25veronika3 25veronika3 komentáře u knih

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Tak pro ke zatím nejlepší díl této úžasné knižní série :) Klaudiininu linku jsem četla se zatajenym dechem, bylo to děsně napínavé ???? linku F+W jsem četla hůře, moc jsem to úplně nepobirala, ale dohromady prostě pecka .. díky této knižní sérii se ještě zamiluju do hororovych knih ❤

03.10.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Musím říct, že tento díl se stal mým druhým nejoblíbenějším hned po tom prvním. První díl byl tak originální a svěží, další dva mě už tak nebavili - obzvlášť Knihovna duší, ta mě vyloženě zklamala. Tohle ale mi přijde jako nový svěží vánek, jakoby autor dlouho přemýšlel, jakoby celý příběh dospěl. Četlo se mi to suprově, těším se na další díl :)

20.06.2019 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Z celé knihy jsem byla skutečně nadšená, ale ten konec mě oproti filmu dost zklamal. Ale jinak skutečně úžasná, půvabná, kouzelná kniha.

14.02.2019 5 z 5

Paladinovo proroctví Paladinovo proroctví Mark Frost

Musím říct, že na začátku jsem byla docela skeptická. Postupem času se ale kniha slušně rozjela, hrozně se mi líbil popis cesty do Organizace, každopádně, pořád jsem čekala, co se stane a teď jsem v druhém díle a vlastně čekám pořád. Je tam spoustu věcí, co mi přijdou zvláštní, ale kniha se čte velmi dobře a musím říct, že bych byla skutečně zvědavá na její filmové zpracování. Filmové zpracování hlavně kvůli technickým vymoženostem, které má k dispozici Organizace (hlavně ti jejich dvojníci v tabletech, ti se mi hrozně líbí :D )

30.01.2019 4 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

No, musím říct, že bych uvítala spíš, kdyby to opět rozdělil do pěti knih. Závěr se mi zdál moc rychlý, moc jednoduchý. Musím říct, že mě to trošku zklamalo :( Ale jinak stejně 4 hvězdičky za ostatní věci.

12.09.2018 4 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Rick Riordan nikdy nezklame! Další naprostá pecka! :) Vážně se divím, že v tom světě, který nám už tolik odkryl, se dá objevovat pořád něco nového.. každopádně, na konci se mi vážně líbila narážka na ostatní božstva a Jamieho, zřejme poloboha z jiného pantheonu .. no vážně super!

27.06.2018 5 z 5

Utajené orákulum Utajené orákulum Rick Riordan

No, že se vůbec divím. Další naprostá pecka od Riordana! Musím říct, že jsem se toho "pohledu z pohledu" boha trochu bála, ale je to super. Apollón nezklamal a jeho namyšlené a sebestředné myšlenky se mi vážně líbí. Jsem skoro na konci a klepu se už na pokračování! Prostě super!

13.06.2018 5 z 5

Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Percy Jackson - komplet 1.-5.díl - box Rick Riordan

Úžasné knihy!

25.03.2018 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Naprostá špička! Úžasná kniha, moje první setkání s Rickem Riordanem, netuším, proč jsem se mu vyhýbala :D Teď vím, že mě čeká hodně dalších skvělých knih.

05.01.2018 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Je to úžasná kniha! Ilustrace jsou nádherné, čtení super!

01.11.2017 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Nemám slov.

21.06.2017

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

To bylo tak strašně milé! Přečetla jsem to celé jedním dechem a nedokázala se odtrhnout. Nemůžu ani začít psát, co se mi líbilo nejvíc, protože bych musela napsat hrozný sloháč o tom všem. Takže prostě.. nádhera.

14.01.2017 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Nechápala jsem, proč vlastně čtu dál, asi abych neměla pocit nedočtené knihy. Další Gaimanovky už lepší, ale tohle? Rozhodně ne můj šálek kávy

08.01.2017

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Pro mě byl Ztracený symbol jednou z nejslabších knih, jakou jsem od Browna četla. Možná proto, že Washington pro mě nemá tak velkou historickou hodnotu jako v ostatních knihách. Ale musím říct, že myšlenka, která se upíná ke konci knihy, mě vážně dostala. To pojetí křesťanství, jak tam popisuje Brown, mě uchvátilo.
"Dávní mudrcové by se rvali za vlasy, kdyby viděli, jak se jejich učení v průběhu historie pokroutilo. Jak se z náboženství stal výběrčí mýta na cestě do nebe, jak válečníci pochodují do bitvy ve víře, že bůh je na jejich straně. "
Skvělé :)

19.07.2015 5 z 5

Všední život na Pardubicku v období nacistické okupace a druhé světové války Všední život na Pardubicku v období nacistické okupace a druhé světové války Karla Jará

Vážně skvělá kniha! :) Obzvlášť pro lidi, co jsou z Pardubic :) Jedinečný přehled toho, jak to u nás vypadalo za protektorátu. Můžeme si místa, která běžně dnes navštěvujeme, spojit s místy, o kterých se píše v knize a naskytne se nám jedinečný pohled do nedávné (strašlivé) minulosti našeho města.

28.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Vážně naprosto netuším, co si o té knize myslet. Na začátku jsem byla znuděná, od útěku Margo napjatá k prasknutí a někdy v těch místech začala kniha být vážně skvělá, ale ten konec? Asi je chyba čekat od tak napjatého děje plného teorií a spekulací o tom, co se chudákovi Margo mohlo stát, že na konci bude mrtvá, to se možná dalo očekávat až moc. I když jsem to od autora jako je John Green prostě čekala, s Aljaškou mě tak dostal i v mém minulém setkání s ním :) Ale ano, kniha se mi líbila. Dokonce bych řekla, že jsem spíš než nad tím, co chce Margo, uvažovala nad tím, co chci já. A to asi autor chtěl :)

28.02.2015

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

ohromné :)

21.10.2014

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četla z donucení, protože byla v mé povinné četbě. Začala jsem ji číst s odporem a teď patří mezi mé nejoblíbenější knihy, je mi čest mít ji v knihovně! :)

21.10.2014 5 z 5