Aki12 Aki12 komentáře u knih

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Musím přiznat, že jsem dlouho knihu od Agathy Christie dlouho nečetl, a nechápu proč??
Vražda odehraje přímo před Herculem Poirotem, navíc v letadle, a ještě tak, aby si toho on ani nevšiml, to už je přece jen něco, co stojí za pozornost. Hercule pak vede parádní vyšetřování, které obsahuje rekonstrukce, hodně cestování a klasické rozuzlení před skupinkou lidí.
Skvělý díl, až na to, že jsem vraha uhádl okamžitě podle seznamu, který byl v knize zmíněn.

23.01.2017 4 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Stačí jen zabíjet je výjimečná manga, k čemuž částečně přispívá i fakt, že původní dva díly Crew vydala jako jediný svazek. Čtenáři se tak dostává do rukou kompletní, svižný a na svůj žánr překvapivě hluboký příběh, který nelze číst jinak než na jeden zátah. Díky kombinaci pevně sevřeného děje s nádhernou kresbou se jedná o lahůdku, jakou by si nikdo neměl nechat ujít.

23.01.2017 4 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Vzestup a pád přináší spoustu nových překvapení a zvratů, které jsem vůbec nečekal. Konec knihy skončil opět s velkým otazníkem, stejně jako předchozí díl, ale tentokrát jsem byl v šoku ještě víc. U předchozího dílu se konec dal mírně čekat, pokud byl čtenář trochu pozorný během čtení, ale konec Vzestupu a pádu nemohl čekat snad nikdo.
Vzestup a pád je asi nejakčnější kniha z celé série, a zřejmě asi nejsmutnější, proto doporučuji při čtení spousty kapesníků.

22.01.2017 4 z 5

Zrádné vody Zrádné vody Tui T. Sutherland

Zrádné vody považuju za takový zlom v celé sérii. Je to díl, který poskytne velké množství odpovědí na otázky, které čtenáře trápí už od samého počátku, ale hlavně si připravil pořádně šokující zvraty. Můžu vás ujistit, že posledních pár stránek vás zanechá s pusou dokořán, a odhalení, jak je to vlastně s tím zpropadeným zvědem, nenechá v klidu nikoho.

19.01.2017 4 z 5

Balzamovač 3 Balzamovač 3 Mitsukazu Mihara

Třetí díl se zaměří spíše na Shinjurovu minulost. Zdá se mi, že poslední přeložená část by měla být spíše prvním dílem, aby všichni pochopili, jak to měl Shinjurov ze začátku těžké, i když je pravda, že by se možná hned tím prvním dílem ztratila všechna genialita, která nás nutila číst předešlé dva díly. Je mi trochu líto, že už to skončilo, bohužel, tahle chvíle přijít musela.
Jelikož jsem v minulém díle slíbil, že pokud bude další díl stejně dobrý nebo lepší, nebudu váhat. A svému slibu dodržím.
HODNOCENÍ: *,*,*,*

08.01.2017 4 z 5

Balzamovač 2 Balzamovač 2 Mitsukazu Mihara

Druhý díl se mi zdál o trochu lepší, díky více příběhové stránce a tím získala více míst k zamyšlení. Přesto ani krátké příběhy, které v druhém díle najdeme, nejsou k zahození.
I tak si myslím, že to na 4 hvězdičky nevidím, takže pokud příští díl bude lepší, nebudu váhat.
HODNOCENÍ: *,*,*

08.01.2017 2 z 5

Balzamovač Balzamovač Mitsukazu Mihara

Jestli se vám bude Balzamovač líbit, je těžké odhadnout. Nenajdete v něm téměř žádnou akci, žádnou ulepenou romantiku, ani příliš humoru. Navíc některé příběhy mi způsobili menší depresy.
Za první díl *,*,* hvězdy.

08.01.2017 2 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Tento příběh se mi opravdu hodně líbil. Bavilo mě sledovat tu pouť po zamrzlých horách, ve kterých se pod ledem skrývaly zrádné pukliny, které mohly kdykoliv kohokoliv z nich stáhnout dolů do propasti. V knize nechybí akce ani vtip a velkou roli hraje přátelství.
Zatím mám pár svých teorií, jak by to mohlo všechno dopadnout a také doufám, že se s každým dalším dílem bude tato série jen a jen lepšit.

24.12.2016 3 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Stejně jako u předchozích dílů jsem se u knížky bavil a za čtyři dny jsem ji měl přečtenou. Čtení Spirit Animals je pro mě vždycky příjemným odreagováním. Spirit Animals jsem chválil v předešlých dvou dílech, tak musím i nyní. Do rukou českých čtenářů se dostala skvělá dětská fantasy série, která se za sebe nemusí vůbec stydět.

