Ajuszka Ajuszka komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Jedním slovem - ÚŽASNÉ. Z téhle knihy jsem opravdu nadšená,ikdyž pro mě není žádné překvapení, že to stálo za to. Anders De La Motte zkrátka umí.
,, Stockholmák'' detektiv Vinston přijíždí na zdravotní odpočinek do vesničky za svou dcerou a exmanželkou. Jak už to tak bývá, kde je detektiv, je i vrah a tak se Peter nedočká odpočinku, nýbrž započne spolu s místní policistkou Tove hon na vraha.
Já jsem si vraha tipla dobře téměř na začátku, ale během čtení jsem byla párkrát na pochybách. Bravurně mě autor tahal všemi myšlenkovými směry.
Určitě doporučuji k přečtení. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem letos zatím četla

12.08.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Již pátá kniha s inspektorkou Lottie Parkerovou. Musím říct, že tahle mě zatím bavila nejvíc.

Lottie a její tým se zde potýká s vraždami malých chlapců.. Jak už to u takových knih bývá, v jednu chvíli podezříváte úplně každého a odhalení mě vcelku překvapilo.
Nebudu spoilerovat, ale čeká nás zde menší ztráta z vyšetřovacího týmu.

Určitě doporučuji a těším se na další díl, který nám autorka v poděkování slibuje

29.07.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Jedno velké wow. Tohle byla jednoznačně nejlepší kniha z celé série.
Podrobně se probíráme Josiiným dětstvím, které bylo opravdu hrozné. Nechápu, že to přešla bez jakékoliv psychické újmy.
Nicméně příběh je opravdu hodně propracovaný, nutí vás to číst dál a dál. Za mě opravdu velice povedené, autorka se bude muset v budoucnu hodně snažit, aby tohle překonala :))

14.11.2021 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora.
Jako matka dvou dětí si nedokážu, a ani nechci, představit, že by se mi tohle přihodilo.

Zápletka byla opravdu úžasná, kniha se četla díky krátkým kapitolám rychle.
S Petem a Maddie jsem soucítila a stála jsem na jejich straně. Některé pasáže mě opravdu zvedaly ze židle.
Konec dobrý, všechno dobré.
Doporučuji všemi deseti.

02.10.2021 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tady bych hodně poukázala na to, že každá mince má dvě strany a když mezi sebou lidé nemluví, často dochází k nedorozuměním.
V některých věcech byla Diana na můj vkus opravdu až moc tvrdá, ikdyž to myslela dobře.
Ovšem toho, kdo může za její smrt jsem uhádnout nedokázala. Byla jsem totálně mimo.. A tak jsem byla dost překvapená

24.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Právě jsem dočetla Dětské duše. Ke knize jako takové se už moc vyjadřovat nebudu, neboť pro ty, kteří tuto sérii poctivě čtou, už nebude žádné překvapení, že to byla opět pecka.

Ale trošku to všeobecně shrnu. Když jsem před lety dostala od kolegyň v práci Němý křik, po přečtení jsem byla trošku na vážkách, nebylo to úplně čtení ze kterého bych si sedla na zadek. Jelikož jsem ale dobrá duše :D dala jsem autorce ještě šanci a poté si koupila Ďábelské hry. No a dopadlo to tak, že mám doma celou sérii.
Kim Stoneové jsem úplně propadla. Co díl, to originál, knihy se čtou samy, člověk se u nich i pobaví, protože to jejich vzájemné popichování je vážně sranda. Vážně se snažím mít knihu déle než na 2 dny ale to prostě nejde, sednete a čtěte.

09.07.2021 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Stejně jako předchozí kniha, byla i tahle skvělá. Vraha jsem začala tušit trošku víc za polovinou, takže nakonec se u mě překvapení nekonalo, ale i tak musím říct že mě to fakt bavilo. Doufám že se ještě dočkáme dalšího případu inspektora Sullivana :)

11.11.2020 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Ale jo, nakonec to nebylo špatné. Sice už jsem byla ke konci z těch identit trošku zmatená, ale dočkali jsme se otevřeného konce, takže se určitě můžeme těšit na pokračování. Vlastně, v zadní části knihy autorka píše že tohle je trilogie, tak uvidíme jak se příběh rozvine.

09.09.2020 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Když nám v pondělí začal ten podzim, nemohla jsem volit jinak.
Musím teda říct, že tohle je opravdu skvělá kniha. Osobně nemám ráda knihy nad 400 stranek, ale u téhle to člověku tak uteče. Příběh vás vtáhne do děje, že máte pocit jako byste tam opravdu byli. Úžasné, já jsem nadšená, je o chlup lepší než Konec léta. Doporučuji

24.09.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dobré čtivo. Doufám, že tohle nebyl poslední případ Lottie, kniha se četla dobře, udržovala vás v pozoru avšak vraha už jsem pak tak nějak tipovala.Autorku ale určitě doporučuji všem milovníkům detektivek.

