Aaron Lewis Aaron Lewis komentáře u knih

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

(SPOILER) Hmm, nic moc. Víceméně jsem se začetla jen do deníku a ten konec mě celkem bavil, i když to byla taková motanice. Žádná emocionální odezva. Vůbec. Všichni mi tam byli úplně ukradnutí. Což znamená, že to není dobře napsané. Nápad, ok, budiž, ale abych to četla a nic? Vůbec mě nic nezajímalo, co jak dopadlo, když David zemřel na konci, řekla jsem si, hmm proč ne? Když jsem zjistila, že nezemřel, řekla jsem si, hm, proč ne? A jméno Dorian Sloan? Uáááh, ble:D.

Žádné wow, uáám, jéé.... u takovýhto knih by to mělo být samozřejmostí, že budu zvědavá na všechno, ale nic moc. Hoodně slabé tři hvězdy....

18.08.2021 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Docela dobré. Vadily mi sice ty anglicismy a Beccy povaha, ale od půlky jsem nic neuhodla. Ani nevím, jestli mi všechno došlo. Ten konec jsem nečekala teda vůbec. Takže dobrý. Fakt dobrý:). A HP byl docela dost dobrej magor, takovej netypickej hrdina:). A do Mengeho bych to neřekla vůbec. Wow.

Jsem ráda, že jsem si jí půjčila:).

Schody k nebesům Schody k nebesům Zecharia Sitchin

Tuhle jsem četla asi dva měsíce, mezitím jsem četla vždycky něco jiného a to jen proto, že jsem ji měla ve velmi nekvalitním vydání v angličtině. Takže mě to moc nebavilo, víceméně popisovala, kde byly přistávací a řídící centra Annunaků, ale konec jsem si už našla v češtině a dobré kvalitě, tak se to četlo samo. A třeba s těmi pyramidami a s fingou je to super teorie, i když to bylo trošku jinak:). Autor má neuvěřitelné znalosti a všechno cituje. Škoda, že se autor nevěnuje i střední americe, myslím, že by to všechno dokázal spojit a škoda, že ty magoři španělé všechno pálili.

Takže konec dobrý, všechno dobrý. Určitě bych chtěla vidět Baalbek a nakonec i ty pyramidy:).

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

To je o čem tu mluvíme, to je to, co mě baví. Přečetla jsem za 3 dny, ale začala jsem večer a zkončila večer, až když jsem přišla v šest večer z práce:).

Vznik sluneční soustavy super, to jsem nečekala. Spousta věcí mi sedla, ale ne úplně všechno a pořád mám spousty otázek a je spousta věcí, co je nezodpovězená. Proč prostě nemůže někdo napsat něco naprosto jasně. Proč se vůbec používá slovo Bůh? A co vůbec znamená? A proč, když jsou nesmrtelní, tak jsou tak lidští? Kdybych žila 400000 určitě bych nebyla tak spontánní, alespoň si to myslím. Proč lidé žili nejdřív tak dlouho, jako třeba 500 let apod. a pak jen 30? Proč, když byli tak vyspělí, tady měli tak málo lidí? A byli to opravdu pořád ti samí? A proč jeden měl tolik jmen? A pomotali jsme to my lidi, protože jsme si to už tak nepomatovali? A kdy opravdu odešli? A proč doopravdy? A těží kovy pořád? Jsou tu pořád? Ve vodě? Na Měsíci? Na Marsu? A co ti druzí? Věděli o sobě? A jak vznikli oni? Sami? Evolucí nebo někdo vytvořil je? Někdo jako ta, co říkala v Comunion, že mají na to plné právo nás zkoumat? Mají? A jak do toho zapadá rčení „nejsi částí Boha, ty jsi Bohem“ v tomhle kontextu? A kdy zase přijde 12. Planeta? A kdy tu byli naposledy? Proč o tom se nezmiňuje? To by byla bomba! Dožiju se jí? 3.600 let je dlouhá doba, ale je rok 2020, to by se o ní mohli zmiňovat přeci Egypťané nebo Řekové… a co Atlantida? A proč je každý člověk na každém kontinentu, tak odlišný? Byli opravdu jen na jednom místě? Co ostatní starověké civilizace? Proč se o nich nezmiňují více? A co ty incesi všechny? Neměli by být vyspělí? Ale co to znamená být vyspělí… hmm. Měli raketové pohony… Kolik měřili? Dřív byli lidé menší, ne?

