13werka 13werka komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, která se příjemně četla. Líbil se mi popis malé české příhraniční vesničky.

16.01.2021 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Kami33 kousek pode mnou přesně vystihla můj názor na knihu... Pohodové čtení, které pobaví, neurazí, ale taky nijak nenadchne...

12.01.2021 4 z 5

Smrt podle druidů Smrt podle druidů Josef Klíma

Já detektivky, které koketují s mystikou (tady druidi) zrovna moc nemusím, ale když odhlédnu od té mystické linky, tak se to nečetlo špatně. A vyšetřovatelka je docela sympatická postava.

10.11.2020 3 z 5

Pokušení s Kolombínou Pokušení s Kolombínou Lubomír Macháček

Už dlouho se mi nestalo, že bych detektivku nedočetla do konce - většinou mne přemůže zvědavost, kdo je pachatel. Ale tohle bylo tak nudné, že mi i pachatel byl fuk. Skončila jsem asi ve třetině.

22.10.2020 odpad!

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Knížka se mi líbila pro rozmanitost, spád jednotlivých příběhů i překvapivá rozuzlení. A vyhovovala mi délka povídek, která je tak akorát, aby ji člověk dočetl před spaním a nešel spát nepříjemně pozdě. Každopádně si myslím, že toho, kdo má rád detektivní příběhy, tahle kniha určitě nezklame.

28.09.2020 5 z 5

Puls Puls Felix Francis

Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky Chris a poměrně dost místa je v něm věnováno jejím pocitům a řešení osobní situace (její problémy jsou popsány docela sugesivně - až mi jí bylo chvílemi líto). Samozřejmě i v této knížce se čtenář dostane na dostihy, resp. tentokrát spíše do jejich zákulisí. Celý příběh má slušný spád a dobře se čte. Líbilo se mi, že autor tentokrát zase zvolil jiného hrdinu a provázal dostihy s jiným prostředím i problémy. Jen možná konec je trochu na hranici uvěřitelnosti, ale na druhou stranu je napínavý, takže i to lze skousnout.

28.08.2020 4 z 5

Mrtvý ze Zlaté stoky Mrtvý ze Zlaté stoky Jiří Svejkovský

Mě kniha nezaujala - přišla mi rozvláčná a nudná.

28.08.2020 2 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Řekla bych, že tato kniha patří k těm Vondruškovým lepší (poslední knihy na mne dělaly dojem, že byly ušity horkou jehlou). Je to takové příjemné čtení na dovolenou.

07.08.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Mně se to četlo dobře, konec jsem v podstatě do poslední chvíle neodhadla. Zajímavé mi přišlo střídání pohledů - Chloe, Megan a malá holčička, o které se jen domýšlíme, kdo to je...

01.07.2020 4 z 5

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Ze začátku se děj rozbíhá poněkud pomalu, autorka se hodně věnuje popisu hotelu i jeho fungování a otázce loupeží, u kterých není úplně jasné, jak s hotelem vlastně souvisí. Než k něčemu dojde, tak je čtenář skoro v půlce knihy. Navíc se zde slečna Marplová do pátrání zapojuje spíše okrajově. Na druhou stranu zápletka je docela originální. Nicméně bych knížku neřadila mezi ty nejlepší kousky autorky. Myslím, že slečně Marplové spíše svědčí předválečná Anglie s jejími venkovskými sídly, intrikami a drby než období modernější. A asi v té předválečné době taky Agatha byla na vrcholu svých tvůrčích sil…

26.06.2020 3 z 5

Avignonské proroctví Avignonské proroctví Emmanuelle Rey-Magnan

Mně to trochu přišlo, jako když pejsek s kočičkou pekli dost - spousta ingrediencí, ale nakonec to moc k jídlu - teda ke čtení - není.

13.06.2020 1 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Pokud nečekáte mimořádný čtenářský zážitek, tak to podle mne to není úplně špatné čtení (třeba na dovolenou), byť děj někdy trochu skřípe v logice a uvěřitelnosti. Ale jde o debut autorky a lze tedy něco odpustit... A motiv neobyčejně rychle se šířícího viru vyvolávající nemoc, které v řadě případů končí fatálně, je z dnešního pohledu takový trochu mrazivě prorocký...
Střídání dějových linek nevadilo, přišlo mi docela zajímavé, ale bohužel ne úplně využité. Čtenář díky anotaci i titulku na obálce totiž ví, to co ZOO ne, takže se trochu vytrácí moment překvapení

09.06.2020 3 z 5

Návrat do kavárničky v Kábulu Návrat do kavárničky v Kábulu Deborah Rodriguez

Pokračování "Kavárničky" mi přišlo díky tomu, že se střídavě odehrávalo ve dvou prostředích čtivější. A byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne jak s kavárničkou, jak skončí příběh Zary i na to, jestli Sunny nakonec zakotví na ostrově u vína...

