AjinQa AjinQa komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tenhle díl byl je podle mně lepší než jednička. Bohužel mě asi prvních 100 stran nebavilo a musela jsem se nutit číst dál. Ale pak už to bylo o hodně lepší.
Musím říct, že se Mare od začátku série hodně změnila. V téhle knize se stala hodně zajímavou osobou, ale bohužel mi místy lezla na nervy.
Od začátku mi hrozně vadil Kilorn. Prostě mi přišel hrozně nesnesitelný. Ke konci už to bylo trochu lepší.
Děj si myslím, že nebyl nudný, po těžkém začátku pak nabere spád. Konec je opět velmi překvapivý, takže se zase těším, až bude další díl aspoň v AJ.
(Dokonce musím říct, že celkem fandím tomu, aby byla Mare zase s Mavenem.)
Doporučuji, 5*

30.10.2016 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Tahle kniha je dokonalá pro fanoušky knihy Všechny malé zázraky a Uvnitř mé hlavy.
Opravdu mě udivovalo, jak autorka dokázala z tak depresivního tématu udělat i celkem vtipnou knihu.
Aysel mi jako vypravěčka neuvěřitelně sedla. Hlavně svým humorem. Hned mi přirostla k srdci a opravdu jsem se bála konce, jak to s ní dopadne.
Děj si myslím, že nepokulhával a byl tak akorát na těch 260 stran.
Knížku určitě doporučuji, pěkně se čte a ubíhá rychle. Na konci vaše oči nezůstanou suché.
Určitě hodnotím 5*

30.10.2016 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Další skvělá kniha od této autorky.
Styl, jakým Ruta tuhle knihu psala, byl opravdu fenomenální. Každá ze 4 postav měla svůj zvláštní způsob myšlení, ať už to byla Joana, Emilia, Alfred nebo Florian.
Všichni hlavní hrdinové mi byli sympatičtí (až na jednoho), že jsem si přála aby se jejich osud mohl změnit. O vedlejších postavách ani nemluvím.
Děj vůbec nepokulhával a díky krátkým kapitolám, jsem měla knihu přečtenou za dva dny. Prostě se nedala odložit.
Určitě neváhejte, a knihu si přečtěte. Stojí to za to. (Plus obálka vypadá nádherně.) Určitě hodnotím 5*

24.09.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Opravdu skvělá kniha, plná emocí a lásky.
U téhle knihy jsem se celkem bála, že se mi nebude líbit. Kamarádka mi ji doporučovala, ale já i tak váhala. Ale když jsem se k ní po roce dostala, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Styl psaní od této autorky, mi nehorázně sedne.
Sky se mi jako hlavní hrdinka hodně líbila. Nezdála se mi ani nějak ufňukaná jako jiné knižní hrdinka z tohoto žánru. Holdera jsem si hned od první stránky, kdy byl zmíněn, zamilovala. Ti dva se mi k sobě prostě hodili.
Příběh vůbec nepokulhával. Nejvíce se mi líbil ten zvrat na konci. Několik posledních stran jsem fakt seděla s rukou před pusou. Colleen patří opravdu mezi mé nejoblíbenější autory.
Tato kniha je u mě na druhé příčce mezi jejími knihami.
Tuto knihu opravdu doporučuji, 5*. Hned jdu na další díl.

22.08.2016 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Moje druhá knížka od Colleen. Tahle se fajn četla, jen mě už nebavila tak moc jako Odvrácená tvář lásky.
Děj byl zajímavý, postavy sympatické, prakticky by nešlo co vytknout.
Doporučuji, jelikož tato autorka píše skvěle. :)

20.08.2016 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Skvělý díl. Myslím si, že tohle bylo dobré zakončení série, ale i tak mě bude mrzet že už nebude další díl.
Tenhle díl se mi četl trošku hůř ne předchozí, ale i tak mě bavil více. Líbilo se mi, že v tomto díle přibyl i pohled Calluma.
Určitě doporučuji, protože tahle série je prostě úžasná. Určitě 5*. :)

16.08.2016 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Seriál patří mezi mé nejoblíbenější, ale tak to bohužel u knihy není.
Dějově se to rozcházelo, ale zároveň jsem za to ráda.
Zdá se mi, že v knize vice řešili vztahy mezi sebou, místo toho aby se více soustředili na přežití, jak v seriálu.
Seriál vřele doporučuji, ale knihu zas tak ne. Bohužel 3*.

