1casper 1casper komentáře u knih

Kočka na plotě Kočka na plotě Jarmila Pospíšilová

Kniha se četla doslova sama, přečetla jsem ji za pár hodin. Jen konec byl na mě dost useknutý, čekala bych víc....klidně bych brala druhý díl, kde by bylo popsáno Anežčino dospívání, eventuelně vztah/nevztah s babičkou.

17.11.2016 5 z 5

Druhá Druhá Táňa Keleová-Vasilková

Další kniha mé oblíbené autorky. Moc pěkně popsaný obyčejný život, jak nic není černobílé. Co je dnes, za pár let může být naprosto jinak.....Jen ten konec byl trochu přitažený za vlasy. I tak se mi kniha líbila.

01.10.2016 4 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno na jeden zátah...je to taková Angelika. Pohodové, odpočinkové čtení na jedno odpoledne.

22.09.2016 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pěkná, čtivá knížka. Člověk si občas může sáhnout na dno, vidí pak kolem sebe i ty drobnosti, které předtím neviděl.....Kdyby PCT byla někde poblíž, asi bych neodolala..... ;-)

06.06.2016 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Shannon Drake (p)

Knížka se četla sama, měla spád. Příběhy ze středověku mám ráda. Styl psaní mi připomínal Woodiwissovou.

12.04.2016 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Podle recenzí jsem od knížky čekala asi něco víc. Líbila se mi, četla se mi dobře. Tipuju, že mým postpubertálním dětem se bude líbit víc ;-)

25.02.2016 4 z 5

Manželky Manželky Táňa Keleová-Vasilková

Další knížka od téhle autorky, kterou jsem přečetla v originále.
Příběhy čtyř kamarádek, každá má své radosti i trápení, taková, která se mohou stát komukoliv z nás. Skvělé čtení!

23.01.2016 5 z 5

Maorská princezna Maorská princezna Laura Walden

Tohle je typ knížky, která by mohla mít 2tisíce stránek a pořád by mi to přišlo málo.

24.09.2015 5 z 5

Na pokračování My děti ze stanice ZOO jsem se těšila a byla zvědavá, jak se Christianne má. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, zbytečně podrobné...hodně mi připomínala další díly skvělé knihy Dvě ženy. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

17.09.2015 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pěkná, čtivá knížka.

27.04.2015 5 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Četla se moc dobře. A myslím, že si tam každá z nás najde místo, kde se pozná, nebo co sama zažívá nebo zažila. Dávám 5*.

30.03.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná, poutavě napsaná knížka.......jsem jí taková plná, bude ve mě hodně dlouho.

18.12.2014 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Ve knize vypráví na střídačku příběh Terezy a Heleny, dvou žen, které se "dělí" o jednoho muže. Každá s ním má dítě.
Příběh má spád, čte se to samo. Ale tak nějak do poloviny knihy. Druhá polovina je spíš o vztahu Terezy a její dcery Báry a konec už je takový hodně useknutý, jako by autorce došel dech, nebo to psal někdo jiný....
I tak se mi kniha líbila, někdy se k ní ráda vrátím.

12.06.2024 4 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Audrey Blake

Až při čtení jsem zjistila,že čtu vlastně druhý díl. Ničemu to nevadilo, četlo se to i tak dobře.
Příběh slečny Beadyové zaujmul od první stránky. Je až neuvěřitelné, jak medicína pokročila.
Dnes si nikdo nedovede představit operaci bez narkozy a sterility.
Hlavně ta sterilita....

Při popisu jednoho z prvnich císařských řezů, to mi bylo hodně úzko.

Knihu doporučuji.

12.05.2024 4 z 5

Otáznik je polovica srdca Otáznik je polovica srdca Sofia Lundberg

Knihu jsem četla na 2x. Poprvé jsem ji odložila, po pár stránkách jsem nevěděla, co čtu.
Po čase jsem ji zkusila znova a tentokrát jsem se začetla. Příběh to byl teda hodně předvídatelný, ale nijak mi to nevadilo.
Příběhu Elin bych i docela věřila, takových podnikatelů, kteří nemají čas, - nebo ho nechtějí mít, - na osobní život, takových je.....

Co se mi líbilo, tak že takhle to přesně v životě chodí. Nikdo nikdy před ničím neuteče.

16.12.2023 4 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Knihu jsem přečetla na jeden zátah za jedno odpoledne.
Na veletrhu Svět knihy jsme byli na její besedě a při čtení této knihy jsem měla pocit, že slyším, jak ji autorka vypráví.
Kniha má švih a spád. Líbila se mi, jako všechny její knihy.

26.08.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Další kniha od mé oblíbené autorky.
Vypráví celý životní příběh Ninel - tohle mě dostává, kam na ty jména autorka chodí. Jméno Ninel čtené pozpátku....ehmm..
Děj začíná, kdy je malá holka a celá kniha končí, kdy už je babičkou.

Život se s ní nemazlil, chytá jednu nefér ránu za druhou.
Když autorka popisuje život Ninel v domě, tak má čtenář pocit, že je v zahradě s ní.

Děj odsýpá a popisuje hodně zašmodrchany život, sousedské i rodinné vztahy. Ale i to se může stát....

Rozhodně doporučuji.
I přes ty hrubky, no.

13.07.2023 5 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Přečteno za dvě odpoledne na zahradě na lehátku. Je to taková letní oddychovka s hodně jednoduchým dějem.

28.05.2023 3 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Kniha popisuje vymyšlený příběh o dítěti Evy Braunové a Hitlera.
Sledujeme příběh porodní báby Anke, která si prožila i hrůzy koncentráku.
Porody a všechno okolo počínajícího mateřství jsou tu popisovány hodně do detailu, i proto je kniha vcelku uvěřitelná.
Klidně se to všechno i takhle mohlo odehrát...nebo ne?...kdo ví???

Mně se kniha líbila, četla se sama.

17.04.2023 5 z 5

Paměti porodní báby a další příběhy nejen z Kopanic Paměti porodní báby a další příběhy nejen z Kopanic Petr Vašina

Kniha mě zaujala názvem.
Celkově je to spíš pel-mel několika rodin, přišlo mi, že autor psal tak,jak mu naskakovaly myšlenky.
Obsah knihy s názvem nemá prakticky nic společného. Škoda.

15.01.2023 2 z 5