29.05.2020 3 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Myslím, že příběh je zajímavý hlavně tím, že se odehrává v zajímavém prostředí a popisuje Afgánistán a život v něm (zejména život žen) z jiného úhlu, než který většina z nás zná. Jinak by to byl asi takový tuctový romantický příběh...

20.05.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka podle mého názoru umí hezky popisovat osudy běžných lidí i to, jak je mohou ovlivnit jak drobné náhody, tak dějinné události. Její postavy nejsou charakterově ploché, mají své kladné i záporné stránky (i když musím říci, že v mých očích měla vypravečka Anežka měla spíš ty záporné a trochu mi lezla na nervy i svým postojem k životu). Děj přirozeně plyne, takže se knížka dobře čte. Jen konec mi přišel takový hodně zvláštní a vlastně jsem nepochopila, proč se knížka jmenuje zrovna Slepá mapa. Nicméně ani tentokrát autorka nezklamala.

05.03.2020 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Řekla bych, že se jedná o takový lepší průměr mezi Vodnruškovými historickými detektivkami. Zdála se mi čtivější než předchozí dva příběhy s Oldříchem z Chlumu (Právo první noci a Duch znojemských katakomb). Možná je to tím, že mne v nich už trochu otravuje záletný Ota, co pátrá v ložích sklepnic, zatímco zde se pomocník Petr drží v tomto směru víc zpátky, protože má svou Rozárku. Co rozhodně musím knížce přiznat je pěkný obal - obrázek hradu na deskách se mi moc líbí.

25.02.2020 3 z 5

Nová dívka Nová dívka Daniel Silva

Únos mladičké saúdskoarabské princezny je začátkem příběhu, ve kterém se spojí Gabriel Allon, šéf izraelské tajné služby, a princeznin otec - princ Chálid, následník saúdskoarabského trůnu. Chálid, který svým podílem na vraždě disidentského novináře zklamal původní naděje Západu, že bude reformátorem Saudské Arábie, požádá o pomoc při záchraně své dcery právě Allona. Patrání po unesené princezně je pouze začátkem příběhu, který je viditelně inspirován i současnými politickými událostmi (vražda saúdskoarabského novináře v Istanbulu, použití radioaktivních látek při likvidaci nepohodlných osob, pronikání ruského vlivu do arabského světa). Právě díky inspiraci reálnými událostmi, znalostí prostředí tajných služeb a jejich spojením s vyfabulovaným příběhem jsou myslím Silvovy thrillery zajímavé. Navíc autor umí udržet čtenáře v napětí a občas nechybí ani nějaký překvapivý zvrat.

07.02.2020 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Příběh má tentokrát krátký prolog, který se odehrává o několik století později než vlastní příběh, což je poněkud zvláštní. Každopádně čtenáře trochu navnadí a vyvolá v něm otázky, jak kniha vlastně skončí. Samotný děj nijak nevybočuje z řady Vondruškových příběhů s Oldřichem z Chlumu. Hlavní linii tvoří pátrání po příčinách podivných událostí souvisejících s Krakovcem, které se postupně stáčí k údajnému právu první noci praktikovanému majitelem panství. V něm tentokrát hraje větší roli Diviš. Současně se ze začátku zdá, že se bude rozvíjet ještě jedna linie související s pátráním, které vede na příkaz Přemysla Otakara Oldřich z Chlumu a které se týká ztracené listiny a intrik olomouckého biskupa. Tato dějová linka se ale v průběhu knihy rozmělní a tak trochu ztratí, což je škoda. A řekla bych, že ke konci autorovi došel dech a je takový uspěchaný a krkolomný - budu se opakovat, ale tato kniha tak trochu potvrdila můj dojem, že autor začíná upřednostňovat kvantitu před kvalitou.

24.01.2020 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Autor si zde zachovává svůj styl krátkých kapitol, které se dobře čtou a udržují člověka v napětí. Snad jediné, co bych příběhu vytkla je trochu přehnaná démonizace Luciena a jeho schopnost měnit identitu a možná trochu zbytečně detailně popsané následky jednoho z Lucienových zabíjení (podle mne popis neměl pro další posun děje moc význam). Ale pokud máte rádi thrillery, je to podle mého názoru rozhodně kniha, která vás zaujme a nebudete se u ní nudit

24.01.2020 5 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Joan od samého počátku díky své bohorovné přesvědčenosti o tom, že ona víc vše nejlíp, a díky snaze manipulovat svým okolím jevila jako osoba poměrně nesympatická. Ale jinak se knížka po poněkud pomalejším rozjezdu četla docela dobře. A byla jsem zvědavá, jestli Joan posune její osamělé přemítání o životě někam dál. A musím říci, že mne konec příběhu trochu překvapil. Každopádně odbočení od Hercula Poirota a slečny Marplové do trochu jiných autorčiných vod nelituji, bylo to zajímavé.

24.01.2020 3 z 5