11.08.2016 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tato kniha mě bohužel už tak moc nebavila, jako předešlé "Greenovky".
Jako první věc mi už vadil překlad titulu. Nesnáším "počešťování" jmén. Už tak mi vadí jak v Česku všude za jména cpou 'ová'.
Dobře se to četlo, ale děj byl bohužel pro mě předvídatelný.
Tato kniha je opravdu slabší, ale i tak si to přečtěte. 3*

11.08.2016 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Další skvělá kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se měla problém začíst, ale později jsem zase nemohla přestat. Slyšela jsem na ni samou chválu, a ta byla pravdivá. Knihu jsem hned po přečtení půjčila bratrovi, který si ji taky nemohl vynachválit. Doporučuji.

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tohle byla má první kniha od této autorky, která je po světe hodně známá. Mrzí mě že od ní nejsou (zatím) vydané její ostatní knihy.
Archiv se dobře četl. Autorčin styl psaní se mi velmi líbil. V knize jsem nenašla jediné místo, kde bych se nudila. Mac je fajn hlavní hrdinka, taková co si na nic nehraje.
Doporučuji. 5*.

Reset Reset Amy Tintera

Opravdu úžasná kniha. Konečně nějaký nový námět, který je originální. Kniha se dobře četla, hlavní hrdinka byla příjemná. I vedlejší postavy se mi líbily. Doporučuji, 5*.

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Od této knihy jsem moc neočekávala. Četla jsem různé recenze na internetu a moc kladných jich nebylo. Ale Sarah mě opravdu opět překvapila. V některých věcech se mi tato knížka líbila více než Skleněný trůn.(Už jen to že je napsána z pohledu hrdinky.) Ale samozřejmě miluju obě série. Nejdříve jsem knihu četla v AJ a musím říct, že překlad se jim povedl.
Feyre se mi jako hlavní hrdinka hodně líbila. Nebyla namyšlená ani nějaká přehnaná hrdinka jako jiné knižní postavy. Tamlina jsem si bohužel moc neoblíbila. Už kvůli konce. Lucien byl příjemný, ale mou nejoblíbenější postavou se stal Rhysand. Miluju ho už kvůli druhého dílu.
Určitě knihu doporučuji a dávám 5*. A nemůžu se dočkat na druhý díl. (Jen dodávám že dvojka je na motiv Persefony a Háda.)

Přiznání Přiznání Anna Todd

Polibek se mi líbil, ale tahle kniha byla podle mě odpad. Upřímně musím říct, že lituji těch peněz co jsem za tuhle knihu utratila. Dokonce jsem to ani nedočetla celé. Nedalo se to. Ani nechápu jak tahle série může mít 4 díly. Co tam autorka chce řešit? Hádky, sex a jiné pitomosti jak v zatím dvou dílech?
Tessa se pořád chovala jak naivní husa a Hardin jako, s prominutím, hajzl. Někdy mě i udivovalo jak hrozně se choval. Byl to prakticky stalker. Já být Tessou, podám na něho trestní oznámení. On prostě nechápal slovo "Ne". Místy jsem byla fakt vyšťavená. Tessa nejdříve: "Nesnáším Hardina, je to zmetek." A o pár chvil později už se s ním válí v posteli. Holka probuď se!
A abych nezapomněla, ten jejich "vztah" není vůbec v pořádku. Je to pravý opak toho být v pořádku. Nejsem žádná Feministka, ale to, jak autorka udělala Tessu submisivní, mi hrozně vadilo. A jak už tady předtím psali, tato kniha uráží ženy.
Nikomu nebudu bránit v tom, aby si koupil tuto knihu, ale raději radím aby si jí stáhnul nebo přečetl na WattPadu.

03.08.2016 odpad!

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Od této knihy jsem bohužel očekávala více, díky trochu slabšímu předešlému dílu. Rozhodně se to dobře četlo, to nepopírám, ale u mně stále vede první díl.
Konec mi přišel tak trochu divný. To mě taky zklamalo. Myslím si, že kniha mohla klidně být i delší.
Určitě doporučuji si přečíst, pokud chcete vědět jak tento příběh končí. Mě osobně mrzí že nás už nečekají další díly. Dávám bohužel pouze 3*, ale kdyby to šlo, dala bych 3,5*.
(Přečteno v AJ)

03.08.2016 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tahle knížka zůstane navždy mém srdci. Jedna z prvních Young Adult knih co jsem přečetla.
Do téhle knihy jsem šla bez toho abych věděla o čem pořádně je. Předtím jsem četla Pád, a ten se mi tolik nelíbil, takže jsem od toho neočekávala moc. Hned jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Měla jsem to přečtené za jednu noc.
Patche jsem si hned oblíbila, stejně tak i Noru a Vee. Nora a Patch budou ještě po dlouhou dobu jedním z mých OTP.
Tahle kniha je podle mě o hodně lepší než Pád, (Nebo jak tady hodně lidí psalo, Twilight)
Za mě určitě 5*. Vřele doporučuji. :)

