Žlutý Robert & James Bond

Žlutý Robert & James Bond https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34064/mid_zluty-robert-a-james-bond-noU-34064.png 3 19 5

Žlutý Robert série

< 3. díl

Nové příběhy lupiče-gentlemana, ve kterých se utkává s proslulými detektivy a agenty. Vtipné parodie na kriminální příběhy jsou určeny starším dětem. Deset humorných detektivních příběhů, ve kterých jsou protivníky Žlutého Roberta např. Sherlock Holmes, komisař Maigret, komisař Cattani, rada Vacátko, James Bond či Phil Marlowe.... celý text

mysimas
06.03.2021 2 z 5

Parodie na detektivní příběhy ze staré školy: ženské jsou tu hlavně na ozdobu, Číňani škodí, kde můžou, a Žlutý Robert je bourák, kterému není rovno a ke kterému obdivně vzhlíží i takoví kalibři jako např. Sherlock Holmes. O zápletku tu nejde, ta jenom poskytuje kulisy, aby se měl Robert kde a jak předvést.

Dvě hvězdy za stylistiku a sem tam nějaký vyvedenější vtípek, na opakované čtení to nevidím.

Broukodrak
15.08.2019 2 z 5

Obvykle se mi knížky líbí, ale Žlutý Robert a James Bond je hrůza, oproti prvnímu dílu. Je to slabé, není tam humor, není to zábavné, nejde mi pochopit příběh, prostě NUDA NUDA NUDA.

bibi.r
14.02.2014 2 z 5

Nenadchne ani neurazí.

ajtynka
14.02.2013 4 z 5

Nevim, co na tuto knihu říct. jsem zmatená. Slohově to nebylo vůbec špatné, ale ani jednou jsem se nazasmala. Při čtení sjem občas bylý rudá a bylo mi trapně za hlavního hrdinu. Je to jen výsměch velkým detektivním spisovatelům.

Tazz1
11.08.2011 3 z 5

Typická Steklačovská oddechovka. Celkem fajn humor. Tohoto autora jsem hltal v mládí, dneska mu už nemůžu až tak přijít na chuť. Ale stále si rád přečtu.

Vojtěch Steklač
česká, 1945 - 2021