18.11.2016 4 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Kniha není žádná literární pecka. Je to pohádka pro děti, která zaujme i ty starší, kteří se budou usmívat nad některými trapnými situacemi nebo menší neschopnosti hlavních hrdinů. Tento díl mi přišel lepší a promyšlenější, akčnější. Dělo se v něm podstatně více, než v prvním díle a konec byl celkem překvapivý, takže si rozhodně přečtu další díl.
Jelikož jsem předtím dal 3 hvězdičky, tak nyní prostě musím dát 4.
Přiště snad nebudu muset zase váhat a dám 4 hvězdičky bez mrknutí oka.

02.11.2016 4 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Příběh je stále otevřený, první kniha nám slouží spíše k představení; seznamování. Tato série se může vyvinout všelijak. Děj (zatím) není nijak propracovaný a moc se nepřechází do detailů, i tak se mi knížka líbí.
Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale moc moc bych se za to styděl, protože jsem hodnotil i lepší knihy 4 hvězdami.
Zatím tedy lepší ***.

29.10.2016 3 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Kniha se čte jedním dechem, až se přistihnete, že ji nedokážete odložit a občas trnete hrůzou. Jen je velká škoda, že má pouze kolem sto šedesáti stran, protože to je opravdu málo. Atmosféra tím sice neutrpěla, ale zašmodrchání zápletky ano. Místy může dojít ke zmatení a závěr je hodně uspěchaný, takže si ho náležitě neužijete.
Máte tušení, že konec bude hrůzný, ale pravda předčila má očekávání. Překvapení a děs, protože vrah konečně ukáže svou tvář a důvody k vraždění jsou až ochromující. Ukazuje se, čeho všeho je schopna lidská bytost.

29.10.2016 5 z 5

Simpsonovi vrací úder! Simpsonovi vrací úder! Matt Groening

Simpsonovi, co vrací úder, poskytují dostatečné odreagování běžným smrtelníkům. Kvalita komiksových patálií se dostává pod průměrné hodnoty.

Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Simpsonovi: Komiksové extrabuřty Bill Morrison

Pokud má čtenář z televize nakoukanou nějakou tu desítku epizod, papírovou podobu si v hlavě snadno rozpohybuje a nechá bubliny přeříkávat Lábusem, Dejdarem a dalšími. Vizuální podoba shodná s televizní si o ten pohyb sama trochu říká. Lehce si tedy každý uvědomí, že komiks se Simpsonovými zastává především funkci doplňku ke kultovnímu seriálu. A jako takový je fajn. Oddychovka pro všechny věkové kategorie v tomto případě ke spokojenosti úplně stačí.

Simpsonovi: Komiksový nářez Simpsonovi: Komiksový nářez Bill Morrison

Máme tu znovu pohodovou oddychovku, která se (očekávaně) nezbavila zaměření na čtenáře ze základní školy, přesto má co nabídnout i tradičnímu fandovi, který už maká. Třeba v uhelných dolech s přilbou se světýlkem.

Simpsonovi: Simpsoráma Simpsonovi: Simpsoráma Bill Morrison

Skoro vetšina příběhů, byla slabšího rázu. Takže takový horší průměr.

Futurama-o-Rama Futurama-o-Rama Matt Groening

Knihu mohu doporučit hlavně fandům Groeningovek. Fandové totiž poznají pravé kvality těchto příběhů, protože se v tomto stylu humoru pohybují pravidelně. Absolutní nováček by nejspíš knihu po prvním příběhu zavřel a zanevřel by jak na celou komiksovou sérii, tak i seriál.

Futurama dobývá vesmír Futurama dobývá vesmír Matt Groening

Jako zarytý fanoušek, tuto knihu hodnotím jako průměrnou záležitost. Doporučím ji ale každému, kdo má Futuramu rád. Pokud neznáte seriál, nemá cenu tento komiks číst. Pokud znáte, kniha nabídne slušnou porci nových dobrodružství, které určitě musíte prožít s hrdiny Futuramy.

Asterix XIII-XVI Asterix XIII-XVI René Goscinny

Stejně jako u předchozích svazků i tenhle si pořád drží kvalitní úroveň.

Asterix IX-XII Asterix IX-XII René Goscinny

Asterix a Normani jsem zhlédl ve filmové podobě, takže další díl, od kterého jsem věděl, co se stane. Nicméně ty další díly jsem neviděl a jsem za to rád, protože to bylo skvělé.