16.09.2019 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tohle byl nářez!Četla jsem fakt pomalu i na záchodě,nešlo přestat a musím říct,že tuto knihu mužů s klidným svědomím přirovnat ke knihám Angely Marsons či Roberta Bryndzy. Vraha jsem netipovala a to už jsem trošku ostřílená v detektivkách. Za mě palec nahoru a těším se na další knihu.

08.07.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Já už mám teda pár thrillerů za sebou a musím říct,že tenhle se řadí do té lepší poloviny. Kniha se četla opravdu dobře-větší písmena,krátké kapitoly a především zajímavý příběh.Celou knihu jsem hádala,kdo za tím stojí a stejně neuhodla.Trošku jsem doufala v nějaký happy end,ale tak.. Přece jen je to thriller. Já určitě doporučuji :)

26.06.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

3 minuty sedím a přemýšlím,jaké otřepané fráze napíšu.Tak jo.. Naprosto skvělý,napínavý a promyšlený příběh.Autor nenechává nic náhodě,nad vrahem jsem opět otevřela pusu překvapením.
Těším se až mi za 2 týdny dorazí jeho nejnovější kniha Muž bez minulosti. :))

22.05.2019 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Darcy Coates mě asi nepřestane překvapovat!
Bravurně napsaný příběh o skupině potápěčů,kteří se potápí k vraku lodě Arcadia.

Musím se přiznat,že jsem během čtení měla lehké klaustrofobické pocity,protože samotné prostředí vraku a pocity potápěčů byly dokonale popsané. Vtáhne vás to do děje naprosto dokonale.

Pořádná akce a napětí se rozjela až posledních 100 stran,kdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Doporučuji k přečtení,ale upřímně.. už se těším na další ze série Strašidelných domů,která vyjde zanedlouho.

16.09.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Druhá a nejspíš zároveň poslední kniha s Peterem Vinstonem. Což je škoda,spolu s Tove jsou sympaťáci a prostředí Österlenu je příjemné.

Tentokrát se příběh točí okolo starožitností a jejich dražbě. A jak už to tak bývá,nesmí zde chybět ani zrada,nenávist a touha po bohatství.

Vraha jsem si lehce tipovala,ale autor opět bravurně kličkoval,takže jsem si během čtení nebyla jistá nikým.

Knihu jsem si moc užila,avšak musím říct,že předchozí díl mě bavil o něco víc :)

28.05.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Tohle bylo mé první setkání s autorkou. Měla jsem tu čest si knihu přečíst již loni, v rámci beta čtení. Po přečtení knihy jsem si musela pořídit i předchozí autorčiny knihy.

Zdánlivě nevinný výlet Olivera a Moniky do Luhačovic, se rozjede v pořádný příběh, v jehož průběhu vám bude běhat mráz po zádech.

Opravdu bravurně propracovaná kniha, kterou doporučuji všem, kteří mají rádi thrillery a tajemno. Karolová svými knihami vyzvedává české thrillery na dost vysokou úroveň.

02.03.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Sesterské pouto, pád letadla, 5 přeživších a 33 dní na ostrově.
Tuhle knihu si zamilujete.
Silný příběh. Konec mi vehnal slzy do očí,ikdyž představy o happy endu mám trošku jiné.

Lucy Clarke je úžasná, mám od ní přečtené všechny knihy a všechny do jedné jsou skvělé.

Děkuji, knihu jsem si opravdu užila.

18.12.2022 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Kdo mě už nějakou dobu sleduje ví, že já si pro kritiku nejdu daleko a dokážu napsat, když je kniha nezajímavá.
To ale neplatí u knihy Temná hra.
Detektiv Henry Ford a jeho tým se potýkají se sériovým vrahem, který má zálibu v krvi. Budete stejně jako já celou knihu hádat, kdo za tím stojí.
Kniha se četla velmi dobře, kapitoly jsou krátké a příběh samotný je opravdu skvěle propracovaný a sem tam protkaný humorem, což mám ráda.

26.07.2022 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Totálně propadlá Bridgertonovým? Vina! :D
Ukažte mi jednoho člověka, kterého tyto knihy neokouzlily.

V této knize se věnujeme převážně Benedictovi. Příběh dosti podobný pohádce o Popelce, ale řekla bych, že jen dosti lépe napsaný.
Opět přečteno téměř na jeden zátah, teď si dám chvíli pauzu a pak na mě čeká zbytek této úžasné série.

11.11.2021 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Velmi dobře napsaný příběh, který během své cesty odkrývá spoustu tajemství. Sama jsem byla velmi překvapená, jak to do sebe nakonec všechno zapadlo.
Určitě doporučuji k přečtení.

07.11.2021 5 z 5