Agatha84 Agatha84 komentáře u knih

Nevinnost Nevinnost Stella Blómkvist

Vůbec, ale vůbec jsem se nedokázala donutit pokračovat ve čtení. Příliš povrchní, málo emocí, vlastně je mi jedno, když nebudu vědět, jak to dopadlo. Tohle se mi stává málokdy.

07.07.2016 1 z 5

Tajný deník Hendrika Groena: Malé překvapení Tajný deník Hendrika Groena: Malé překvapení Hendrik Groen

Není to deník, není to vtipné, není to Hendrik tak, jak ho známe a máme rádi. Nedočteno.

13.12.2020

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let Hendrik Groen

Možná už se ani nedá vymyslet nic nového, když jste 85ti letým staříkem v domově důchodců, ale kdybych přeci jen přihlédla k obsahu knihy jako takové, tentokrát jí chybělo takové to kouzlo nového, neotřelého. Děj se až příliš podobal prvnímu dílu, až příliš se táhl, snad i kvůli mnoha politicko-kulturním vložkám, které mi jako NENizozemci byly cizí. I přes spíše pochmurný přetrvávající dojem, zůstává však Hendrik i nadále mým oblíbencem.

23.06.2020 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tak úplně zlé to nebylo,jen se nemůžu zbavit dojmu jisté povrchnosti - zvláště v zachycení charakteristiky postav a jejich postupného vývoje - v tomto případě především u Laurel, která prošla velmi podivnou proměnou v náhle prozřivši ženu.

29.03.2020 3 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Trošku mi to připomínalo "Morovou ránu" od B. McDonald. Schopnost nadhledu, sebeironie autorky byly osvěžujícími prvky v jinak "depresivním románu".

08.08.2018 4 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Takové nijaké, vlažné, bez překvapení. Kniha, na kterou brzy zapomenete.

26.04.2018 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Tak tuto knihu jsem si představovala úplně jinak. Příliš "červené knihovny",příliš staromilské. Odkládám, neboť mě nebaví se ke čtení nutit.

31.03.2018

Manželské nehody Manželské nehody Randy Susan Meyers

Dovolím si hodnotit dříve,než dočtu. Příběh je to neuvěřitelně silný,i když místy hodně rozvláčný. Při čtení se ve mně rve spousta protichůdných pocitů. Na jedné straně hluboký smutek a soucit s Maddy, Emmou a dalšími,kteří se snaží pomoci,na té druhé pak nezměrný vztek a absence empatie k Benovi,který se přes to všechno neváhá litovat.
Na tuhle knihu rozhodně nezapomenu!

03.03.2018 4 z 5

Krásný holky Krásný holky Karin Slaughter

Zpočátku to vypadalo nadějně,ale zhruba od poloviny začal být děj stále více nepravděpodobným,až se ke svému závěru změnil na velmi brutální pohádku.
Tohle prostě nevyšlo!

06.10.2017 2 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Dojemné, milé, úsměvné a inspirující. Úžasná kniha. "Tak jo, do toho!"
Autorovi mile ráda odpouštím nedokonalost a slibuji, že si Kluka z kostek přečtu ještě minimálně jednou!

18.08.2017 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Moc se tesim na pokračování. Nádherná kniha!

27.04.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Pojetí knihy bylo skvělé-pohledy zúčastněných stran,prolínání dějových linií,interpretace "přihlížejících". Samotný děj mne však nezaujal.

13.02.2017 3 z 5

Černý pes Černý pes Stephen Booth

Ne a ne to dočíst :-) Málo chytlavé,dosti rozvláčné.

21.09.2016 3 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Hlavní postavy těžce nesympatické,příběh vůbec neupoutal.

21.07.2016 odpad!

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Wau, tak tady se opět vůbec nepotkávám s většinou hodnocení. Možná jsem vážně příliš náročný čtenář - někdy spíše na stylistickou stránku knihy, která zrovna v tomto případě vůbec nefunguje (dle mého naivně pasivního pohledu čtenáře kniha buďto zaujme na prvních stránkách, nebo v tomto ohledu selhává, a to bez ohledu na její obsah)..
Knihu jsem nedočetla, tak ji hodnotit nebudu (odhadem tak 1-2*). Autorce se vůbec nepodařilo vzbudit u mě zájem o příběh, nebo hlavní postavy (které působí až příliš uměle). Příběh takový nijaký, roztříštěný, jakoby autorka jen zbytečně tlačila na pilu, skládala věty vedle sebe, aniž by to přinášelo hlubší prožitek nebo touhu otáčet stránky dále (opakující se motivy "záhady z minulosti", morbidních znetvoření spíše nudí).
No a vzhledem k mému profesnímu zaměření prostě nemůžu věřit tomu, jak "dokonale" se dá vyprofilovat osobnost vraha ...... :-)

22.05.2020

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Zpočátku fajn,čekáte,kdy se příběh začne dále rozvíjet, seznamujete se základní linií a postavami a...to je všechno. Velmi pozvolné, ubíjející svou nezáživností. A znovu mi i zde chyběla možnost vytvořit si vztah ke komukoli, postavy byly příliš ploché,nevýrazné,což se pak promítne do příběhu,který prostě nezaujme.

28.02.2020 2 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Toto již raději nikdy. Nejenže je to kniha,která si nezaslouží tu slavnou nálepku, navíc by bylo asi lepší, kdyby vůbec nevznikla. Naprosto chabý příběh asi pěti lidí, kteří jsou od samého prapočátku nesympatičtí, nevýrazní,tedy snad až na toho pěkného detektiva,který pro změnu nemá takřka žádný prostor k vývoji nebo vyjádření- kromě opakovaných vět k vyjádření smutku... Balast! Takže si proberete možné alternativy,jak to asi skončí a pak jen otáčíte stránky bez většího napětí nebo překvapení. Další velké zklamání světovým bestsellerem, který není schopný upoutat.

25.10.2019 2 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Byla jsem schopná a ochotna zároveň prokousat se dějem do poloviny,ale pak už to nešlo. Příliš nudné,nezáživné, se špatně zapamatovatelnými jmény. Mezi vyšetřovateli nepanují žádné vztahy,příběh postrádá hloubku, neustále se jen něco popisuje a vy za chvíli zcela ztratíte zájem zjistit,o co vlastně jde.
Je dobré,že nejsem uchvácena další sérií,protože kde bych na ni vzala čas,to už skutečně nevím:-) Věřte mi však,že existuje množství mnohem lépe zvládnutých příběhů podobného ražení!

16.10.2019 2 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Proč jen to ve mně zanechává pocit,že si kniha/autor hráli na něco,co tam prostě není? Cynismus,sarkasmus,pseudofilozofování pouze neskutečně nudí. Chyběl mi nějaký děj. Možná jen nejsem na McEwana dostatečně vyzrálá?!

03.07.2019 2 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Čtyři hvězdičky za příliš sladkobolný závěr. Jinak naprosto nezapomenutelný příběh. Smutný,dojemný i děsivý. Je neuvěřitelné,co jsme si v rámci vědy a léčby dovolili. Je neuvěřitelné,že tím někdo dokázal projít a přežít.

04.02.2019 4 z 5