Vrahem může být kdokoliv

Zdálo by se, že v detektivním žánru už bylo vymyšleno a použito vše: veškeré typy přestupitelů i strážců zákona, veškeré varianty zápletek. Pak ovšem přijde s novou knihou Jeffery Deaver a nabídne na minimálním prostoru tolik neotřelých postav a dosud nevídaných motivů, že postaví zmíněnou teorii na hlavu. Přesně tak je tomu i v povídkové knize Vrahem může být kdokoli, která volně navazuje na první Deaverovu sbírku Panoptikum, ale zároveň ji v mnohém překonává. Za perlu lze považovat povídku o ženě, která nemůže pochopit, co udělala při výchově své dcery špatně. Anebo svědectví o tom, že snaha řešit osobní a pracovní problémy přes mobilní telefon může mít věru nečekané následky. Anebo povídku, v níž Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou vyšetřují vraždu zámožného filantropa. Anebo... kteroukoli jinou. Hlavní je nedat na první dojem, protože v Deaverově literárním světě může být vrahem kdokoli......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128871/vrahem-muze-byt-kdokoliv-128871.jpg 4.3218
Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky

Vydáno: , Domino

More Twisted, 2010

Kniha Vrahem může být kdokoliv

dedecko

Tyhle povídky se mi moc líbily, byly chytlavé

kirinka52
04.12.2021

Nejsem příznivcem roztahaných detektivek, proto povídky se spádem hodnotím velmi kladně. Případy měli zajímavé zápletky. A však přibližné v poslední třetině je jedna delší povídka a od té se mi to dost táhlo. Ale určitě stojí za přečtení, dá Vám nový pohled na detektivky neboť Vrahem může být kdokoliv.

Ava365
13.12.2020

Zajímavé povídky pro milovníky tajemna a napětí.

13werka
28.09.2020

Knížka se mi líbila pro rozmanitost, spád jednotlivých příběhů i překvapivá rozuzlení. A vyhovovala mi délka povídek, která je tak akorát, aby ji člověk dočetl před spaním a nešel spát nepříjemně pozdě. Každopádně si myslím, že toho, kdo má rád detektivní příběhy, tahle kniha určitě nezklame.

georginaa
02.06.2019

Opět perfektní povídky s různými zápletkami. Jak už jsem jednou psala, radši mám knihy o jednom příběhu, kde se vám odvíjí celý jakoby film, kde si můžete představovat cokoliv. Můžete se stát vyšetřovatelem a přemýšlet, zda se ztotožníte s autorem.

soukroma
21.10.2018

Do knih povídek se musím vždycky trochu nutit, protože vím, že musím celou knihu přečíst najednou a ne si vychutnávat vybrané kousky v rozumném dlouhém čase, jinak by mě rozečtená kniha prostě hrozně rozčilovala a nakonec by skončila třeba nedočtená/odložená (kdo si má pamatovat, co z toho už přečetl).
Některé povídky skvělé (u mne rozhodně vítězí Dvojí obvinění a Výslech), jiné méně, ale Deaver mě tak příjemně překvapil (nejsem jeho nekompromisním obdivovatelem), že si s chutí přečtu i jeho další povídkovou knihu.

allyce
23.08.2018

Zatím všechny knihy, které jsem od Deavera přečetla, jsem si nesmírně užívala a považuji jej za jednoho z nejlepších v kriminálním žánru. Tady jsem ovšem narazila, povídky mě nebavily.

Merlinit
09.07.2018

Mám sice raději Deaverovy krimi romány, ale povídky také nezklamaly.