AlcaLou AlcaLou komentáře u knih

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Tohle bylo naprosto úžasné čtení! Já knihy ze současnosti příliš nečtu, ale tato kniha mi naprosto sedla a měla vše, co jsem od ní očekávala - sympatické postavy, krásné prostředí, byla plná knih a romantická linka byla naprosto skvělá, úplně jsem cítila tu chemii. Moc doporučuji a moc se těším na Knihkupectví u jezera.

11.10.2022 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Na knihu jsem se velmi těšila, protože miluji Kroniky prachu. Kniha má opět úžasnou obálku a krásné grafické zpracování uvnitř, ale jinak se dostavilo obrovské zklamání. Kniha mne strašně nudila. Postavy mi nebyly sympatické, romantická linka za mne nepovedená. Necítila jsem žádnou chemii mezi postavami a navíc byl do knihy zakomponovaný gay vztah. Nic proti, ale trochu už mi vadí, jak je dnes strašně in dávat do knih lgbt vztahy. Je toho na mě už trochu moc. Takže vlastně krom grafiky mne kniha neoslovila ničím. Bohužel.

31.10.2023 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nenáročné romantické čtení. Velmi se mi líbil autorčin popis prostředí a zvyků místa, kde se děj odehrával.

18.04.2022 4 z 5

Sestry z Titaniku Sestry z Titaniku Patricia Falvey

(SPOILER) Kniha se mi strašně dobře četla a celkově mne velmi bavila. Těšila jsem se na každou chvíli, kdy zas budu číst. I když bylo od začátku jasné, jakým směrem se kniha asi bude ubírat, plno věcí mne překvapilo, třeba to, že nakonec se vlastně v New Yorku kniha neodehrávala.
Tak trochu nechápu zklamané recenze, že v knize bylo málo z Titaniku, protože kdo četl anotaci, musel vědět, že hlavní zápletka se bude odehrávat jinde.

Dala bych plný počet hvězd, ale jednu dávám dolu za to, že autorka bohužel tak strašne nevhodně načasovala intimní chvíli Delie a Aidana. Vážně byste měli pomyšlení na sex ve chvíli, kdy už 3 dny hledáte ztracenou dceru? To načasování mě vážně zamrzelo.

15.10.2021 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Právě jsem dočetla a v hlavě mám obrovský zmatek, plno rozporuplných pocitů, že ani nevím, jak knihu hodnotit.

Co musím pochválit - úžasný jazyk, styl psaní, plno krásných vět a myšlenek hodné k zapsání. Příběh velmi originální a propracovaný. Celkově kniha v člověku vyvolává plno emocí. Z postav jsem si zamilovala Luca a vždy jsem si užívala stránky, když se v příběhu objevil. Těšila jsem se na ty pasáže až tak, že jsem si kvůli tomu neužívala tolik ten zbytek.

Co se mi hlavně nelíbilo a kvůli čemu jsem knihu odložila s tím, že už dál číst nebudu - bisexuální a lesbické/gay vztahy. To mě opravdu naštvalo. Letos na to narážím v knihách totiž velmi často. Nemám ráda, když mi to v knihách autor podsouvá bez upozornění (např. zmínka v anotaci) a nedává mi tak na vybranou, jestli knihu s takovými vztahy chci a nebo nechci číst. Za to jedna obrovská hvězda dolu.

Někdy mi kniha přišla trochu nudná, za mne by jí prospělo méně stran (...a víc Luca :-D ) Nejméně mne bavil Henryho příběh a vlastně mi ho i tak trochu zprotivil.

Některé věci v příběhu nedotažené - při popisech, kdy Addie s někým strávila jeden den a druhý den si jí dotyčný nepamatoval...vždy mě napadl takový podstatný detail - to si za celý den ani jeden nedošel např. na wc?? :-D

No a konec? Nečekala jsem happyend, ale možná na mě byla poslední slova až moc hořká. Ale posledních 100 stran byla neskutečná jízda, od které se nedalo odtrhnout.

3 hvězdičky jsou podle mého málo, 4 možná moc...tak 3,75/5. Knihu doporučuji. Buď vám sedne nebo nesedne, ale stojí za to to zkusit.