19.07.2016 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Jako první mě na této knize uchvátila obálka. Je naprosto dokonalá. Bohužel se říká, "nesuď knihu podle obalu", ale tady to neplatí. Krásny obal, krásný příběh.
Prozření Mary Dyerové mě uchvátil už od prvních stránek a já nemohla přestat číst. Knihu jsem přečetla za pár hodin. (Bohužel).
Myslím si, že velká pochvala patří i paní překladatelce, jejíž překlad se mi velmi líbil. Celou knihu to tak trochu "okořenilo".
Já jsem si zamilovala všechny postavy v této knize. Ať už Noaha, Maru, Jamieho, nebo Daniela. A musím uznat, každá holka by chtěla takového svého Noaha. On byl prostě perfektní.
Děj vůbec nepokulhával a myslím si, že tam nebyla ani jedna část u které bych se nudila.
Knihu vřele doporučuji, a dávám 5*. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější. Jen mě mrzí, že se nebude překládat třetí díl. Což je škoda. Ten je nejlepší. (Přečteno v AJ.)

18.07.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Hodně mě mrzí, že tato kniha trpí problémem druhých knih. Je znatelně horší než první díl.
Připadalo mi, že se děj v Nekonečném moři vůbec nepohnul. Pořád se tam řešily vztahy a jiné kecy a já jsem se vlastně nic nového nedozvěděla o "mimozemšťanech", jak jsem očekávala.
Líbilo se mi ale, že příběh aspoň obohatil "Esin" pohled na věc. Nejvíce mi ale vadila Cassie. Místy se fakt chovala jako malý fracek. A mně osobně se vůbec nelíbila s Evanem.
Kniha nebyla zas tak hrozná, ale jak už jsem napsala, děj se vůbec nepohnul. Myslím si, že autor klidně mohl scvrknout první a druhý díl do jednoho. Pak by jsme nemuseli zbytečně utrácet peníze za takovou vsuvku. (Bohužel musím říct, že i třetí díl stojí za prd. Podle mně.)
Knize dávám bohužel jen 3*.

18.07.2016 3 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Taková příjemná knížečka. Já ji měla přečtenou za dva dny, protože se četla úplně sama.
Trochu jsem se u knihy bála, že mě nebude bavit, protože jsem si kvůli anotace říkala, jestli to nebude klasické klišé. Ale zas to tak nebylo.
Příběh svižně plynul a nebyla stránka kde bych se nudila. Místy byla kniha i vtipná, což je u mně velké plus. Ještě jsem nečetla žádnou knihu na toto téma a tato nezklamala.
Alex a ostatní postavy byly fajn. Hlavně teda Miles. Jak jinak.
Knihu doporučuju, nejsou to vyhozené peníze. Já dávám 5*.

17.07.2016 5 z 5

Soumrak království Soumrak království Morgan Rhodes (p)

Super kniha. Dobře se četla a nenudila. Ale nepřirovnávala bych ji ke hře o trůny, už z toho důvodu že GoT je možná i pro straší, prostě jiný level, a Soumrak je možná tak pro YA.
Hlavní postavu jsem neměla žádnou nejoblíbenější. Možná jsem měla o něco více raději Magnuse a Cleo.
Knihu určitě doporučuji všem milovníkům fantasy. Už se nemůžu dočkat až se dostanu ke druhému dílu, jen mě mrzí že nebudou překládat třetí díl. Knize se podle mě dostává málo pozornosti, což je škoda. Zaslouží si více. Za mě určitě 5*.

16.07.2016 5 z 5

Od knihy jsem očekávala trošku více, ale zas tak nezklamala. Je to taková oddechovka na prázdniny, nic těžkého na čtení.
Příběh byl fajn nápad, takový X-men pro mladší, ačkoli mě trochu mrzí, že se tam podle mě nestalo nic velkého u čeho by mi spadla brada.
Kniha je zařazená do žánru Horror, ale zase, nepřipadalo mi to strašidelné, možná je to jinak u mladších.
Jacob mi připadal jako příjemný hlavní hrdina. Někdy se ale podle mě choval jako malé děcko. Na to že mu bylo šestnáct, byl blbý. Ale ostatní vedlejší postavy u mě zabodovaly.
Knihu bych doporučovala hlavně mladším lidem (YA). Jak už jsem řekla, kniha je příjemná, nic náročného. Za mě ale 4*.

16.07.2016 4 z 5