adelaska adelaska komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

"Kdybychom měli dalekohled, ukázala bych ti moře klidu"
Tahle kniha si zaslouží mnohem víc než 5 hvězdiček!
Tenhle příběh mě naprosto oddělal. Čekala jsem klasickou YA romantiku ve stylu, potkají se, zamilují, pohádají, usmíří, a žili šťastně až do smrti. Ale tak to není.
Postavy na mě působily reálně a naprosto jsem si je zamilovala. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně sympatická, oblíbila jsem si ji. Josh ani nemluvně, toho si nejde nezamilovat. A Drew. Ten mi tak neskutečně přirostl k srdci. Je to jedna z těch knížek, kdy vás bude štvát, že už jste ji dočetli.
A ten konec. Většinou se o konci v komentáři nevyjadřuji. Ještě teď mi běhá mráz po zádech a je to to nejlepší ukončení knihy, které jsem kdy četla.
Doporučuji!!!!!!

09.01.2015 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Opravdu zatím jedna z nejkrásnějších lovestory pro mě.
Moc se mi líbila hlavní hrdinka Avery, byla mi sympatická a její chování mě ani tak nevadilo, jak je to u jiných knih a hrdinek. Cam byl samozřejmě jak jinak, než úžasný, kdo by si nepřál být v jistou chvíli na místě Avery. Jacob "homosexuální" kamarád Avery mě dostával, toho jsem si zvlášť oblíbila a u jeho keců jsem se fakt zasmála.
Musím se pustit do dalšího dílu. Doporučuji!

29.10.2014 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo je prostě mistryně pera, každý příběh umí udělat výjimečný a něčím zvláštní. Snad u každé knihy od Jojo píšu, že mě uhranula nejvíc a zase bych se teď opakovala, ale nemá cenu to zmiňovat, protože autorka vždy překvapí a ať jsou knihy jakkoliv odlišné od sebe, jsou stejně, ale úplně stejně kouzelné.
V První části, kdy se příběh odehrává v roce 1916, se mi chtělo brečet už hned na začátku. V tu chvíli jsem tam byla. Bylo to naprosto nádherný. Druhá část byl poněkud šok, rok 2006, člověk chtěl vědět jak to bylo dál, ale už si musel počkat, protože se nám to najednou prolínalo. Tak moc jsem Sophie fandila. Trochu mě mrzí, že Liv mi ani tak k srdci nepřirostla. Pro mě tam byla navíc, i když byla taky velkou součástí příběhu. To ale na hodnocení nic nemění, Jako celek je to další naprosto neobyčejný a výjimečný příběh. Jojo se stala mojí Top autorkou a nevím, zda vydržím do doby, kdy vyjdou u nás její další knihy.
A nejkrásnější obaly vůbec!!!

29.10.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Páni, to byla tak nádherná kniha. Třetí, co jsem od Jojo přečetla a pro mě asi nejlepší. Všechny jsou naprosto nádherné, myslela jsem, že po Než jsem tě poznala a Posledního dopisu už víc být dojatá nemůžu, ale jo, jsem. Nejen, že prostředí bylo pečlivě vykresleno a člověk se cítil, jak kdyby tam trávil čas, ale i postavy byly tak vykresleny, že mám pocit, že je znám.
Neskutečně se těším na její další knihu.

07.10.2015 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Brečela jsem u spousty knih, ale tato mi teda dala vážně zabrat... Brečet jsem začala už asi cca 100 stran před koncem. Byl to nesmírně dojemný a velice originální příběh. Byla prostě kouzelná. Kniha bude i zfilmovaná a já se toho nemůžu dočkat.
Doporučuji knihu přečíst každému, koho anotace zaujala.

"Občas přede mě dokonce položí jenom prázdný talíř a před mými nejlepšími přáteli prohlásí, že neviditelní lidé jedí neviditelné jídlo. Prosím vás, cožpak neviditelný vítr ohýbá neviditelné stromy?"

