Ailee Ailee komentáře u knih

Bastard Bastard Jaroslav Mostecký

Děj byl takový jednoduchý, svým osobitým. Ale co si čtenář zamiluje, to jsou postavy. Osobně bych uvítala ještě pá stránek navíc, abych se ujistila, že to skončilo tak, jak doufám. Ale ten konec.... Sakra, to nebyl konec, v nějž jsem doufala.

15.11.2023 4 z 5

Prázdnota Prázdnota Michaela Merglová

Nebylo to špatné, ale mě to moc nezaujalo. Nic proti vulgarismům, ale byly poněkud jednotvárné. Jako kdyby všichni nadávali stejně.

13.11.2023 3 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Začátek byl otřesný. Z Meghan se stala ubulená, roztřesená hromádka a to i přesto, že ji Ash předem neznačil, co se stane. To by snad pochopil i kámen a uměl to sním zahrát. Ale to ona ne. Uf.
Zajímavé to začalo být až tak od poloviny, kdy se děj vrátil k boji proti železným férijům. Dvojka naštěstí končí tak, že i když nemám ráda nedokončené série, dokážu ji považovat za konec. Ano, je jasné, že je třeba ještě vyřídit spoustu věcí, ale série mě nechytla zas natolik, abych musela pokračovat a číst v angličtině (ano další dva díly se dají sehnat v češtině, ale série má momentálně asi sedm nebo osm dílů, takže bych si stejně nepomohla).

09.11.2023 3 z 5

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Zpočátku mě to trochu odrazovalo, přeci jen nejsem už cílovka, a to velké množství "nesmyslů" bylo skoro příliš a málem jsem audioknihu odložila. Ale vytrvala jsem a odměnou mi byl dobrý příběh se zajímavou zápletkou ve světě postaveném na hlavu. Řečeno v dobrém. Víceméně. Asi se ke knize jako takové nevrátím a jsem na jednu stranu ráda, že jsem nakonec odolala a knihu si nekoupila (dostala jsem se k ní náhodou přes audioverzi) a nebude mi tak zabírat místo na polici, zároveň ale nelituju ani toho času při poslechu. Mladší čtenáře musí určitě skvěle bavit! Dobře napsané a zajímavé.

09.11.2023 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Půjdu proti proudu. Asi jsem na tuto sérii moc stará. Kde byl nějaký děj? Za celou knihu tam byly jediné dvě akce a ty autorka odbyla raz dva. Všechno se hrozně táhlo. Po celou dobu jsem víceméně četla jen to, jak jeden druhého hrdinové urážejí, posmívají se nebo hádají. A dospělí? To bylo dost často to samé. Tolik klišé a trapnosti jsem už dlouho neviděla. Kdybych neměla knihu do výzvy, asi bych nedočetla. Na další díl jdu hned, ale jen proto, abych to už měla za sebou. Nesnáším rozečtené série a kdybych teď skončila, už se k ní nikdy nevrátím.

07.11.2023 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tentokrát mi přišel díl mnohem zdlouhavější, ale zato uvěřitelnější. Docházelo na chyby, postavy nebyly dokonalé hned na první dobrou... Ale oproti předchozím dílům se to více vleklo. Ponechávám čtyři hvězdičky z dřívějšího hodnocení, ale dnes bych hodnotila jen třemi.

06.11.2023

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Haltovou minulostí okořeněný díl, delší než obvykle, takže se to zdánlivě trochu více táhlo, ale pořád se to čte velmi dobře, i když se kouzlo prvních dílů pomalu vytrácí.

02.11.2023 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Další skvělý díl. Hrdinové se nám stavějí na vlastní nohy a už jsou dospělí, ale sem tam se pořád ukáže, že to jsou vlastně pořád ještě "ucha":-)

31.10.2023 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Čaroděj na severu je vlastně jen polovina jedné knihy, protože bez Obléhání Macindavu vlastně není kompletní. Přesto se autorovi do něho podařilo namáčknout dost na to, aby to bylo velmi dobré čtení. Za mě spokojenost

27.10.2023

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Kdysi kdysi dááávno, když jsem jako cvrček s Hraničářovým učněm začínala, byl toto můj poslední díl. Vadilo mi, jak rychle Will, ale i ostatní roste. Nyní mi to již nevadí, také jsem za tu dobu vyrostla:-) Nyní bych hodnotila pouze 4 hvězdičkami, ale ponechám si původní hodnocení všech pěti, protože HU je bez ohledu na věk srdcovka.