Mám stále spousty otázek, ale i tak klobouk dolů před autorem. Ten má fantazii a odvahu. Fakt dost dobrý, na to bych nepřišla, ani kdybych si to vymýšlela…

A pak přijdou takový magoři jako islamisté a všechno zničí, všechny ty památky a prostě je vyhodí do vzduchu…

Připadá mi, že jsme zase v regresi a úpadku, potřebovali bychom zase návštěvu, i když, proč někdo pořád musí lidem říkat, co mají dělat? To nemůžou být prostě hodní, protože takový prostě jsou?

A kolik věcí je ještě pohřbených a ukrytých pod zemí… a vůbec, že se něco i našlo je skoro zázrak a že to někdo dokázal rozluštit a přeložit… a proč si nic nepamatujeme? Proč jme ty znalosti prostě nemohli mít a říkat si je z generaci na generaci? Proč najednou Sumerové (Šumerové:)) zmizeli? Proč každá vyspělá civilizace najednou zanikne? A vznikne horší a hloupější…

Tak jestli tady byla 12. Planeta naposled 200 let př. Kr., tak ař v roce 3400… hmm. Ale 200 let př. Kr.!!! o tom musel někdo napsat, že tady najednou byla vidět planeta! Řekové a Číňané určitě!!!

18.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Celý konec jsem brečela. Jak Tanus umřel… pak Lostris… a pak ten konec, že našli její hrob v roce 1988… a že našli opravdu tyto svitky… tomu sice nevěřím, ale bylo by to krásné. Takové opravdové.

Zase ta pomíjivost… úplně mě z toho bolí srdce, vážně. A to se mi to nechtělo číst, vlastně jen díky koronaviru jsem to přečetla:). Taita byl nejlepší, opravdu, kam se na něj hrabe Chuck Norris a McGywer.

No, nemůžu nad tím moc přemýšlet. Ta jejich láska… je to vůbec možný? No brečím ještě pořád. Je to dobře napsané. I toho malýho jsem měla nakonec ráda.

18.08.2021 5 z 5

Společenství Společenství Louis Whitley Strieber

Vůbec nemám problém tomu všemu věřit. Autor má docela těžkopádný jazyk a styl, takový ne mně uplně sympatický a jak do všeho dloube, ale ne zrovna z toho úhlu pohledu, který by zajímal mě… Ale samozřejmě, hodnotím to jako čtenář čtoucí fantasy… mě se něco takové stát, tak jsem strachy mrtvá… ani kvůli tomu jsem nemohla usnout… nekecám. Takže je to svým způsobem znepokojivé, na druhou stranu jsem neměla pocit, že byli nepřátelští, z toho důvodu si taky nic nepamatovali, ale stejně, proč to dělají a proč na to „mají všechno právo?“ tahle věta mě dostala z knihy asi nejvíc a pak ta, že ta kniha se má jmenovat Comunion, aby se lidé nebáli… Hm…

Jak něco autor rozebírá dopodrobna, tak některé věci mi přišly, že úplně vynechává a vůbec se o nich nezmiňuje a nebo jen letmo. I ta sesezení u hypnotizéra a otázky, co se kladly… ale jak říkám… pro mě se to snadno řekne, navíc to bylo někdy v 86., takže… a že zabíjíme planetu Zemi? To už je mi jasný, ale já to vidím přesně u sebe, ty víš věci, uvědomuješ, jak jsou ničivé a stejně nic neudáláš… z lenosti? Z pohodlnosti? Nebo nějak bylo, nějak bude? Zodpovědnost přenechejme jiním…

18.08.2021 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Lepší než druhý díl. Alespoň do půlky. Lizanne mi zase začala být sympatická, Hilemore super. Škoda, že tam nebyli víc Pušky, Clay taky celkem ok, ale už mě jeho linka nebavila jako na začátku. Kriz pořád nijaká. Všechno to bylo takový zvláštní. Lidi tam umírají v tisícech a se mnou to ani nehne. Je vám všechno úplně jedno, protože je to všechno na jedno brdo.

