Simpsonovi: Komiksové extrabuřty

Konečně jsou tady! Ohromný, kolosální a hlavně nenakrmitelný Homer vyrostlý po nezdařeném experimentu, Bart, který se dostane do moci svého úhlavního nepřítele Leváka Boba, Šáša coby zvláštní agent i speciální hororový příběh o sběrateli komiksů - a mnohem víc. Ředitel Skinner, odporně bohatý Berns a jeho pato-a-kdo-ví-co-ještě-lízal Smithers, Marge, Líza i Maggie, ti všichni se jen třesou na to, aby vás mohli pobavit. Příběhy: Ohromný kolosální Homer Sběratel Bob se vrací! Prokleté romance Záhada zmizení Springfieldské Pumy Šáša, agent útvaru K.L.A.U.N. Je to v kartách Dobrodružství drsňáka jménem Busman...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/7446/simpsonovi-komiksove-extraburty-7446.jpg 4.274

Simpsonovi (komiks) (1.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Crew

Simpsons: Comics Extravaganza (2006)

Kniha Simpsonovi: Komiksové extrabuřty

Yokolobuna

Dobré... Vlastně hodně dobré. Komiksovým extrabuřtům se povedlo to nejdůležitější – převést seriál do bublin bez toho, aby cestou poztrácel duši.

Z komiksu je cítit taková ta správná pohoda a rošťáctví, které bohužel už roky televizním Simsonovým chybí. Za to si rozhodně tým kolem Steva Vance (zde je chybně jako autor uváděn taťka Simpsonů – Matt Groening) zaslouží uznání. Lví podíl na zachování "simpsoňáckého feelingu" má rozhodně i překladatel Petr Putna, díky kterému trousí postavičky repliky přesně takové, jak jsme zvyklí z televize.

I přes značné kvality lze z Komiksových extrabuřtů přeci jen cítit rezervy. Jednotlivé příběhy i přes povedené vtípky, svými nápady za těmi lepšími epizodami seriálu zaostávají. Vyloženě mizerný však není ani jeden a i minipříběhy v rozsahu několika málo stránek baví spolehlivě (snad až na ten Krustyho... Šášu jako postavu prostě moc nemusím).

Kresba Billa Morrisona je naštěstí věrná té ze seriálu. Jen došlo k určitému zjednodušení, kdy mnohé panely například postrádají detaily v pozadí. Dívá se na ni moc pěkně, ale pár vychytávek by panelům jistě přidalo na živosti.

Získáno v říjnu roku 2018 ve velkém setu komiksů s tématikou Simpsonů na aukčním portálu Aukro za celkovou cenu 1.500 Kč.

Zkráceně? Trochu jednodušší, ale stále fajn příběhy postav legendárního seriálu z doby, kdy svůj legendární status stále pečlivě budoval. I přes rezervy se povedlo ducha Simpsonů převést na papír bez větších škobrtnutí.

Hodnocení na DK v době přečtení 84 %; Moje hodnocení 85 %

brumik100
17.08.2018

ssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Renča42
24.09.2016

Tohle mám už doma přes 6 let a teď jsem si to vytáhla, že si to přečtu. Simpsonovi mám ráda, někdy ty jejich příběhy by se dali zařadit i do našich skutečných životů. Tenhle komiks jsem dostala a když ho čtu, jako by se mi to slilo do klasického příběhu, co dávají v televizi. Mám pocit, že v těch komiksech jsou příběhy, které už natočeny byly. Není to jediné vydání, co mám, mám ještě další 4 sešity.

Aki12
04.09.2016

Pokud má čtenář z televize nakoukanou nějakou tu desítku epizod, papírovou podobu si v hlavě snadno rozpohybuje a nechá bubliny přeříkávat Lábusem, Dejdarem a dalšími. Vizuální podoba shodná s televizní si o ten pohyb sama trochu říká. Lehce si tedy každý uvědomí, že komiks se Simpsonovými zastává především funkci doplňku ke kultovnímu seriálu. A jako takový je fajn. Oddychovka pro všechny věkové kategorie v tomto případě ke spokojenosti úplně stačí.

Mixxa
23.02.2016

Není špatný. Docela jsem se pobavila. :-)

elin.m
27.04.2015

Simpsonovi nedokážou pouze jednu jedinou věc: zklamat fanoušky...

Covenant
05.09.2014

Donesl jsem komiks dceři. Moc jí to nebavilo a ani to nedočetla. Přitom má seriál ráda. S pocitem, že nevděk světem vládne, jsem si to s vypětím všech sil přečetl já. Musím konstatovat, že to sice není špatné, ale nejspíš jsem už po těch letech přesimpsonovanej, protože mě to docela nudilo...

mezer
21.08.2014

V komiksu to většinou není ono ale tenhle se mi docela líbí pár příběhů je opravdu geniálních í a Homer je miláček takže 4.

Simpsonovi

Autoři knihy