08.03.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Naprosto dokonalá, úžasná, nepředvídatelná kniha.
První polovinu knihy nemáte vůbec šajnu, co se stane potom. I když musím říct, že se mi líbila i ta první polovina, bylo to nádherně napsané, jak se Sky a Holder seznamovali a oťukávali. A bylo to i celkem vtipné:-) Z recenzí jsem věděla, že se tam něco stane, něco opravdu hrozného. No, takže jsem se strašně bála číst rychle, furt jsem tu krásnou zamilovanou pohádku oddalovala, vytvářela si různé teorie o tom, co by se mohlo stát. A že jich bylo hodně! Ale ono PRÁSK. Toto mě fakt nenapadlo a běhal mi z toho mráz po zádech. Ono totiž s jedním "překvapením" se odhaluje spoustu dalších, takže celá druhá polovina knihy vás nenechá ji odložit a budete prostě číst dokonce.
Co se týče postav, tak jsem si je nehorázně zamilovala.
Knihu bych hodnotila na více než pět hvězdiček. Doporučuji. Kdo ji ještě nečetl, tak neví o co přichází.

28.12.2014 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nebýt toho zmateného a pro mě naprosto neuspokojivého konce, tak by ty hvězdičky byly možná 4. Je to velice průměrná detektivka/thriller, ale nějakým způsobem mě zpočátku bavila a udržovala moji pozornost. Nicméně humbuk kolem absolutně nesouhlasí s kvalitou knihy. Loutkáře si určitě nepřečtu.

03.09.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprosto perfektní kniha! Neskutečně mě bavila, čtení ubíhalo rychle a... prostě nepopsatelné. Vztah Illan s ostatními z pětadvacítky byl neskutečný a upřímný.
Co mě mrzí je, že nevím nic o pokračování. Nutně ho potřebuji !

20.10.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Absolutní špička. Nemám nic co bych vytkla. Na to, že mě Půlnoční koruna zklamala, jsem do tohoto dílu šla s rezervou a ... Nemám slov.
Jeřáb, naprosto geniální postava, beze všeho by se k Cealeně hodil. Během jejich scén jsem skoro pořád tajila dech a téměř od jejich prvního střetnutí jsem věděla, že ti dva by měli být spolu (což je vzhledem k tomu, co prováděli poněkud zvláštní tvrzení, ti co četli, ví). Jejich vztah je impozantní a těším se na to, jak nadále se bude vyvíjet.
Ostatně velmi fandím Manon.
Celá kniha i přes její tloušťku je čtivá, neskutečně barvitá, skvěle popsaná. Dokázala perfektně udržet moji pozornost až do konce. Ať už je tu další díl!!

04.09.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Paráda paráda paráda! Mně tedy celé vyprávění maminky mrazivé připadalo, knížku jsem hltala a nemohla přestat. Za pouhý den přečteno. Konec mi přišel trochu zmatený, byl příliš rychle useknutý, určitě tam mohlo být ještě více prostoru. Ale jinak naprosto perfektní čtení, na které ráda budu vzpomínat a určitě se k této knize ještě vrátím.

19.05.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Harlan je prostě Pán. Pro mě 3. knížka od něj a opět nezklamala. Tuto knihu jsem přečetla během pouhého dne a po celou dobu mě držela napnutou jak kšandy. Nikde nejsou mezery, že by se člověk nudil. Příběh si opravdu celou tu dobu drží to napětí a šťávu, že prostě nejde odložit. A o tom, jak krásně píše a čte se to samo, je zbytečné mluvit. Všechno se mi krásně promítlo před očima, co se o všech knihách říct nedá. I když ano, konce jsou u něj mnohdy přitažené za vlasy, ale příběh si pro mě drží takovou kvalitu, že ten konec je jen třešnička na dortu. To už by asi nebyl Harlan. Troufám si říct, že autor se teď zaslouženě může přiradit k mým nej.

