99jana99 99jana99 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Všechny knihy paní Mornštajnové, včetně Listopadu, jsou pecka, ale tahle je pro mě bohužel zklamáním. Nezlehčuju určitě téma knihy, ale samotnou knihu hodnotím jako velmi slabou, několikrát jsem měla chuť ani jí nedočíst, ikdyž je napsaná čtivě. K malé cacoře jsem necítila vůbec žádnou lítost, spíš mě štvalo jak lhala, přemýšlela a tím dokázala ublížit nevinným. Špatně je v knize i to, že stačilo kývnout a byl odsouzen nevinný člověk, tomu nevěřím. Kniha jak je napsaná mi nesedla.

24.05.2023 2 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Sedí mi styl jakým je kniha psaná, vtipné reakce, odpovědi , narážky , to mě baví, vyšetřování super, udrží v napětí až do konce, jen mi přijde neuvěřitelné množství alkoholu, které pijí v práci a před řízením auta. Přesto plný počet hvězd, protože mě kniha opravdu bavila.

16.03.2022 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Říkala jsem si,že mě nebude bavit kniha o 11ti letém klukovi, ale spletla jsem se. Je to naprosto skvělá kniha nejen o 11ti letém klukovi. Skvěle napsané , nutí vás to číst stále dál. Rozhodně doporučuji přečíst nemělo to žádné hluché místo.

09.12.2021 5 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Tohle mě bavilo, mělo to spád, vtip….skvěle napsané a na konci pěkně spojené , uzavřené. Těším se na další díl. Děkuji mi-380 za chronologicky seřazené díly.

26.11.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Nevím jak hodnotit. U této knihy pana Goffy jsem se nejvíc trápila. Nejdřív jsem knihu odložila v půlce do nepřečtených. Teď jsem četla znovu a dočetla, jen tam nemám nadšení, jako ze všech předchozích knih Martina Goffy, ale ani nemůžu říct, že je to napsáno špatně nebo nezajímavě.

29.10.2021 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Opět pan Goffa nezklamal. Za mě jedna z nejlepších jeho knih. Po přečtení první série s Mikem, mi ve druhé sérii chyběl a Muže z chatrče jsem zatím ani nedočetla, tak jsem se dala do Vánoční zpovědi a opět nezbývá než obdivovat, jak čtivě je to napsané. Podle jedné recenze jsem stále čekala, kdy hlavního hrdinu Adama nebudu mít ráda, ale nestalo se tak do konce knihy. Naopak při epilogu jsem měla slzy v očích. Skvěle skvěle napsané, dialogy mezi doktorem a Adamem perfektní, ani chvíli jsem se nenudila a rozšířila jsem si obzory o sázkařské podvody. Díky a doporučuji.

21.08.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se mi četla velice dobře, je z prostředí, které je mi známé a blízké, vadí mi ale jedno vulgární slovo, které Petra Dvořáková ráda používá nejen v této knize, a za to ubírám hvězdu.

05.03.2021 4 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Moje první knížka tohoto autora a moc dobře se četla, mělo to spád, nebylo to moc krvavé, klidná česká detektivka, místy vtipná, určitě přečtu další.

03.12.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Rozjezd byl takový pomalejší, ale ke konci se kniha nedala odložit. Za mě plný počet hvězd.

18.10.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se četla dobře, mělo to spád, ale konec mě nevím proč zklamal, tak uvidím u dalších dílů, které se chystám číst.

12.04.2020 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Knihu jsem dostala od manžela (netušil kdo je Radka Třeštíková)a to byl jediný důvod proč jsem se rozhodla jí přečíst. U 3.kapitoly, která nebyla třetí, jsem bojovala s tím, že nedočtu. Nepochopila jsem přeházené kapitoly, úplná zbytečnost, vadila mi spousta vulgarismu, ikdyž jak někteří tvrdí, se tak mluví, tak já to ráda nemám a vůbec ne v knihách. Zbytečné je i popisování - vlastně čehokoli, zbytečná kniha, u mě poslední od p. Třeštíkové. Téma zajímavé jen bohužel zpracované špatnou osobou. Nedoporučuji.

29.10.2023 odpad!

Tereza Tereza Magda Váňová

Perfektní!!! Kniha nemá žádnou ohromnou zápletku, ale spoustu malých, které vás nutí číst stále dál a to paní Váňová umí v každé knize. Tato je zatím u mě top. A konec je jasný, každý má co si zasloužil. Velmi čtivě napsaný příběh. Doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Ikdyž se kniha četla moc dobře, tak souhlasím s hodnocením janina66. Mucha byla lepší, konspirace StB mi tam neseděla, konec divný.

12.11.2022 4 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Skvělá knížka, přečtena skoro jedním dechem. Asi potřebuju v této době takové pohádkové příběhy se šťastným koncem. Druhá kniha p. Čechové a zase super, těším se na další. Doporučuji

25.09.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Už nějakou dobu vydýchávám, co jsem četla, než napíšu komentář a vlastně nejsem schopna toto vůbec komentovat, zůstal ve mě smutek a zloba. Tohle by měli číst všichni, protože buď je toho napsáno málo, nebo je málo čtenářů těchto knížek, jinak nechápu jak můžeme být tam kde jsme (komunisté opět rozhodují ve vládě)

14.05.2021 5 z 5

Tak to bylo něco, nešlo knihu odložit a jsem ráda, že se můžu bez přestávky pustit do pokračování... Jdu hned na to

07.05.2021 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Opět dobrá kniha tohoto autora. Za mě doporučuji, hlavně těm, kteří nepotřebují, aby tekly potoky krve v detektivkách. Čtivé.

07.03.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha se četla velmi dobře, byla napínavá, jen ten konec, který ukázal na vraha mi přišel divný, ale určitě kniha stojí za přečtení

28.07.2020 4 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Kniha se četla moc dobře, to pan Goffa umí, proto je můj oblíbený spisovatel,ale ten konec byl takový nejasný? urychlený? nevím.

01.08.2023 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Má první knížka od této autorky a ubírám jen jednu hvězdu za začátek, kdy mi dělalo problém se začíst, a za rychlý konec. Jinak čtivá kniha, střídání dějových linek mi vůbec nevadilo a bavily mě obě stejně.

29.11.2022 4 z 5