Bezdomovci

Obrbabča je honí na dlouhatánské procházky v dešti. A kdyby jen to. Nutí je dělat domácí práce. A co je vůbec nejhorší, nedovolí jim, aby se jen tak povalovaly a četly si. Jenomže nikdo na světě, dokonce ani obrbabča, nedokáže čtyřem sestrám Conroyovým zabránit v tom, aby si užívaly spousty legrace, od rybaření v kyblíku až po sbírání kostí, a přitom za sebou všude nechávaly šílenou spoušť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4881/bezdomovci-4881.jpg 3.844

Bezdomovci 1.

Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

The exiles, 2003

Kniha Bezdomovci

broskev28
12.08.2021

Doufám, že komentář Dep8 má pravdu ohledně dalších dílů, mně totiž kniha připadala docela slabá a místy nezáživná, trochu mimo realitu. Je znát, že letos už oslaví 30 let od svého vzniku. Nemluvím o rozsahu (230 stran čistého textu), který taky dnešní čtenáře nepřiláká, ani o faktu, že knihu o čtyřech sestrách nevezme do ruky žádný kluk, a už vůbec ne o hlavním problému, který řeší jak sestry Conroyovy, tak jejich bábi - dnes by bylo nutné přidat opačné znaménko, resp. vychýlit váhy na druhou stranu.
Vůbec mi nesedl název, originál bych asi přeložila jinak. Chápu nadsázku, ale tady se mi nejevila. Ale obecně mě kniha nijak nezaujala a do čtení jsem se místy docela nutila. Obrbabča je zvláštní osoba, i když svým přístupem k vaření, úklidu a obecně k péči o domácnost mi byla sympatická. Humorné situace jsou velmi decentní a ne každý čtenář/ka je postřehne a ocení, soudím já.
Takže našim malým čtenářkám určitě nabízet nebudu, už proto, že ji v knihovně nemáme. Ale při čtení jsem si vzpomněla na podobnou knihu, která se mi líbila převelice, a sice Penderwickovi. Tahle knížka je naším čerstvým "prázdninovým úlovkem" a tu bych určitě jakémukoli sesterstvu doporučila. Koneckonců i její hodnocení tady na webu je podstatně vyšší.

"Sedmdesátka není žádná legrace," uvažovala obrbabča nahlas. "Klouby máš ztuhlé, všechny dobré knihy přečtené a všichni očekávají, že budeš milá stará dáma."

sadlo
14.01.2021

Nebojte se nabídnout vašim potomkům. Příběh má říz a humor. Sestry Conroyovy nemají mobily, počítače, přesto ale prožijí skvělé prázdniny. Trošíčku mně připadají jako sourozenci Walkerovi z knih A. Ransome.

kiris
28.11.2015

Nostalgie je při hodnocení velmi ošemetná. Jako malá jsem knihu četla nadšeně, nekritickým očkem, bez pochyb o skvělosti a opravdovosti příběhu.
Ani nechci vědět, jaké hodnocení bych jí dala, kdybych si ji přečetla nyní. Na druhou stranu, již nejsem cílovou skupinou, nový názor by pozbyl významu.
Přesouvám se proto do minulosti a dávám pět hvězd.

kyticka152
13.12.2014

Tato knížka mě první nudila, ale potom jsem se to ní tak začetla až jsem byla překvapená, že je už konec. Knihu vřele doporučuji.

vodopad152
19.11.2014

Byla to super knížka ale velmi mě zaskočil konec a taky proto si chci určitě půjčit druhý díl.

barulina1
10.10.2014

Některé pasáže byly hodně zdlouhavé.Ale jinak jsem se nasmála.

sabistel
16.07.2013

V mých dětských letech snad nejoblíbenější trilogie.

Maica
13.07.2013

Bezva knížka pro děti. Příjemný lehký humor. Jen víc takových knížek.