví posledních čtrnáct dní před začátkem první třídy u babičky a dědy, stejně jako František od sousedů. Je to kluk do nepohody. Zatímco jeho trápí zuby, Johanka se stydí za své dlouhé hubené nohy. Na posměváčky však vyzrají neohroženým činem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295863/johana-s-dlouhyma-nohama-iYf-295863.jpg 4.412
Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Johana s dlouhýma nohama

kamibe
12.03.2019

Jako poslední čtu první knížku o Johaně. Má poslední dny volna, za chvíli půjde do školy. Jeden týden na konci prázdnin tráví u babičky a dědečka. U sousedů je kluk, který si ale s Johankou nejdřív hrát nechce. Ani ťukání na zeď je nesblížilo. Natož když František je svědkem jedné Johančiny opravdu nepříjemné skopičiny, kterou dědeček skoro odstůně! Až jednou po dešti začnou pracovat na propojování louží. V tom dni se ukáže, že mít dlouhé nohy může být někdy velká výhoda.

Ali71
01.02.2017

Knížka se mi moc líbila, děti jí se zájmem poslouchaly. Nevtíravou cestou je v příběhu vysvětlena životní moudrost a vědomosti, které nám připadají jako samozřejmé a přitom si ani neuvědomíme, že je děti nemusí vůbec tak vnímat a tady je vysvětlen jejich princip. Určitě si přečtu i jinou knihu od paní Petry. Fakt moc pěkné čtení.

MartinaF
30.09.2016

Opět parádní čtení.

TerJac
18.07.2016

Petra nikdy nezklame. Opět se to četlo samo. Jednoduchý krásný příběh, který v sobě má i tak plno ponaučení :-) Díky Petro!

Říkali mi Leni
Říkali mi Leni