15.10.2023 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

(SPOILER) Kniha, kterou všichni chválí až do nebes. Ale zas tak extra mi nepřijde. Některé situace jsou takové..nereálné a ač je hlavním tématem knihy smrt, která k životu patří, čekala jsem od knihy jiné pojetí. Tato kniha je navíc typickým příkladem toho, jak je těžké a důležité správně napsat anotaci. Tak, aby neprozradila mnoho, ale zárověň potencionální čtenář zjistil, zda je kniha pro něj, či nikoliv. Velmi mě zklamalo, že se knihou prolíná téma smrti dítěte a z anotace to ani nevytušíte. Toto téma není pro každého a pro mě také ne, obzvlášť jako matku dvou malých dětí. Za knihu jsem zbytečně vyhodila nemalé peníze.

25.04.2022 1 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Tak tohle bylo opravdu úžasné čtení! Prolog mne vtáhl do knihy neskutečným způsobem a už mne nepustila. Knihu jsem prožívala, jak už dlouho žádnou. Musím ale říct, že je to asi také hodně dáno tím, že jsem rodič a shodou náhod téměř staré holčičky, jako je Rosalee. Dokázala jsem se tak vžít na plno do všech emocí, které knihu protínají. Kdybych nebyla maminkou, asi bych se do knihy až takhle naplno neponořila. Jsem z knihy opravdu unešená. Postavy jsou skvěle propracované, děj plyne, je nepředvídatelný a ke konci plný zvratů. Nenudila jsem se ani na chvíli a knihu velmi doporučuji!
A jsem ráda, že jsem ji četla až ve chvíli, kdy už vyšel druhý díl.

01.11.2021 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Kniha mne mile překvapila. Ač pojednává o smutném tématu smrti, tato kniha byla milým pohlazením, v něčem možná i takovým i uklidněním a nadějí, že v nebi se lidé, kteří opustili pozemský život, mají hezky. Autorka měla nebeský život moc hezky vymyšlený. Opradu hezká kniha a doporučuji.

02.10.2023 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

Nádherný, dojemný a napínavý příběh z války, který mne upoutal už od první stránky. Velmi sympatické a dobře vykreslené postavy. Knihu moc doporučuji!

08.06.2022 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Kniha se mi velmi líbila. Nejsem z ní tedy tolik unešená jako někteří čtenáři, ale bylo to hezké čtení. Ta romantika byla skvělá a moc jsem si to užila. V knize bylo plno vět k zamyšlení.

18.04.2022 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Tahle kniha byla nesmírně čtivá. Moc hezká romantika s kapkou erotiky, která mi zde nijak nevadila (Běžně erotiku v knihách vůbec nevyhledávám). Ale tady to mezi hlavními hrdiny skvěle jiskřilo. Těším se na další knihu od autorky.

22.03.2022 4 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Tohle bylo tak jiné čtení, než jsem dosud četla, ale tak kouzelné, něžné a romantické. Plno lidí bude dle anotace očekávat asi něco trošku jiného (stejně tak já) a možná budou zklamaní. Já, ač mě to překvapilo, zklamaná nebyla. Tahle kniha si mě opravdu získala a velmi chválím autorčin nápad. Za mě velmi povedená romantika. Postavy mi byly všechny moc sympatické.

16.03.2022 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Do poloviny jsem si říkala, že tento díl mne zatím baví nejvíc. Pak to ale přestalo mít děj a vše se točilo v kruhu jen kolem jediného. A to mě začalo po chvíli trochu nudit. Trochu mi i vadilo, že jsem se nedočkala žádného popisu míst - např. přírody, Skotska, atd. Prostě celé mi to přišlo tak nějak ploché, bez atmosféry a kniha ve mě tedy moc nezanechávala při čtení žádné emoce. Je to škoda, hlavní hrdinové by byli moc fajn. Ve finále je za mě zatím nejslabší z přečtených dílů.

26.03.2024 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jako první jsem četla ve Stínu popela (věděla jsem, že je to prequel, ale že se tyto dvě série mají číst provázaně v určitém pořadí jsem se dozvěděla až později, ale nevadí). Ve stínu popela je označována jako mnohem lepší, tak jsem byla hodně zvědavá, jestli to tak budu vnímat i já. Ač jsem si velmi oblíbila Nykta, u mě se dostavil opačný efekt - Z krve a popela se mi líbilo víc. Poppy mi je sympatičtější než Sera. A celkově mi přijde, že v celé knize jsou "normálnější" interakce mezi Poppy a Hawkem. Hodně si povídají...což mi u Sery a Nykta trochu chybělo. A vůbec celkově ve všem mi to nepřišlo tak dohnané do extrému - hádky a sexuální scény. Tady byly tak akorád. Chemie mezi postavami byla parádní. Tohle čtení jsem si vážně moc užila. Nenudila jsem se ani na chvíli a děj mi příjemně plynul. Obzvlášť ke konci jsem se opravdu nemohla od čtení odtrhnout. Prostě Poppy a Hawka jsem si zamilovala a těším se na pokračování.

