Agatha84 Agatha84 komentáře u knih

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Tož tohle byla jízda. Jsem nadšená a vlastně ani nemám slov. Snad jen: prosím o další pokračování.. :-)

08.07.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Snad jen díky té jedinečné a nenapodobitelné atmosféře Three Pines a postavě inspektora Gamache dávám za čtyři hvězdy. Tentokrát to vše působilo až příliš neuvěřitelně,abych mohla být plně spokojená. Nechala jsem se jen unášet vlnou nostalgie a nad dějem jsem raději příliš nedumala.

10.06.2019 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Hodně velká slabota. Zpočátku jsem věřila,že se příběh rozvine a posune,doufala jsem aspoň ve čtyři hvězdy,nakonec s oběma očima zavřenýma dávám jednu. Není snad žádné téma,které by autorka v románu nevyužila. Nicméně celé to působí pouze roztříštěně a chaoticky. Všechny osoby jsou sobecké a nevyzrálé,na nikom vám příliš nezáleží a na konci mi bylo už úplně jedno,jak tahle slátanina skončí! Stáhněte raději po nějaké jiné knize.

21.10.2018 1 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Tohle byl luxusní literární zážitek. Knížka se dost dobře nedala odložit a stále nutila k otáčení dalších stránek. I když jsem si myslela, že vím, nevěděla jsem :-) Jednu hvězdičku přesto strhávám. Na můj vkus tam bylo příliš obhajob týkajících se války, prostátních postojů, třídních rozdílů a chování hlavní hrdinky pro mne bylo často nepochopitelné, zvláště co se vztahu k dceři týká. Nicméně i přes tyto nedostatky (možná jen mnou pociťované) rozhodně doporučím dál!

20.08.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Super thriller! Hodně mi to připomínalo počátky Adleta-Olsena anebo krimi V lese visí anděl. I když to byla tlustá bichle,četla se sama. Hluchá místa prakticky nebyla a už teď se těším na pokračování!

01.07.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Tentokrát velké zklamání,dlouho jsem se ke čtení nemusela tolik přemlouvat. Dějová linie historie Qebecku mne nezajímá,i když se autorka snaží zaujmout,co to je jde,a střípky toho,co se odehrává ve Three Pines, celkové hodnocení nezachrání. Snad tedy příště...

17.06.2018 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Olsenovy detektivky vykazují dlouhodobě sestupnou tendenci,takže tato je logicky zatim tou nejslabší ze série. Nemohu chválit pokud budu srovnávat s první čtyřkou případů. Zde spíše nahodilé a nijaké případy,které se náhodou prolínají. Velké množství postav,ovšem bez vlastního smyslu,pouze pro nafouknutí stránek. Těšila jsem se na chemii a vtip hlavních hrdinů,ty se však nekonaly. Celé to bylo takové o ničem.

11.01.2018 3 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Jsem v polovině a ke čtení se musím vyloženě přemlouvat. Jednak mi nedělají dobře ty čínské názvy ulic a památek,ztrácím se i ve jménech postav,ale především mě kniha nebaví svým obsahem. Rozvláčné,zcela nepoutavé,mám pocit,jakoby by to bylo tvořeno na sílu. Od autora jsem kdysi četla i Skálu a to se nedá srovnávat!
Jsem si jistá,že touto knihou mé putování 'čínskými thrillery' končí.

05.09.2016 1 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Pět hvězdiček především za to pojetí. Super!

07.07.2016 5 z 5

Poruchy příjmu potravy Poruchy příjmu potravy František David Krch

Pokud na toto téma chcete psát diplomku nebo disertaci, určitě najdete inspiraci. Pokud hledáte praktického a srozumitelného pomocníka, zapátrejte jinde.

14.10.2020 2 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Příliš hluchých a nezáživných pasáží,jejichž účelem bylo pouze obohacení knihy o pár dalších stránek. A k celkovému dojmu bohužel nepřispěla ani hlavní postava vyšetřovatelky. Příšerně moc mě začínají rozčilovat "matky", které dávají přednost čemukoli před vlastní rodinou. A to ač sama matka nejsem :-)

03.03.2020 3 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Dalo mi značnou práci zorientovat se v množství jmen a postav,ale jinak to opět nemělo chybu! :-) (otázek i zjevných nevěrohodností tam bylo vícero,ale prostě na ně zapomeňte a nechte se unášet na vlně příběhu)
A když nad tím tak uvažuji,daleko více by mě teď zajímaly osudy a případy Amandy s Evelyn,nežli Willa.

06.05.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Souhlasím s Bbrody. Tempo je svižné,obsah vás udržuje v napětí,ale moc o něm raději nedumejte. Holčička s Downovým syndromem,co tohle vymyslí? Jako vážně? :-)

20.11.2017 3 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Perfektní! Postupná gradace a vtahovaní do děje. A ten konec! Donutil mě přidat i tu poslední hvězdu do hodnocení :-)

05.11.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Dojemné, milé, úsměvné a inspirující. Úžasná kniha. "Tak jo, do toho!"
Autorovi mile ráda odpouštím nedokonalost a slibuji, že si Kluka z kostek přečtu ještě minimálně jednou!

18.08.2017 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Naturalistický popis krajiny, lidí, vztahů......přesto mě to nechávalo vcelku chladnou. Příště už ne.

22.11.2016 2 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Detektivní příběh spíše průměrný,postavy vyšetřovatelů více než sympatické,ale co mě dostalo nejvíce bylo prostředí střední školy a jednotliví studenti. Jak já nenávidím jakékoli projevy šikany....

21.08.2016 3 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Dojemný, prožitkově velmi silný příběh!

31.07.2016 5 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Po dlouhé době vynikající psycho/detektivka. Poslední třetina knihy se četla sama, rozuzlení bezchybné, všechno do sebe skvěle zapadá. Za sebe rozhodně doporučuji.

27.07.2016 5 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Po dlouhé době vynikající psycho/detektivka. Poslední třetina knihy se četla sama,rozzuzlení bezchybné,všechno do sebe skvěle zapadne! Za sebe rozhodně doporučuji.

27.07.2016 5 z 5