V hotelu Bertram

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Londýnský hotel Bertram je místem, jehož atmosféru se rozhodne po letech znovu vychutnat i slečna Marplová, doufajíc, že čas neubral nic na jeho noblese a eleganci. Záhy však zjistí, že i sem vtrhla moderní doba. A nejen to - tak bystré pozorovatelce neunikne ani houstnoucí atmosféra zločinu, která posléze vyvře v podobě úmrtí hotelového portýra. Nato se objeví inspektor Davy, vyšetřující několik spolu zdánlivě nesouvisejících případů, v nichž figurují i místní hosté - mimo jiné roztržitý kněz Pennyfather, který jednoho dne zmizí z hotelu a po čase je nalezen na venkově v příkopu u silnice s otřesem mozku a děravou pamětí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428881/v-hotelu-bertram-dqA-428881.jpg 4.1230
Série

Slečna Marplová 11.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Kalibr
Orig. název

At Bertram's Hotel, 1965

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha V hotelu Bertram

Přidat komentář
postrach
16.12.2020

Slabsi dil.

konicekbily
13.10.2020

Tentokrát mne autorka svým příběhem nenadchla. Nemůže za to slečna Marplová, ta je ve vedlejší roli - něco jako znalý svědek. Příběh je vystavěn jinak, než jsem u paní Christie zvyklý. Spoustu stránek je "nicneříkajících", a tak ani skvělá zápletka a dokonalé vysvětlení v závěru můj dojem o průměrnosti knihy nevylepšilo.


Aligator805
11.07.2020

Milé čtení. Jen škoda že zde slečna Marplová stojí spíše v pozadí.

13werka
26.06.2020

Ze začátku se děj rozbíhá poněkud pomalu, autorka se hodně věnuje popisu hotelu i jeho fungování a otázce loupeží, u kterých není úplně jasné, jak s hotelem vlastně souvisí. Než k něčemu dojde, tak je čtenář skoro v půlce knihy. Navíc se zde slečna Marplová do pátrání zapojuje spíše okrajově. Na druhou stranu zápletka je docela originální. Nicméně bych knížku neřadila mezi ty nejlepší kousky autorky. Myslím, že slečně Marplové spíše svědčí předválečná Anglie s jejími venkovskými sídly, intrikami a drby než období modernější. A asi v té předválečné době taky Agatha byla na vrcholu svých tvůrčích sil…

m_martina
16.06.2020

Jak se říká, i mistr tesař se utne. A to se pravděpodobně stalo paní Christie u této knihy, která je slabší než její ostatní případy. Ale nevadí, určitě na ni nezanevřu a její knihy budu číst i nadále.

čef
23.09.2019

V hotelu Bertram se tedy dějí věci. Pořád se uhlazeně hovoří a hovoří, lidé přicházejí a odcházejí, ale je to jen naoko. Něco je špatně a bohužel také pro mne, při čtení tohoto románku. Asi si budu muset dát od Agathy trochu oraz. Uznávám její schopnost vtáhnout do děje, ale té dobré omáčky je tak nějak příliš mnoho. Určitě se však vrátím, o tom nepochybujte.

Lolila
17.06.2019

V tejto časti slečna Marplová vystupuje skôr ako hosť hotela a pozorovateľ vyšetrovania. Chýbalo mi jej zapojenie do pátrania....Ale zápletka bola zaujímavá.
Pri tom množstve kníh, čo Agatha Christie napísala má právo aj na slabšie kúsky:-).

irskádívka
04.03.2019

Jako vždy, krásné. Postavy procházejí jedna za druhou hotelem Bertram a my jsme společně se slečnou Marplovou spíše diváky, než aktéry. Užíváme si dokonalou atmosféru a odhalujeme skryté náznaky něčeho nekalého...ach, to je prostě paráda!

1