sabistel

Jak nevyloupit bankuJak nevyloupit bankuD. E. Westlake

Kniha je krásně čtivá. Nedoporučuju číst v autobuse, lidi děsí výbuchy smíchu. Osobitý humor autora.

15.07.2013

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Příjemná kniha, ale přijde mi až přespříliš podobná Jonassonově prvotině. Ať už jde o neustálé ometání okolo atomových bomb či o těžko uvěřitelné peripetie hlavní hrdinky.
Nombeko mi byla velmi sympatická svou rozvážností a moudrostí, zato Holger 1! Při čtení určitých pasáží jsem pociťovala nutkání vlézt do knihy a spolu s jeho Celestýnou jim oběma dát za uši! :)
Doporučuji těm, kterým se líbil Stoletý stařík a chtějí se zasmát.

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

Co dodat. Shakespeare. Klasika.

BezdomovciBezdomovciH. McKay

V mých dětských letech snad nejoblíbenější trilogie.

Svět podle GarpaSvět podle GarpaJ. Irving

Na počátku příšerné, na konci strhující. Přesně takhle bych Irvingův Svět podle Garpa charakterizovala. Skutečně jsem při prvním cca 200 stranách měla co dělat, abych knihu nezaklapla a už nikdy neotevřela, ale pokračovat ve čtení se vyplatilo. Myšlenka knihy - každý má právo být sám sebou, je tu rozebrána ze všech možných směrů. Tleskám autorovi za skvěle promyšlený příběh plný nečekaných zvratů, který se mi doslova zaryl pod kůži a ještě dlouho tam zůstane.

09.03.2015

Vítěz je sámVítěz je sámP. Coelho

Nenadchla mně. Jako když člověk čte jednu větu pořád dokola.

01.09.2015

Z těch zelených očí jde strachZ těch zelených očí jde strachJ. C. Oates

Čtená přibližně v mých 13 letech. Musím přiznat, že ze začátku mě kniha nudila a dalo mi velkou práci prokousat se do druhé poloviny knihy, která mi přišla zajímavá. To, jak se hlavní hrdinka postupně dozvídala jak to celé s její matkou je, mě nutilo zatajovat dech...

16.07.2013

Z tajností žižkovského podsvětíZ tajností žižkovského podsvětíJ. Žák

Mě kniha nezaujala. Styl psaní autorů mě bohužel nijak nezaujal.

Romeo, Julie a tmaRomeo, Julie a tmaJ. Otčenášek

Nádhera, čtení pro každou věkovou kategorii. Škoda tak smutného konce.

ZatměníZatměníS. Meyer

Z celé ságy jsem si tuto knihu užila nejméně. I tak je ale napsaná dobře. Stephenie umí oslovit mladé čtenářky :)

RozbřeskRozbřeskS. Meyer

Nejoblíbenější kniha z celé série, ikdyž se pře o místo s první dílem. Zpětně vzato si uvědomuji, že knihu jsem četla ve svém období těžké puberty a právě proto byla má idolka hlavní hrdinka této knížky, ztotožňovala jsem se s ní. Teď bych u této knihy nejspíš už nevydržela ani minutu kvůli její přeslazenosti :)

MájMájK. H. Mácha

Tragická poezie. Když čtu Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!, svírá se mi u srdce...

Bídníci (převyprávění)Bídníci (převyprávění)V. Hugo

Přečteno

22.09.2013

Deník zoufalého otceDeník zoufalého otceS. Holden

Dle mého názoru brak. Brala jsem knihu jako oddechovku, ale tohle je i na mě dost.

10.03.2015

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

V této knize je plno humoru mě vlastního. Místy černé, místy dojemné, ale nikdy se nepřestanete nudit a čekat, co se zase kde semele a v čem všem mohl Alan mít ještě prsty. Musím se přiznat, že mi hlavní postava i chvílemi lezla na nervy, jak jí vše vždy prošlo (snad kromě gulagu) :).
Stoprocentně doporučuji!

Modlitba pro Kateřinu HorovitzovouModlitba pro Kateřinu HorovitzovouA. Lustig

Knihu jsem se rozhodla číst na základě přečtených recenzí, které ji vychvalovaly do nebes. Bohužel mě příliš nezaujala, a to přesto, že je mi téma holocaustu a celkově druhé světové války a zvěrstev za ní páchaných velmi blízké. Děj ,,neodsýpal", kolikrát jsem se ztrácela v tom, o jaké situaci se mluví a podobně. Zjevně na toto dílo nejsem dostatečně vyzrálá, časem se k němu možná vrátím.

13.07.2015

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního klukaJak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního klukaD. Sandowsky

Příjemná oddychovka pro mladé slečny.

13.07.2015

Proč se muži děsí manželstvíProč se muži děsí manželstvíR. M. Johnson

Knihu jsem obdržela od přítele jako vtip. Přelouskala jsem ji a musím říct, že podle rad v ní bych se asi nikdy nemohla řídit a pokud ano, bála bych se, že potencionálního partnera spíše odstraším. Například pravidelné volání v 10 ráno - neberou to muži spíše jako bombardování? Určité pasáže dle mého názoru vyloženě obhajují hulvátství některých mužů. Knihu jsem však brala jako oddychovku a musím říct, že místy jsem se i pobavila.

Rozmarné létoRozmarné létoV. Vančura

Srdcovka. Nadchl mě především krásný jazyk - ,,starší", krásná čeština v porovnáním s maloměstem a lidmi, kteří v něm tak mluvili na mě působila nesmírně komicky. Ráda se k ní za čas vrátím.

13.07.2015

Veronika se rozhodla zemřítVeronika se rozhodla zemřítP. Coelho

Podobné téma jako u Alchymisty. Kniha se skvěle čte, Coelho skutečně umí čtenáře pohltit a donutí přemýšlet nad různými otázkami. Když jsem se k ní však vrátila podruhé, místy mi začaly vadit určité pasáže s vyzněním: Čeká vás gigantická změna, svět je tu jen pro vás, vše bude dobré!
Přesto můžu knihu doporučit. Velmi příjemné a lehounce filozofické čtení vhodné téměř pro každou věkovou kategorii.

13.07.2015

Už je tady zasUž je tady zasT. Vermes

Jak už tu někdo zmínil - zajímavé téma, ale nesmírně rozsáhle zpracované. K tomuto příběhu by mi šla spíš forma svižnější, dvousetstránkové novely, než čtyřsetstránková kniha s mnoha narážkami politického typu, které nezasvěcení neocení.

04.11.2015