aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Musím říct, že spisovatel je opravdu umělec, tak propracovanou knihu a s takovou fantazií jsem četla málokrát, ale bohužel jak se říká "Čeho je moc, toho je příliš". Moc popisné. Kdyby měla kniha o 200 stran méně (má 600), tak by u mě vyhrála o hvězdičku více. Na druhou stranu musím říct, že za přečtení určitě stojí.

03.05.2013 3 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Knihu jsem četla asi před 10 lety a dodnes si pamatuji jak mnou otřásla. Naprosto nemyslitelné jednání lidí, vůbec si nedokážu představit, že někdo takový může existovat. Je to kniha výborná, ale s jistotou mohu říct, že znovu si jí číst nehodlám!

09.04.2013 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

První kniha od Jeffery Deavera co jsem četla a byla jsem napnutá od začátku do konce. Přečetla jsem vlastně skoro všechny jeho knihy a zatím mě nezklamal.

05.04.2013 4 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tato série knih započala mou éru romantické fantasy četby. Je to trochu romantika, detektivka a hlavně lehké a zábavné čtení. Škoda jen, že nemá více stran, měla jsem každou knihu hned přečtenou.

03.04.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je až moc brutální a depresivní. K druhému dílu jsem se ještě neodhodlala, možná až nebudu mít nic jiného ke čtení.

03.04.2013 3 z 5

Město snů Město snů Beverly Swerling

Kniha se dobře čte. Navíc jak hodnotí Paloma jsou zde popsané poutavě počátky lékařství, očkování apod.. Mimojiné v ní najdete postavy snad se všemi kladnými i zápornými lidskými vlastnostmi od laskavosti, inteligenci, ale i krutosti, nezájmu, pomstychtivosti atd...

03.04.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem dostala k přečtení od rodičů asi v 15 letech a myslím, že měla zasádní vliv na to, že jsem nikdy neměla chuť zkusit v pubertě (ani později) nějakou drogu. Působivé, poučné a už jsem ji dceři obstarala také.

03.04.2013 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Velmi smutný příběh o lidské krutosti!

31.01.2013 4 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Velmi čtivý a napínavý historický román. Určitě stojí za přečtení.

31.01.2013 5 z 5

Ženy Ženy Charles Bukowski

Knihu jsem začala číst, ale nedala jsem to, na můj vkus velmi nekonvenční a vulgární styl.

31.01.2013

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Jední slovem úžasné.

31.01.2013 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Už je to několik let co jsem knihu četla, ale vím, že jedním dechem. Doporučuji.

31.01.2013 4 z 5

Vyvolávačka duchů Vyvolávačka duchů Sarah Penner

S přehršlí homosexuálních vztahů v seriálech a filmech se tento trend dostává i do knih, bohužel nejsem cílovka. Knížka byla dost slabá, opakující se informace, jak pro děti a dost tiskových chyb v druhé polovině. Knihu jsem dočetla, protože jsem ji dostala darem, ale v půlce jsem vážně uvažovala, že ji nedočtu, donutilo mě jen svědomí.

11.04.2024 1 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Knížka má jen 75 stran, takže jsem ji měla za večer přečtenou, ale nic moc. Šabacha mám moc ráda, styl psaní se mi líbí moc, ale povídky byly velmi zvláštní. Ta první byla vtipná, ty ostatní vůbec. Nevím přesně co jimi chtěl autor sdělit, tak dávám tři hvězdy, číst se dá a do čtenářské výzvy je to ideální volba na knihu přečtenou za 1 den :-).

16.02.2016 3 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Hezké, milé počtení. Lepší než trapný program v televizi :-).

03.02.2016 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Klasická detektivka, mě se líbila má tohoto spisovatele ráda a knihy od něj utíkají, až na pár výjimek.

01.02.2016 4 z 5

Dělníci moře Dělníci moře Victor Hugo

Knihu jsem úspěšně přečetla po měsíci a musím říct, že mi toto umělecké dílo dalo zabrat. Je to kniha těžká a ne vždy na ní má člověk náladu. Musím se přiznat, že začátek je úplně nejhorší. Prokousat se popisem krajiny je trochu očistec. V této knize nehledejte zvraty ani napětí, ale odkaz a kochejte se vyjadřováním a krásou jazyka. Chtěla jsem dát nejdříve 3 hvězdičky, protože dílo je opravdu těžké, ale za posledních 100 stran přidávám i tu čtvrtou. Všem co vydrží přeji krásné počtení.

07.01.2016 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Knihu hodnotit nebudu, protože jsem jí nedočetla, takže bych byla nespravedlivá. Ale musím říct, že jsem se trochu přecenila, je to opravdu asi čtení spíše pro pány. Ze začátku jsem byla spokojená se zápletkou, ale jakmile se začala odehrávat hlavní dějová linie v pekle, tak jsem knihu, znechucená morbiditou, po několika stranách odložila. Vrátit se k ní neplánuju, ale varuju slabší nátury, že ač napsaná je dobře, téma je přeci jen drsnější.

29.10.2015

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Průměrná detektivka, neurazí ani nenadchne. Dobrá na deštivé večery nebo deštivou dovolenou.

24.08.2015 3 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Slabší detektivka. Ale poměrně čtivá, na lenošivý víkend ujde. Takových bylo už napsáno hodně, ale zase autor nenudil.

27.07.2015 3 z 5