26.01.2024 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Dvojka opět úžasná a nezklamala. Chvílemi jsem četla se zatajeným dechem a stránky mi ubíhaly pod rukama, ani nevím jak. Prostě jsem četla a musela vědět, jak to celé bude dál. Jestli to skončí tak, jak bych si přála nebo ne. Tahle duologie je za mě opravdu velká romantika, některé scény jsem viděla tak živě a má romantická duše jásala. Ale celkově mě ten svět a víly moc bavily. Vyhovovalo mi, že to nebylo takové to hodně kruté temné fantasy, ale spíš takové pohádkové. Série Prázdné sliby se stala mou srdcovkou.

21.01.2024 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Tak tento příběh mě naprosto pohltil. Po dlouhé době kniha (i když jsem přečetla plno skvělých knih), kterou jsem jen nerada odkládala a četla jsem kdykoli jsem mohla. Byla jsem v napětí, jak se vše vyvrbí. Často jsem v recenzích četla, že se kniha podobá Dvorům a dalším knihám. To nemohu posoudit, protože jsem je ještě nečetla. Možná o to víc jsem si ji užila. Byla skutečně velmi čtivá, postavy jsem si oblíbila. A ten konec? Musela jsem jít hned pro druhý díl. Knihu moc doporučuji a jsem nadšená.

13.12.2023 5 z 5

Jezerní růže Jezerní růže František Kožík

Nikdy jsem příliš nečetla české autory. Před časem jsem si řekla, že je zkusím. V současných mě toho příliš nelákalo, a tak jsem začala prohledávat antikvariáty. A objevila Jezerní růži. Z knihy jsem úplně unešená! Před autorem opravdu smekám. Smekám před jeho schopností na pouhých 119 stránkách skvěle vykreslit prostředí, pocity i postavy, jako bych četla spíš 400 stránkovou knihu. A ta romantika! Tato kniha mne zahřála u srdce a řadím ji nyní mezi své oblíbené.

11.05.2022 5 z 5

Rosiin sladký krámek snů Rosiin sladký krámek snů Jenny Colgan

Od této knihy jsem prakticky moc neočekávala. Vlastně jen milé, romantické a odpočinkové čtení. A to jsem také dostala. Ale co jsem nečekala, že mi kniha po přečtení bude ještě několik dní doznívat v hlavě. Díky příběhu Lillian. Ten knihu činí něčím víc než jen odpočinkovou červenou knihovnu. Moc se mi líbila.

05.12.2021 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Docela dlouho jsem váhala, jestli knihu koupit nebo ne. Dle anotace jsem si pořád tak nějak nemohla představit, co se může v tak tlusté knize dít kolem Jane Austenové. Kniha je příběhem několika lidí z malé vesničky, které spojuje láska ke knihám Jane Austenové (těch zmínek o jejích knihách je tam opravdu dost, na muj vkus možná až moc). A nejen to. Je to milá kniha, ve které se toho úplně moc neděje, ale přesto jsem se u ní nenudila, děj byl pro mne nepředvídatelný a čtení jsem si užila. Jen zpočátku mi trochu trvalo, než jsem se v knize zorientovala. Postavy byly milé, hezky vykreslené, takže jsem si k nim během čtení vytvořila vztah. Knihu mohu doporučit všem, kdo si chce odpočinout u knihy, u které máte pocit, že je prostě o životě. O tom špatném i dobrém. Prostě o tom, co k životu patří. Nic víc, nic míň.

25.10.2021 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Tohle mi moc nesedlo. Byla to má první přečtená fantasy kniha. Styl psaní skvělý, ale na mě až příliš temné a hlavní hrdinka mi úplně sympatická nebyla a prodělala pro mě ne moc uvěřitelný přerod. Z nezkušené dívenky se zničehonic stala zkušená a sebevědomá žena, co se vyzná ve všem, včetně kouzlení a sexu. Moc jsem to autorce nevěřila.

21.01.2024 3 z 5