25.10.2023 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Další skvělý díl, tentokrát poslouchaný jako audiokniha. Trochu mi vadilo pár "dospěláckých" poznámek, které si pan Ruml do příběhu "přidal" a které v knize nejsou. Ne že bych byla taková puritánka, ale zkrátka mi do tohoto příběhu nesedí. Do jeho nálady, tempa a pocitu, který v čtenáři vyvolává. Jako čtenář to tam zkrátka nečekám a v okamžiku, kdy jsem je zaslechla, mě vytrhli ze zasnění.

22.10.2023

Ledová země Ledová země John Flanagan

Po Hořícím mostu je laťka vysoko a tak se není čemu divit, že tento díl tolik nezaujme. Dějová linka s Haltem a Horácem by se dala pojmenovat asi jako "Jak snadno a rychle porazit namyšleného hlupáka" a část s Evanlyn a Willem je taková popisná.

19.10.2023

Železný král Železný král Julie Kagawa

Začátek mě příliš nechytl, ale od prostředka už mě kniha bavila více. Taková pohodová oddechovka. Romantická linka ani napětí nebylo moc vyhrocené. Za přečtení stojí a asi je škoda, že to nevyšlo celé, své čtenáře by si to určitě našlo, i když já preferují trošku hlubší děj. Zase je to taková rychlovka, takže by se tam toho víc stejně nevešlo.:-)

18.10.2023 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Další skvělý díl, také čtený (či poslouchaný) minimálně potřetí ne-li víc. Jeden z mých nejoblíbenějších. HU asi nikdy neodrostu. Ale HU, pokračování s Maddie už nejsou to pravé.

16.10.2023

Dvory Chaosu Dvory Chaosu Roger Zelazny

Uf, první polovina byla doslova narvaná psychodelickou vatou. Nevím, co si autor dal, ale musel to být slušný matroš. Závěrečná bitva byla vůči tomu tak nějak... ochuzená, i když celkem zajímavá. Ale mohlo jí být věnováno více času a napětí. Série není špatná, ale není pro mě. V pokračování s Merlinem v hlavní roli již pokračovat nebudu.

13.10.2023 3 z 5

Paže Oberonova Paže Oberonova Roger Zelazny

S "menším" počtem lidí (přeživších sourozenců) se děj projasňuje. Také konečně získáváme většinu odpovědí (a hlavně snad už konečně pravdivých) na nejasné otázky. Po třetím díle jsem váhala, zda pokračovat, nakonec jsem asi ráda, že mi zvědavost nedala a já si další díl pustila. Teď už rozhodně skončit nemohu.

12.10.2023 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničářova učně jsem úplně poprvé četla už skutečně dávno! Minimálně dvakrát jsem ho četla a již dvakrát ho poslouchala jako audioknihu. A přesto mě pořád baví. Ano, má své mušky, třeba hned na začátku, kde je pár scén, které se snaží být mermomocí vtipné, ale místo toho jsou spíš rozpačitě trapné, ale přesto své původní hodnocení měnit nebudu. HU je prostě srdcovka.

10.10.2023 5 z 5

Hořké sousto Hořké sousto Chloe Neill

Neuspokojivé. Celý díl se zas tak moc nedělo, po většinou se pořád dokola spekulovalo o tom, proč se to něco děje, když už náhodou se něco dělo, a ten závěr byl tak strašně nevyužitý! Takový záporák s takovými možnostmi a ve finále byl poražen kopancem do zadku. Taková promarněná příležitost na pořádnou akci! Chjo

06.10.2023 3 z 5

Znamení jednorožce Znamení jednorožce Roger Zelazny

Tento díl mi zatím přišel nejslabší. Celkem se toho moc nestalo, pár pokusů o zabití toho či onoho, v Amberu nic nového, trocha poodhaleného vysvětlování děje z předchozích dílů. Nevím, zda jsem jen při poslechu nedávala moc pozor, nebo autor potřeboval změnit pár už napsaných věcí, a tak je přeplácal přes sebe tak, že se v tom nejspíš ani sám nevyzná, jak to teda skutečně bylo a jak potřebuje, aby to skutečně bylo. Zmatek? Ooo ano.

05.10.2023 3 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Krátké ale zajímavé. Když so člověk řekne, o kolik let dozadu se tento příběh od příběhu Aliny vlastně odehrává... Přečteno za pár minut, ale myslím, že je to super náhled do toho, jak byl Temnyj vlastně utvářen.

29.09.2023 4 z 5