Spousta nevyužitého potenciálu. Třeba ta bitva o ten jižní přístav na S, mohlo to být úplně bombové, jak je zachraňují čerňáci a ono nic, prostě jen zmíňka, že přiletěli pozdě. Nakonec celá ta linka byl úplně zbytečná. Hlavní záporáci jsou vám ukradení. Bílýho draka vůbec neznáte, Cate je jen figurka a Sirus dobrý až na konec, i když to jejich osvobození bylo až nějak extra snadné a rychlé. Lutharona, či jak se jmenoval, mi bylo líto. Velké ponaučení pro všechny zviřátka světa, nikdy se nespolčujte s lidmi, vždycky to odnesete.

Ani nedokážu nic moc napsat. Prostě takové nijaké, nemastné neslané, ale to až k závěru, nějak mě to úplně přestalo bavit. I když možná Ryanovi křivdím. Je to proto, že preferuji kouzla a meče než pušky a rakety a nedejbože bomby. A navíc ty korporátní spolky. V takovémhle světě žiju a nechci o něm číst.

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

No první díl byl lepší. Asi mi vadí, že hlavní zloduch je bílý drak. To mi je prostě proti srsti. Ten výlet Claye a spol taky nic moc. To vysvětlení Kriz pro mě nebylo nic bomba a celý ten dolní svět na jižním pólu taky nic moc. Z toho Sigorala se taky dalo vytřískat víc a vůbec, mám ráda, když se takhle různí jednotlivci dají dohromady, ale tady cítím nevyužitý potenciál. Ráda bych o nich věděla víc, o Lori, Braddonovi a dalším, přijde mi to škoda. Je to takový suchý.

Lizanne mi tady byla zase celkem nesympatická, asi jak se chovala vůči Abrasovi (njn, nemůžu si pomoc, proč jsou všechny ženský postavy v perech chlapů tak necitlicý, chladný potvory?). To vězení sice nebylo tak špatný, i když to bylo hodně divný vězení, ale proč prostě Kurfiřtku neoddělala? To mi nedává smysl. A proč nechala tu Sifku (či jak se jmenuje, divný jméno) naživu?

Sirusova linka mě nebavila. Nemám ráda, když jsou nepřítelem masy lidí. To už měl autor v třetím díle Krkavce a to mě tam štvalo. Mám ráda, když jsou protivníci chytří a mají lepší důvody než ovládnout svět a všechny zabít. Tady mi to bylo jedno. Lidi se prostě masakrují ve velkém a nic.

Raději bych víc o kapitánovi Hilemorovi a spol a té pirátce. To mi přijde jako fajnej příběh.

No, jsem zvědavá na třetí díl. A ty ženský jména na L mě jednou trefí, když to není na E, je to na L…

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

(SPOILER) Koupila jsem to jen proto, že je to od autora Píseň krve a byly docela dobrý recenze na třetí díl, tak jsem si jí koupila. Když jsem jí začala číst, myslela jsem si, jaká to nebude chyba. Šílený těžkopádný názvy korporací a technických výmyslů a funkcí apod., opravdu jsem si myslela, že to nedám a nedočtu. Navíc Lizanne mi byla ze začátku děsně protivná, měla jsem pocit, že všichni chlapi, co píšou, dělají ze ženských jen chladný vypočítavý krásky… ale pak jsem se začetla, jak Clay začal putovat do Vnitrozemí a Lizanne do Morsvale. A wow, přečteno za tři dny:). Už mám objednaný druhý díl, zítra snad bude.

Jsou tam sice věci, které mi nejsou jasné, například ta Stříbřenka, proč se ten bílý drak začal projevovat až teď (jako že ostatní začali šílet až teď a nebo i s tou Stříbřenkou, proč si jí vybral a jak), pak to s těmi Zkaženými, to mi nedává moc smysl, kdy vznikly, co s nimi a proč na ně útočili, když chtěl Bílý, aby se k němu Stříbřenka dostala. A proč jsou černí imunní. (Stejně škoda, že je bílý zlý, raději bych měla nějakého zlého člověka).

