Ála41 Ála41 komentáře u knih

Srdce v písku Srdce v písku Klára Janečková

Pěkně se mi četly obě části knihy. Ačkoliv jsem se domnívala, že se celá kniha bude týkat přírodní katastrofy, tak mi ta druhá část nijak nevadila, naopak. Samozřejmě je těžko uvěřitelné, že Sandra i Petr byli vlastně oba tak strašně odvážní a zachránili tolik životu, včetně zvířat, ale co... V knize je vlastně možné všechno...

07.07.2021 3 z 5

Spadnul z jahody Spadnul z jahody Kristína Pavelková

Blbost. Strašná blbost.

01.07.2021 odpad!

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha. Veselá i smutná.

26.06.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak to bylo rychlé čtení... Slupla jsem to jako malinu... Úplně mi to proteklo mezi prsty... Mělo to nějaký děj, nějaký závěr? Nestihla jsem si ani všimnout... Prostě dny hlavní postavy plynuly a ubihaly a najednou konec knihy. Není co jiného dodat.

12.06.2021 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Kniha mě moc bavila, byla hodně napínavá. Samozřejmě trošku naivní a jakoby pohádka, ale fakt mi to nevadilo.

05.06.2021 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Ačkoliv je to kniha drsná, je skvělá (v rámci tématu), nemohla jsem se od ní odtrhnout. A doslov autora zajímavý.

29.05.2021 5 z 5

Není jiné cesty Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádherná sága o třech dílech. Poprvé se mi stalo, že další a další díl byly lepší a lepší. Třetí díl nejhezči. Hlavní postavy mi budou chybět.

16.05.2021 5 z 5

Vane vítr z hor Vane vítr z hor Trygve Gulbranssen

Stejně jako první díl ságy je i tento z mého pohledu pěkné čtení. Tento díl se mi možná líbil i trochu víc, což se mi běžně u vicedilnych knih nestává. Těším se na poslední část. Je tedy pravda, že někdy má děj velmi rychlý spád a kdyby byl více rozepsany, dílo by bylo úchvatné. Naopak delší uvahove části o Bohu a víře by šly asi i zkrátit, nebo ne?!? Toť věc názoru. Popisky lesů a přírody a souznění s ní nadhera!

04.05.2021 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Kniha se mi moc líbila. Těším se na další díl. První polovina knihy, především začátek, byla trošku hezčí, než,, nejmladší Dag,,... Ale i tak zase trochu jiné čtení odehrávající se i v přírodě....

26.04.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak čtvrtý pokus o přečtení, jsem na straně 553 a už se modlím, ať je to za mnou... Teď už knihu odkládat nebudu, ale krutě mě to nebaví. O čem to vlastně je? Vnitřní bohyně, bejby,kalhoty spadle na jeho bocích, prsty v jeho vlasech,... To NE!!!! Film jsem neviděla, pouze trailler a ten nevyznival tak zoufale.... Herečka je narozdil od popisované nijake Panny Marie Any zajímavá a krásná :)

11.04.2021 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tento autor mi prostě,, sedl,, a jeho knihy jsou tím, co chci číst,co mě baví a láká. Selský baroko je čtvrtá kniha od J. Hájíčka, kterou jsem četla. Od té nejlepší bych je řadila takto :1 Rybí krev, 2. Zloději zelených koní, 3. Dešťová hůl, 4.Selsky baroko... Je čtvrtá, protože jsem se v ději a postavách občas ztrácela, jinak je skvělá! Doporučuji.

24.03.2021 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Moje druhá kniha této autorky. Po knize Příliš tenkej led jsem se trochu obávala, ale musím říct (napsat), že Bílá tma je mnohem lepší. Bavila, držela v napětí. A vraha jsem tipovala špatně,za což jsem ráda. Když je to jasné od půlky knihy, je to naprd. Konec trochu divoký, ale ne tak prdly jako v Příliš tenkej led. Kdo nevyhledava vyloženě kvalitní detektivku,plnou různých dejovych linii a postav, tak tuto knihu doporučuji.

11.03.2021 4 z 5

Její výsost Její výsost Anne O'Brien

Kniha mě opravdu bavila. Historický příběh laděn do stylu milostného románu. Někde tady v komentářích někdo chválil obal knihy. Tady se můj názor liší, obal podle mě naprosto příšerný, takový laciný. Teď jsem ráda, že mě neodradil a knihu jsem přečetla.

18.02.2021 5 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

Tak tato kniha se mi moc líbí. Je to tak obyčejné, ALE téměř každá věta mi přitom připadá tak promyšlená, obyčejná přitom tak vypovídající....Opravdu zvláštní kniha, obyčejní lidé, obyčejný děj, hluboká myšlenka a dojem po přečtení. Super, doporučuji.

31.01.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Kniha mě nebavila. Asi není třeba psát víc.... Konec spíš k zasmání.

24.01.2021 1 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nejprve jsem přečetla Veroniku, říkala jsem si, co je ta kniha za blbost... Ale blbost, která docela baví a člověk si u toho čtení odpočine, je to takové naivní, nenáročné.... Část o Jachymovi mě už bavila méně, ale dalo se to zvládnout. Každopádně pana Hartla vyloženě nevyhledavam, když mi přijde pod ruku, tak se mu nebráním... Ale můj šálek kávy to není. Jinak Erotikon a Prvok byly lepší, si myslím.

12.01.2021 2 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Viděla jsem film cca do půlky a poté už jen konec... Číst mě logicky tedy nejvíce bavily ty pasáže, které jsem ve filmu neviděla, protože kniha se rovná film. Zajímavý je dodatek na konci knihy, porovnání se skutečností. Určitě je tento příběh pro mne impuls zkoumat, kdo to tedy doopravdy Jan Mikolášek byl. Doposud jsem o něm nikdy neslyšela. Již že zmiňovaného dodatku v knize lze vyvodit, co je ve filmu vymyšlené, ale jako film to funguje dobře, má to zápletku, napětí.... A pokud jako divák neřeším, proč ho postavili do role homosexuála, proč tohle a tamto, pak je to super filmový příběh.

30.12.2020 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha se mi líbila. Víc než film. Ale ani ten nebyl špatný. Řekla bych, že popis krásy přírody a zážitků na ceste, byl pro mne zajímavější, než vzpomínky na,, minulý,, život.... I když tam vlastně vše souvisí se vším. Obdivuji každého, kdo se na takovou cestu vydá, at už ji dokončí nebo ne. Krásný Štědrý den všem a hodně super knih pod stromečkem :)

24.12.2020 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Ani moc nevím, co ke knize napsat. Některé rozhovory mě číst vyloženě nebavily, třeba ten poslední. Také bych někdy kladla tázanym jiné otázky. Asi to všechno bylo pojato jinak, než jsem si představovala...můj pocit nejde tak úplně vysvětlit. Paradox... Sotva jsem knihu zaklapla, přišel můj 9 lety syn, zda může,, byt,, na nejmenované sociální síti a mě polil studený pot a asi moje razne NE trochu nechápal. A ještě bych k jedné z dotazovaných dodala, že se mi otevírá kudla v kapse nad tím, jak někdo není schopný se poučit.

15.12.2020 2 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Určitě to nebyla ztráta času, přečíst si knihu o tom, jak to vlastně chodí v profi sportu. V něčem mi je Gabriela sympatická více, v něčem méně, každopádně před jejími výkony smekám a je to hrdinka. Knihu určitě doporučuji. Samozřejmě k ní nelze přistupovat jako k napinavemu kvalitnímu bestselleru... Pak se kniha líbí a baví a otevře oči v lecčem.

22.11.2020 3 z 5