ajtynka ajtynka komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Vite co je to knižní kocovina???
Tak si přečtěte tuto knihu...a ten pocit zazijete!!

24.05.2017 5 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Knihu jsem stáhla zdarma v rámci propagace spisovatelky. To nic nemění na tom, že to je výborná kniha a já si okamžitě musela koupit díl druhý. Je to napínavá četba a neustále se něco děje, takže tam nebyly pasáže , které by mě nudily, nebo které bych přeskakovala.Tento příběh je akční a velmi zajímavý.

18.12.2016 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Co říct? Malého Olivera, který má těžký život miluji. Příběh je úžasný, napínavý. Postavy jsou báječně vylíčené. někdy ale trvá prokousat se tím těžkopádným starým stylem psaní, ale v tom je celý půvab této knihy.Pět hvězdiček, za pobavení, také za strach(který máte o malého Olivera) a za slzy. Kniha, která vyvolává plno emocí

10.10.2014 5 z 5

Slečna Mici Slečna Mici Annie M. G. Schmidt

četla jsem ji jako dítě i jako dospělá, ta kniha má své půvaby

10.10.2014 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Nedokázala jsem to dočíst. Některé romány mám ráda, ale tohle mi přišlo na hlavu postavené ( halucinace vypravěčky). Tři hvězdičky dávám za snahu ;)

10.10.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha a v ní je mnoho krásných myšlenek. Jediné co se mi nelibí a strašně mě vytáčelo, jsou kratičké a velmi otravné černě tištěné řádky, kterými Smrt vyslepičí děj dopředu. v jedné chvilce, jsem neměla chuť ani knihu dočítat. Ovšem, děj je zajímavý a popisuje to válku i z jiného úhlu pohledu.

01.09.2014 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Dokonalé

22.09.2013 5 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Strhující román, který mě nenechal chladnou, pár slz ukáplo a na konci mě zavalil pocit štěstí a spokojenosti i když už jsem měla strach, že to nedopadne podle představ. Na pár stránkách tolik zvratů a tolik nečekaného. DOPORUČUJI PŘEČÍST

22.09.2013 5 z 5

Max Max James W. Fuerst

Knihu jsem koupila mladšímu bráchovi za pár korun. A docela se mi to líbilo, Slohově to bylo zajímavé a knížka se pěkně četla a děj odsejpal a nevlekl se.

19.04.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Říká se: Nesuď knihu podle obalu. A já na tohle doplatila, název : NÁDHERNÉ BYTOSTI zní velmi slibně, ale zklamalo mě to. Některé scény jsou na můj vkus přehnané a jiné myšlenyk nejsou dotažené do konce. Nesedl mi ani styl psaní.
Hodně mi to připomíná stmívání a spíš mi přijde, že autorky se zaměřili na peníze, které na tom vydělají než na čtivost, akci a zaujetí čtenářem.
Knížku jsem i přesto dočetla a doufala až do konce, že by mě to mohlo nějakým způsobem potěšit. Nepotešilo

28.03.2013

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

dostala sjem se do půlky knížky, nápad a céle to téma je dobrý, ale bohužel jsem se nedokázal přinutit, to dočíst. Pro mě ztráta času

02.03.2013

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Neni prostě fér co se stalo Peetovi. Ale odbivuji jeho statečnost a odhodlání a vůli, možná je to jediný člověk, který by pro lásku udělal vše :-D
A možná jeden z mála autorů( i když je to pro mě bylo smutné), který docela reálně popsal, co se s obyčejným člověkem stane, když zažije takové útrapy. A né jako zbytek autorů, kteří své hrdiny a postavy nechají řezat se hlava nehlava a jdou dál, jako by se nic nestalo

02.03.2013

Žlutý Robert & James Bond Žlutý Robert & James Bond Vojtěch Steklač

Nevim, co na tuto knihu říct. jsem zmatená. Slohově to nebylo vůbec špatné, ale ani jednou jsem se nazasmala. Při čtení sjem občas bylý rudá a bylo mi trapně za hlavního hrdinu. Je to jen výsměch velkým detektivním spisovatelům.

14.02.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Vztah mezi Greyem a Anastasii je velmi zajímavý a snad proto pokaždé otevírám knížku. Každopádně jsem propadla Této imaginární postavě( myslím Christianovi) a i přes jeho sadomasochystické sklony ho šíleně zbožňuje. Jen mě mrzí, že kniha obsahuje plno opakujicích se frází a že ji chybí o špetku více humoru .Jinak se mi i tento díl, jako předchozí velmi líbil, al ežádné převratné dílo to neni

13.02.2013 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Proboha, 110krát jsem to mohla číst a stejně téměř nepochopila. Až když mi drahá paní učitelka na češtinu řekla, o čem to vlastně je a jaké pocity bych z toho měla mít, tak až potom jsem to pochopila. Až po vysvětlení jsem dokázala ocenit nápad a formu zpracování

23.01.2013 2 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ze začátku se mi knížka líbila. Dá se říct, že jsem knihou byla nadchlá. Bez servítek a bez přikrášlování napsaná realita. Popisy sexuálních praktik jsou dobře napsané, ale po půlce knihy mi to přišlo již hrubé a dokola se opakuicí. Kniha neměla témeř žádný dej. Hlavní nápln byl neustále se opakující sex.

23.01.2013 3 z 5

Skandál v Čechách / A scandal in Bohemia Skandál v Čechách / A scandal in Bohemia Arthur Conan Doyle

Nejen tato povídka, ale veškeré knihy O Sherlocku Holmesovi, jsou výtečné. Jsou napínavé, rychlé a žádné nudné části, které bychom museli přeskakovat. Povídka se přečetla na posezení. Byla zábavná a okouzlující.

23.01.2013 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

špatný, každá další přečtená řádka mě od přečtení této serie odtrhává. Hlavní hrdinka ze sebe akorát dělá rozmazlenou d**ku, co už neví coby!! prnví díly se mi moc líbily, ale Tento díl a 4 jsou hrozné. Je to jen komerční pokračování, stále se opakující...bohužel už se asi nedovím, jak to celé (tato serie) dopadne, protože s každým sloven, kterém přečtu se ji zle od žaludku. Hruuuza

28.09.2012

Vytržení Vytržení Lauren Kate

díl od ílu samozdřejmě lepší, ale nejlepší byl samozřejmě konec. Moc ně nebavilo koukat se tou minulostí a číst si o jejich minulých životech. Nejlepší byl popis pádu andělů a konečné shledání ;)

18.09.2012

Muka Muka Lauren Kate

Díl od dílu lepší, jen jěště dost chaotické a málo vysvětlivek k Danielovo a Luci spolešné minulosti a osudu...nebaví mě už sakra, ale čekat až se vše dozvím...

18.09.2012