Taky moc nerozumím Císařštví a Kádr a té vší politice a té kovolodní společnosti. To je jako Císaštví na jedné straně a kovolodní společnost na druhé? No nevím.
Jinak všechny linky bavily stejně, jak Clay, Lizanne i Hilemore. Myslela jsem si, že ten v té budoucnost je Arberus, ale proč ne:).

To s tou minulostí a šíleným mechanikem bylo zajímavé, mám ráda, když se minulost zrcadlí v přítomnosti a miluji poklady a záhady, škoda, že tam toho nebylo víc. Raději bych měla více magie a méně techničností, ale budiž.

Dlouhé pušky byli super, doufám, že budou i v dalších dílech.
Příjemné překvapení:)
Jedinou výtku mám k překladu. Nesnáším přechylování cizích jmen. Úplně to bytostně nesnáším.

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Všimla jsem si í v knihkupectví a říkám si... hmm... to nevypadá špatně, můžu zkusit. Takže knihu jsem si sehnala a přečetla první kapitolu a na měsíc číst přestala. Haha. Najednou se mi do ní vůbec nechtělo, ale nakonec jsem se do ní zase pustila a dočetla s chutí.

Nejvíc mě bavil Valyn (respektive jeho linie), pak Kedan, což mě docela překvapilo, protože tam to ze začátku vypadalo jako nuda. A nakonec se i Adare linka ukázala jako hodně zajímavá, i když tam byla nejméně. Chudák holka, nakonec je celkem fajn. Hned jak začala ta její poslední kapitola, tak jsem si říkala, néé to néé, a ono bohužel jóó.. ach jo... ale člověk nikdy neví:). Něco jsem čekala a něco mě vyloženě překvapilo, něco co jsem brala jako samozřejmost a myslela si, že to se určitě proto nestane, se stalo a naopak. Haha. Tak to mám ráda. Tan super, to je jasný, tam bude ještě celá historie:), Kaden, no nevím, jak ho to změní a Valyn se svou partou taky dobrý. Tak jdu na druhý díl:), ještě, že umím anglicky:) a pak zase dlouho nic no:).

A proč jim zase všem musí být 17? Ještě, že tam nejsou upíří a Pyrre se s nimi moc nepárala:D. Takže za mě dost dobré, ale já jsem tajně doufala, že to bude. Potřebovala jsem se zase konečně začíst:), takže děkuji Briane:).

24.02.2017 5 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Už mě to nějak nebaví. Bylo to moc krátký a vlastně se nic zajímavého nestalo. Chybí mi tam něco navíc, o ostatních, proč se nedozvíme víc o Tadovi? Nebo proč se u nich na chvíli nezastavíme? Ano, byl tak kousíček o Sherwoodovi, ale... no tak, to se ani nepočítá. Všichni vlci tam byli jen jako kulisa, škoda. Pořád je to jen o Mercy a Adamovi a to je pořád to dokola. Buď mě to fakt přestalo bavit, nebo to je fakt slabý díl. A ať už jdou někam s postavami jako Pod Kopcem. Malé, rozmazlené, kruté holky, všechny na jedno brdo. To je tak těžký vymyslet v dnešní době pořádného protivníka, popř. zápletku? Asi jo... chjo.

11.12.2016 3 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Ze začátku mě to chytlo, pak jsem byla zklamaná, že to není jen jedna zápletka, pak jsem byla zase chvíli spokojená, že to alespoň trochu propletené je a ke konci mě to zase nějak přestalo bavit. Asi tak nějak. Je to moc hrr, všechno se děje strašně rychle, autor (skrze hlavní postavu) všechno píše a vysvětluje jakoby za pochodu a nikde se nezastaví, takže jenom profrčíme a sklouzneme se po povrchu a je konec a nic...

11.12.2016 3 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Ok, dalo se to. Knihu mi doporučila kamarádka a aby se neřeklo, tak jsem jí přečetla. Respektive sfoukla za pár minut. Recepty jsem totiž přeskakovala:P. Není to vůbec nic pro mě, ale pár věci bylo trefných a někde jsem se i zasmála. A taky děti jako družice se povedly.

