aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Naprostým odhadem charakteru našeho "pana" odstupujícího prezidenta mě kniha opravdu oslovila. Jsem si vědoma, že se jedná o fikci, ale jak se říká: "na každém šprochu pravdy trochu". Děkuji autorovi, že si dal tu práci sepsat aféry a skandály a snaží se bojovat proti mafiánským způsobům politiků v našem státě ač prozatím bez valné odezvy.

31.01.2013 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Celkem slušná detektivka, na 5 hvězd to není, ale četla se dobře.

03.04.2023 4 z 5

Falešný prorok Falešný prorok Håkan Östlundh

První díl se mi líbil, druhý už mě moc nebavil, do třetího pokračování se asi ani nepustím. Neustále se v knize opakují informace, jak v knize pro děti a přišlo mi to trochu jako James Bond. Číst se to dá, ale byla jsem ráda, že jsem to dočetla.

30.09.2021 3 z 5

Pod maskou lži Pod maskou lži Tarun Shanker

Škoda, vypadalo to celkem slibně, ale po celkem slušném začátku kniha nějak promeškala rozjezd a celek pak působil jaksi přiškrceně. Jako četla jsem horší, je to taková pohádka pro holky, ale do pokračování určitě nejdu.

20.04.2021 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Musím říci, že i když je to žánrově kniha spíše pro mladší ročníky, že jsem byla mile překvapená. Četla se hezky, děj mě bavil. Postava se hezky vyvíjela. Příběh by si zasloužil pokračování.

01.11.2020 4 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Souhlasím s harenou skvělá faktografická beletrie, ale při tom velkém množství postav mě unikalo spojení rodin. Nicméně jsem si původně myslela, že jde v knize hlavně o život a dílo Gustava Klimta, ale dostalo se mi širšího záběru života ve Vídni jak z předválečného období, tak i válečného.

06.01.2020 4 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Taková kniha co nenadchne ani neurazí.

19.09.2019 3 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Úplná plejáda zvěrstev, kterých je člověk schopen spáchat na dětech, zvířatech i lidech. Chvilkama jsem se styděla, že patřím ke stejné rase. Je to opravdu dlouho co jsem četla něco tak hnusného a zlého. Chvílemi jsem si až říkala, že už nebudu pokračovat ve čtení, ale zajímalo mě zda aspoň ty špatnosti budou potrestány. Takhle depresivní knihu, aby jeden pohledal. Dávám jen 3 hvězdy i když naspaná byla dobře, ale za ty vykreslené hrůznosti víc dát nemohu. Doporučuji jen opravdu silným náturám.

16.03.2018 3 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Celkem slušná detektivka, ale ten závěr byl na mě moc prudký. Nejdříve dlouho, dlouho napínání a pak najednou na dvou stránkách konec.

31.01.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Skvělá detektivka. Dostanete všechno co chcete na 500 stránkách, není to krátké, má to skvělou zápletku, napětí, prostě paráda. Lars Kepler opravdu umí.

01.09.2017 4 z 5

Přísaha - chirurg pod palbou Přísaha - chirurg pod palbou Hassan Bajev

Velmi silná kniha, někteří lidé mají opravdu příšerný život :-(. Žít v područí Ruska, komu by se chtělo, ještě, že už to máme za sebou, ale někdo takové štěstí nemá.

21.08.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Hezká pohádka.

22.06.2017 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Trochu trapné čtení, ale chápu, že si najde své čtenáře - asi Ajťáky?? Ale nechci být zlá, já sama jsem nic nenapsala a asi je na to potřeba trochu talentu. Hodit na papír myšlenky nestačí.

15.05.2017 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Čtivý příběh sice spíše pro adolescenty, ale kdo má rád fantasy určitě bude ve čtení pokračovat. Já už jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně ovšem nečekejte nic duchaplného ani napínavého, jde spíše o jednoduchý děj kdy víte jak to dopadne, co se bude dít, ale s tím jsem do toho šla. Takže za mě spokojenost.

15.05.2017 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Kniha měla pěkný rozjezd a dobrou zápletku, ale souhlasím s některými recenzemi, že konec byl dost fádní, což z poměrně dobré detektivky udělalo dost průměrnou.

04.11.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem vzala do ruky s nadšením, protože mamce se moc líbila, ale já musím přiznat, že pro mě byla asi moc depresivní. 12 žen, 12 příběhů a žádný veselý. Příběhy co píše sám život ano, ale žádný v podstatě šťastný. Nemyslím zrovna happyend, ale aspoň trochu štěstí. S každým novým příběhem jsem se hrozila co se asi stane té další chuděře a vzhledem k tomu, že jsem matka a žena, tak jsem trochu ta neštěstí prožívala s představitelkami. Čte se dobře a určitě si najde své čtenáře, ale asi to na mě byla moc silná realita. Takže dávám 3 hvězdy, protože propracování je výborné a čte se také dobře, ale celkový dojem byl takový "rozháraný", nedokončený.... nevím.

16.09.2016 3 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Moc hezké čtení. Chvílemi jsem se sice ztrácela v krkolomných pletichách, ale i přesto musím říct, že po přečtení jsem měla chuť přečíst si knihu ještě jednou. Určitě se k ní ještě vrátím.

18.07.2016 5 z 5

Bratrstvo černé dýky - Průvodce Bratrstvo černé dýky - Průvodce J. R. Ward (p)

Hurá přečteno. Musím říct, že mi dala kniha zabrat. Ságu o Bratrstvu mám ráda a povídka zde byla fajn, ale to dloooouhé povídání o ničem mě ubíjelo. Zkrátit knihu na 300 stran tak nemám připomínky.

12.05.2016 3 z 5

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Katherine Pancol

Knihu bych popsala jedním slovem - roztomilé. Čtení spíš pro ženy, ale hezké, odpočinkové a decentně romantické.

24.03.2016 4 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Moc dobré čtení, smutné ale stálo to za to. Závěr je překvapivý i pro zkušeného milovníka detektivek. Nebudu se rozepisovat, abych vám nevyzradila pointu, ale za mě 4 hvězdy.

02.03.2016 4 z 5