01.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Když jsem uviděla upoutávku na tuto knihu jako na "novou Zmizelou", věděla jsem, že ji musím mít, ale samozřejmě jsem k tomu byla trochu skeptická. Musím uznat, že se kniha nese opravdu v jejím duchu a jako velká fanynka Zmizelé ještě musím uznat, že se mi Dívka ve vlaku líbila mnohem více. Co se týče vyprávění, to bylo pro mě ideální, četlo se to rychle, styl autorky se mi moc líbí, popisy událostí, charakter postav a hlavně, pořád se něco dělo. Opravdu jsem se ani chvíli nenudila. Jsem ráda, že patřím k těm, které nenechal příběh chladným a prožívala jsem to každou stránkou. Snad má pro nás autorka nachystané další výtvory.

31.12.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Tak neskutečně moc miluji tuto sérii. I když námět působí klišoidně a není nejoriginálnější, tak autorka to napsala na jedničku. America to má prostě v krvi, vytáčet lidi, být vždy ta středem pozornosti, ačkoli "vůbec o to nestojí", ... stejně jsem si ji oblíbila. Určitě si přečtu další díl!
A neskutečně se těším na filmové zpracování, které je již potvrzené!!

19.06.2015 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Knížka se sice čte skoro sama, ale to klišé... až mi z toho bylo trapně. Vše bylo samozřejmě "nečekané".
Nicméně je to takové to jednoduché čtení u kterého nemusíte přemýšlet a věřím, že jiným čtenářům přijde vhod.

17.01.2017 1 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Pro mě pecka. Je to jedno klišé za druhým, ale já jsem jí to prostě žrala.
Feyre jako hrdinka zatím nic moc, ale jsme teprve u prvního dílu, a jak známe Sarah, tak ta má knihy díl od dílu lepší a lepší. I když si člověk myslí, že už to ani jinak nejde ;-) Takže rozepisovat se zde o postavách zatím moc nechci, počkám si, až je poznám dál a jak autorka rozvine jejich charakter. Ale jednu přece jen zmíním, a to Rhysanda. Je to naprosto úžasný parchant!!!

25.09.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Nebyl to jen obyčejný thriller, ale zároveň velice silný příběh. Chvílemi se mi chtělo brečet. Četlo se to samo, pachatele jsem "nečekaně" zase netrefila, tudíž jsem byla překvapená. Moc se mi to líbilo. Opravdu výborný thriller, už druhý od Linkové a ne poslední, který je přečtený během dvou ba i jednoho dne. Nedá se odložit.
Paní Linková můžou jít s panem Cobenem ruku v ruce. Čtení jejich thrillerů se pro mě stává pravidlem.

18.02.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Zklamání!
Na to, jak moc miluji předchozí díly, tak jsem takové zklamání fakt nečekala. Nevím, jestli bych detektivní zápletku nazývala zápletkou, protože tam vlastně v celé knize žádná zápletka nebyla. Žádný překvápko ani zvrat, který by člověk nečekal... Jen samé ach nad Jaxovým tělem a fuj nad tělem vlastním. Nevím jestli je to jen tímto dílem nebo mě už prostě tento žánr přestává bavit... Nevím, nebylo tam nic originálního, furt to stejné. Prostě mi začíná docházet, že uvzdychanou knížku může s trochou fantazie napsat kdokoli.
Z jejich připravovaných dílů se těším na sérii Wicked, ale určitě se pustím i do pokračování této série. Doufám, že tato kniha byla výjimka. Jak moc jsem se na ni těšila ....

02.06.2015 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Tak tato kniha se četla úplně sama. No Jo, Colleen. K tomu asi není co dodat :-)

29.11.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Co dodat. Pokračování, ve kterém se neustále něco děje a autorka nás nenechá vydechnout.

23.12.2017 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Fantastický thriller. Pro mě už jedenáctý od Harlana. A stejně mě pořád dokáže překvapit. Když má někdo oblíbeného autora a čte od něj už několikátou knihu v pořadí, stává se, že už jaksi "prokoukne" a dokáže alespoň už tušit, jak se to bude odvíjet, jednoduše jaký používá vzorec. U Harlana, ač se můžou anotace či začátky mnohdy jevit u každé jeho knihy podobně, každá je jiná. Zápletky jsou dokonalé. A tato kniha není výjimkou. Možná bych řekla, že patří mezi špičku toho, co jsem od něj doposud přečetla.

19.01.2017 5 z 5