30.11.2016 3 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Milé překvapení. Na to, že jsem si knihu vybrala podle názvu a že se mi líbila vazba a vůbec nevěděla do čeho jdu, tak fakt dobrý:). Přišlo mi to psané s nadsázkou a trochu humoristické, než se dostalo k té válce, no. To s tím malým... obdivuju Ingeborg, že se dokázala takhle zachovat. Na to, že to mělo více stránek, tak se to četlo rychle. Lauritz, Oscar i Ingeborg (která mě fakt mile překvapila) super. Škoda, že tam nebyl i Sverre a ke konci, že chyběl pohled Lauritze. Určitě stojí za přečtení.

30.11.2016 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Dobré. Bylo to opravdu dobré. Nevím proč, přišlo mi to trochu pohádkové, možná proto, že hlavní hrdince bylo 15. Trošku jiný svět, jsem zvědavá, jestli Hirka cestuje do našeho světa, to by bylo super. Takže všechno fajn. Nápad i svět. Je sice trošku malý, ale na druhou stranu jsou tam přece jiné světy. Jen proč zrovna Ódinovo dítě? Hirka, jako jedna z mála teen hrdinek, byla sympatická a v pohodě, nebylo to tele typu mouchy snězte si mě a všechno zvořu, tak kdo mě zachrání... Vztah mezi Hirkou a Rimem taky ok. Ocasy? Haha. Proč ne. Těším se na další díly:). Příjemná oddychovka.

22.11.2016 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Hmmm… co napsat… hmmm... čtěte až po přečtená knihy - raději.

Úplně se ztratil náboj. Táhne se to, táhne. Všechno už jsme četli v prvním nebo druhém dílu, nic nepřekvapí. Ta krutost ve Volaru už snad nikoho nezajímá, protože je všudypřítomná a s novou císařovnou už extrémní. Co z toho, když budou všichni mrtví?

Ten konec se Spojencem mě docela zamotal a to jsem měla pocit, že vím, o co jde. No tak ne… Nepochopila jsem. Spousta věcí mi unikala. Možná proto, že jsem přímo před posledním dílem první a druhou knihu znovu nečetla (ale i tak jsem je četla dvakrát), takže jsem asi na něco zapomněla. Někdy je to opravdu jen mezi řádky… No nevím. Schválně až je dám někdy najednou, jestli se to změní.

Vélin už je opravdu jenom stínem. Ta válka v Alžíru ho úplně změnila. A nikdo jiný to tam bohužel netáhl. Reva? Přišla mi navíc, protože nebyla v jedničce a ať už byla sympatická jakkoliv, není to Vélin a teď tam stejně neměla tolik prostoru. Frentis ok, i jeho grupa, i když jim v šestém řádu trvalo roky naučit se to, co umí a nějaká čtrnáctiletá holka to zvládne za pár měsíců? No nevím… to je víceméně případ i Revy, ale budiž. Lyrna? Hmmm… ve dvojce jsem jí měla raději, prostě nedokážu pochopit to slepé následování panovníka. Zabírám území ve jménu královny blablabla, bych se jim na to, víte co. A ona navíc teď nějak dvakrát sympatická nebyla. Měla štěstí, že ji Vélin neměl rád, jinak by to u mě holka měla o hodně těžší. A Dahrena? Jo, je mi Vélina trochu líto, ale ona byla úplně taková nijaká. Nebo mi to tak přišlo. A ten náčelník? Všechno ví, všechno zná? Tam se mi to začalo motat… A hlavně fakt žádný wtf moment. Maličko, když Reva skočila do arény, ale to nebylo až tak úplně wtf.

Kenis? Co z něj zbylo? Asi mi fakt vadí, že na něj autor úplně zapomněl. Aspoň, že tam byl trošku Nortah a že se vším nesouhlasil. Alucius? Úplně jsem na něj zapomněla a říkala si, proč o něm čtu? Jeho otec ano, ten byl určitě zajímavější, jenže byl tam pouze okrajově... Allornis? kdyby tam nebyla, ani bych si na ní nevzpomněla, přišla mi úplně zbytečná.

