alcahanca Online alcahanca komentáře u knih

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Velmi čtivá kniha o velmi zajímavé dr. Vlastě Kalálové di Lotti. Do té doby jsem paní doktorku vůbec neznala, přitom to byla neobyčejná žena, která znala více než 12 jazyků a ve své době byla pokroková a cílevědomá. Po velké tragédii v životě se dokázala opět zvednout, ačkoliv tak velké neštěstí by stačilo na několik životů. Velice inspirativní žena. Po dlouhé době kniha, která mě hodně zasáhla. 5/5*

28.07.2019 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Knížka mi ležela 8 let v knihovně bez povšimnutí. Kdybych věděla, že se od ní nebudu moct odtrhnout a číst jí v každé volné chvíli, už by byla dávno přečtená :-). Vícegenerační ságy miluju, tohle bylo podle mého gusta. Prolínání minulosti s přítomností se mi také líbilo. Doporučuji a určitě zkusím další knihy autorky.

01.06.2019 5 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Děj pomalejší, ale pořád se to dobře čte. Jen těch chyb v textu by mohlo být méně. 4/5*

13.04.2019 4 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Kostka osudu a Vzkříšení se mi líbilo nejvíc. Ostatní povídky dobrý průměr. Existuje mnoho podob lásky, pokud to chcete zjistit, přečtěte si tuto knihu.

03.03.2019 3 z 5

Můj první cestopis a za mě dobrý! Je to vtipné a dobře se to čte. Asi zkusím od Ladislava "Mašiny" další. :-)

19.02.2019 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Hodně silné a zajímavé téma. Až mi chvilkami běhal mráz po zádech, co jsou lidé (a zde hlavně ženy) schopné udělat dětem. I když příběh Fossových je smyšlený, zakládá se na pravdivých událostech a výpovědích těch, kteří to zažili. Dávám pouze 4 hvězdy za strašnou spoustu chyb v textu, už dlouho jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik chyb a překlepů! Jinak se kniha četla dobře a můžu doporučit.

25.12.2018 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Knihu jsem se rozhodla přečíst po shlédnutí seriálu Penny Dreadful, kde hrál Victor Frankenstein jednu z hlavních rolí a já chtěla vědět, jaký byl jeho skutečný příběh. Mám ráda knihy z období romantismu a ani tahle mě nezklamala. Hlavní hrdina až na sklonku života přijal špetku zodpovědnosti za to, co sám vytvořil. 90 %.

25.11.2018 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Jedním slovem nádhera! Moc hezký příběh o dvou sestrách, které mají každá jiný pohled na válku a při tom jsou hrdinky obě dvě, jen každá jiným způsobem.

05.09.2018 5 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Kniha se četla moc dobře, ze seriálu jsem viděla pouze první díl a ten se s knihou shodoval. Klidně by mohlo být další pokračování knihy, život Marie Terezie byl velmi zajímavý a fascinující.

10.07.2018 4 z 5

Psí bouda Psí bouda Martina Patráková

Paní Patráková nejenže byla laskavá paní doktorka, ale napsala i krásnou a laskavou knížku o psech. Z této knihy láska k pejskům jen čiší.

04.07.2018 5 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Libor Dušek

Druhý díl velmi zajímavého vyprávění a vzpomínek krkonošských rodáků. Citlivé téma odsunu Němců pohledem těch, kteří to opravdu zažili. Pro mě jako rodačku z Krkonoš a milovnici historie téměř povinná četba. Oba díly se mi moc líbily.

20.06.2018 5 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

No, co k tomu napsat.... Film patří k mým oblíbeným a tak jsem si chtěla přečíst i knihu. Ale kniha mě zklamala. Četla se dobře a rychle, ale ke konci jsem se přistihla, že mě Linda neuvěřitelně štve, jak pořád horuje pro Jakuba. Nedokážu si představit, že bych byla takto zblázněná do chlapa, který by se choval jako Jakub. A čekala jsem asi něco jiného, podobného filmu. Takže za mě sotva 3 hvězdy.

07.01.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Četla jsem už hodně příběhů z války a tento bude určitě patřit k těm, které člověk hned tak nezapomene. Líbilo se mi, že kniha byla rozdělená na část z pohledu Miry a z pohledu Hany. Hany mi bylo moc líto, opravdu si s námi osud někdy nepěkně zahraje. Paní Aleno Mornštajnová, ode dneška mám další oblíbenou spisovatelku ;-)

28.10.2017 5 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Krásná, laskavá knížka. Vyprávěné pohádky jsou stejně nejlepší ;-)

26.10.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Po Sněhulákovi a Levhartovi jsem si myslela, že výš už Nesbo jít nemůže. A hle - Policie opět překonala očekávání.
Ale Beáta :-( ... je mi smutno. A těším se už na Žízeň.

02.08.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Perfektní. ..Napínavé od začátku až do konce. Leopoldovo jablko uff...šílená věcička. Levhart překonal i Sněhuláka.
A co se týče osobního života HH, při vztahu s Kajou jsem si už už myslela, že zapomene na Rachel... A zase nic, no tak snad příště

19.07.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásná kniha, těším se, až zhlédnu i filmové zpracování ;-)

03.07.2017 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha, která ve mě zanechala hodně silné emoce. Moje babička také jako mladá utekla z Podkarpatské Rusi a po válce se do konce života obávala, aby se nemusela vrátit zpátky. I když byla vdaná za Čecha a měla svoji rodinu. Po přečtení této knihy mi dává její strach konečně smysl. Je mi líto paní Sosnarové a její sestry a jsem ráda, že jejich příběh měl, i přes nepředstavitelné utrpení, šťastný konec. Nezapomenutelná kniha.

27.05.2017 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hezká dětská knížka a neméně hezký film s Johnny Deppem v roli pana Willyho Wonky.

27.01.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná kniha plná bolesti, lásky a obětování....Fandila jsem všem ženským hrdinkám, rozuměla i Saře i Anně, jako matka bych sama nevěděla, jak se zachovat...Tato kniha ve mně zanechala hodně hlubokou stopu. Od Jodi Picoult druhá knížka po Vypravěčce, líbí se mi styl a témata autorky.

20.01.2017 5 z 5