Adele02 Adele02 komentáře u knih

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Vrah byl jedním z mých prvních tipů, ale je fakt, že mi autorka během příběhu dokázala zamotat hlavu. Ale styl, jakým bylo podáno rozuzlení, se mi nelíbil. Bylo to zvláštní.

21.07.2018 3 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

(4,5*)
Hned bych je oba objala. ♥

21.07.2018 4 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Sladká tečka na závěr. Jednu hvězdičku ale ubírám kvůli Laře Jean, která se na konci chovala fakt pitomě.

21.07.2018 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Evženku, Evženku... naprosto dokonalé dílo.

Hamlet, princ dánský Hamlet, princ dánský William Shakespeare

Prostě Hamlet. Z těch intrik až mrazí.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Až mrazí.

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Maas mi vždycky vyrazí dech...
Jen věčná škoda, že se to všechno odehrává před prvním dílem, takže víte, jak to skončí. A je hodně špatný, že jsem ji začala shipovat nejen se Samem, ale i s Arobynnem? Protože to už mám asi pět chlapů, přičemž nevím, s kým chci, aby nakonec skončila.

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Věčná škoda, že je to tak strašně předvídatelné... stačilo mi deset stránek, abych mohla s jistotou tvrdit, kdo za tím vším stojí a koho zabijou (což se samozřejmě vyplnilo). Ale jinak zklamaná nejsem, Bryn mě konečně přestává tolik vytáčet, a doufám, že po tom konci budu mít v příštím díle víc Konstantina. Muhehe.

13.01.2018 4 z 5

Rozběhla se Carmen v tanci Rozběhla se Carmen v tanci Federico García Lorca

Pozoruji tvůj pád,
je večer, chtěl jsem psát
na tebe tuto elegii
a sám ji žiji.

Metafora tam. Metafora sem. Metafory pro všechny!
Básně z New Yorku mě moc neoslovily, ale jinak je to mistr v metaforizování depresí.

05.01.2018 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jestli jsem měla k téhle knize určité předsudky, Clare mi tedy vyrazila dech. Rozhodně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, že pořád váhám mezi hodnocením 4* a 5*. Tessa mi chvílemi připomínala Clary, ale je to něco naprosto jiného než Mortal Instruments - a musím přiznat, že mě to bavilo daleko víc. A hlavně chci víc Willa i Jema, prosím :D

30.12.2017 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

No jo... klasika. Jen jsem se občas bavila, jak tam skoro nebyly scénické poznámky, a když už, jak stručné a výstižné :D

27.12.2017 4 z 5

Tak je to jasný, lidi, jdu na magizoologa...
Miluju tu její fantazii ^^

27.12.2017 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Zde si dovolím jen citovat z jednoho filmu - „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem."

27.12.2017 5 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Chtěla jsem dát tři, ale sám Henry si zaslouží jednu hvězdičku, takže nakonec 4*. Líbilo se mi to, ale po půlce už mě to nebavilo tak jako na začátku. Plot-twist jsem prokoukla a dlouho nechápala, proč a co, a konec... no, nevím. Ale jak říkám, Henry je naprosto dokonalá postava.

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Přišel jsem na svět, abych si postavil život dle obrazu srdce svého...

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Snažila jsem se to brát jako pohádku pro mladší, jenže ani to mi na to nesedělo... Adéla se chovala pitomě, její rodiče se chovali pitomě, pitomě se chovali prostě všichni. Autorce jsem to jen těžko věřila, zvlášť když čtrnáctiletá holka na pohodu vyoperovala apendix. Nevím, kam to zařadit, kvůli určitým scénám bych to nedávala ani těm mladším. A ten konec byl totální wtf. Za mě dvě hvězdičky, protože tak strašné, abych to nedočetla, to nebylo, ale zas tolik s tím spokojená nejsem.

A pořád mě neskutečně štvou překlady jmen.

25.10.2017 2 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Dokonalost sama.

28.09.2017 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Bylo to krásné. To bezpochyby. Culila jsem se a smála a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Madeline mě místy neskutečně iritovala a její máma pak ke konci naprosto brutálně, ale jsem s tím spokojenější, než jsem čekala.

A bacha, je to plný spoilerů. (Třeba jak skončí Malý Princ. Grr.)

16.09.2017 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

28, 66, 129, 146 ♥

16.09.2017 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

2,5*
E...hm. Mělo to ohromný potenciál, to nezapřu. Ale postavy byly tak strašně wtf, že jsem si chvíli říkala, ať je Patrick zabije všechny, nebo ať prostě spadne meteorit a bude vyřešeno - děj neskutečně předvídatelný, postavám se měnil charakter dle libosti a tolik věcí se nedořešilo a zamotalo tak, že se ani smysluplně vyřešit nedaly... Čte se to rychle, to taky neubírám. Do pokračování půjdu, už jen ze zvědavosti, jak se to vyřeší.
A o překladu radši nemluvím...

16.09.2017 2 z 5