Takže... Četlo se to dobře, ne že ne, ale kapitoly byly na můj vkus moc rozkouskované a hlavně, dočetla jsem kapitolu a já klidně přestala číst. Cože? To se mi ani u jedničky ani u dvojky nestalo. Tam jsem musela číst nonstop a jenom, když jsem fakt něco musela, tak jsem přestala. Tenhle díl jsem četla cca 4 dny? Úplně na pohodu… škoda… ten závěr autor prostě nezvládl… nic extra, nic zajímavého, nic nového, a epického tuplem ne… no na závěr fantasy, která začínala něčím tak bombickým jako byla Píseň krve, je to fakt slabé…

19.11.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Ze začátku jsem se moc nechytala. Sice to mělo spád, ale moc mě to nezajímalo. Laia byla děsnej srab a nesympoš. Velitelka moc černobílá. A to násilí a ta brutalita těch výcviků a zkoušek? Nechápu, už je toho násilí podle mě moc. Mám ráda, když je to temné a špinavé, ale všeho moc škodí... Elias ok, byl jiný. Od půlky už to bylo lepší. Nechápu teda, jak mohly všude nastražit ty výbušniny, ale budiž... A milostný čtyřúhelník, no páni:P. Tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet a kdo s kým skončí:). Btw, Helenu jsem neměla ráda. Vadí mi, když někdo poslouchá rozkazy úplně do puntíku. Že to tak nějak skončí mě napadlo, ale já myslela, že Elias bude císař a Markus krkavec. Njn, takhle taky dobré.

09.11.2016 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

O trošku lepší než díl před tím. Ale i tak. Pořád špatně napsané, kostrbaté a těžkopádné. Žádná atmosféra, četla jsem to zběžně, protože mě to zas až tak nezajímalo. Jediný zajímavý charakter tady byl jednoznačně Vallon, tak nějak jsem si ho konečně oblíbila. Zbytek prostě nic moc... Konec? Byl mi úplně ukradený, i to co se některým stalo.

09.11.2016 3 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Krása, krása, krása. Tohle, koukám, může být taky na deset dílů:), paráda, jen škoda, že už nejsou všechny napsaný. Tamás je prostě nej, i jeho linie s Olemem a Vlorou, škoda, že Vlora nemá vlastní, taky by to mohlo být zajimavý. Adamata nelze mít nerád:). a Bo taky super. Překvapivě nějak nemusím Ka-Poel, je taková divná, woodoo nemusím:). Taniel je v tomhle dílu ještě lepší, že se s nikým nesere:), ale ten Kresimír? No nevím, snad se ještě nějak ukáže. Škoda Mihályho, ale to jsem nějak čekala.

Sanice, bože, kdo používá takové výrazy? A to nebyl jediný...

Autor opravdu napsal zajímavý charaktery. Škoda, že to není víc rozepsaný, to by bylo úplně epický, ale i tak je to super, a to jsem se bála, že mi tam ten střelný prach a pušky budou vadit... Pchá, vůbec, ať střílí prachmistři, jen ať střílí:).

09.11.2016 5 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Hurá, konečně zase něco pořádného:). Parádní charaktery, každý měl něco, zápletka taky zase něco jiného a nejlepší Tamás, ten se s nikým nesere a přitom to není vyloženě sympaťák. Sympaťáka vyhrál Adamat s Olemem. Doufám, že mu nic Tamás neudělá. Taniel a Ka-poel taky dobrý, ale byla bych raději, kdyby jí bylo fakt 14 a dohromady se dali třeba až za pár let:P. Nila a Jakob nic moc, ale zbytek fajnej. Škoda, že se autor víc nerozepsal, např. o Westevenovi (škoda ho, autor píše fakt dobrý charaktery), Julene a Rozálii a vůbec i o ostatních z rady. A Bo atd... Mohlo to být prostě trošku víc nahuštěnější a byla bych blažeností bez sebe, takhle jsem jen velmi mile potěšená:).

Jinak být Kresimírem (zajímalo by mě, jak se jmenuje v originále, protože Kresimír je tak úžasně slovanský jméno:)), tak jsem teď tak nasraná, že nemá nikdo šanci... haha.

A ještě k těm větrovkám, nemohla jsem si pomoct, ale pokaždé když tam byla, viděla jsem bílou větrovku s kapucí a kazilo mi to dojem s fantasy prostředím... bohužel to budu už asi mít do konce série... njn, pistole a pušky nemám zas až tak zažitý:).

09.11.2016 5 z 5