sabistel sabistel komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Jak už tu někdo zmínil - zajímavé téma, ale nesmírně rozsáhle zpracované. K tomuto příběhu by mi šla spíš forma svižnější, dvousetstránkové novely, než čtyřsetstránková kniha s mnoha narážkami politického typu, které nezasvěcení neocení.

04.11.2015

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Nenadchla mně. Jako když člověk čte jednu větu pořád dokola.

01.09.2015 1 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Podobné téma jako u Alchymisty. Kniha se skvěle čte, Coelho skutečně umí čtenáře pohltit a donutí přemýšlet nad různými otázkami. Když jsem se k ní však vrátila podruhé, místy mi začaly vadit určité pasáže s vyzněním: Čeká vás gigantická změna, svět je tu jen pro vás, vše bude dobré!
Přesto můžu knihu doporučit. Velmi příjemné a lehounce filozofické čtení vhodné téměř pro každou věkovou kategorii.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Srdcovka. Nadchl mě především krásný jazyk - ,,starší", krásná čeština v porovnáním s maloměstem a lidmi, kteří v něm tak mluvili na mě působila nesmírně komicky. Ráda se k ní za čas vrátím.

13.07.2015 5 z 5

Proč se muži děsí manželství Proč se muži děsí manželství Rodney Marcus Johnson

Knihu jsem obdržela od přítele jako vtip. Přelouskala jsem ji a musím říct, že podle rad v ní bych se asi nikdy nemohla řídit a pokud ano, bála bych se, že potencionálního partnera spíše odstraším. Například pravidelné volání v 10 ráno - neberou to muži spíše jako bombardování? Určité pasáže dle mého názoru vyloženě obhajují hulvátství některých mužů. Knihu jsem však brala jako oddychovku a musím říct, že místy jsem se i pobavila.

13.07.2015

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Příjemná oddychovka pro mladé slečny.

13.07.2015

Knihu jsem se rozhodla číst na základě přečtených recenzí, které ji vychvalovaly do nebes. Bohužel mě příliš nezaujala, a to přesto, že je mi téma holocaustu a celkově druhé světové války a zvěrstev za ní páchaných velmi blízké. Děj ,,neodsýpal", kolikrát jsem se ztrácela v tom, o jaké situaci se mluví a podobně. Zjevně na toto dílo nejsem dostatečně vyzrálá, časem se k němu možná vrátím.

13.07.2015 3 z 5

Příjemná kniha, ale přijde mi až přespříliš podobná Jonassonově prvotině. Ať už jde o neustálé ometání okolo atomových bomb či o těžko uvěřitelné peripetie hlavní hrdinky.
Nombeko mi byla velmi sympatická svou rozvážností a moudrostí, zato Holger 1! Při čtení určitých pasáží jsem pociťovala nutkání vlézt do knihy a spolu s jeho Celestýnou jim oběma dát za uši! :)
Doporučuji těm, kterým se líbil Stoletý stařík a chtějí se zasmát.

13.07.2015

V této knize je plno humoru mě vlastního. Místy černé, místy dojemné, ale nikdy se nepřestanete nudit a čekat, co se zase kde semele a v čem všem mohl Alan mít ještě prsty. Musím se přiznat, že mi hlavní postava i chvílemi lezla na nervy, jak jí vše vždy prošlo (snad kromě gulagu) :).
Stoprocentně doporučuji!

Deník zoufalého otce Deník zoufalého otce Sam Holden

Dle mého názoru brak. Brala jsem knihu jako oddechovku, ale tohle je i na mě dost.

10.03.2015 1 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Na počátku příšerné, na konci strhující. Přesně takhle bych Irvingův Svět podle Garpa charakterizovala. Skutečně jsem při prvním cca 200 stranách měla co dělat, abych knihu nezaklapla a už nikdy neotevřela, ale pokračovat ve čtení se vyplatilo. Myšlenka knihy - každý má právo být sám sebou, je tu rozebrána ze všech možných směrů. Tleskám autorovi za skvěle promyšlený příběh plný nečekaných zvratů, který se mi doslova zaryl pod kůži a ještě dlouho tam zůstane.

09.03.2015 5 z 5

Bídníci (převyprávění) Bídníci (převyprávění) Václav Dušek

Přečteno

22.09.2013 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tragická poezie. Když čtu Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!, svírá se mi u srdce...

16.07.2013 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Nejoblíbenější kniha z celé série, ikdyž se pře o místo s první dílem. Zpětně vzato si uvědomuji, že knihu jsem četla ve svém období těžké puberty a právě proto byla má idolka hlavní hrdinka této knížky, ztotožňovala jsem se s ní. Teď bych u této knihy nejspíš už nevydržela ani minutu kvůli její přeslazenosti :)

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Z celé ságy jsem si tuto knihu užila nejméně. I tak je ale napsaná dobře. Stephenie umí oslovit mladé čtenářky :)

16.07.2013 3 z 5

Bezdomovci Bezdomovci Hilary McKay

V mých dětských letech snad nejoblíbenější trilogie.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Co dodat. Shakespeare. Klasika.

16.07.2013

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádhera, čtení pro každou věkovou kategorii. Škoda tak smutného konce.

Z tajností žižkovského podsvětí Z tajností žižkovského podsvětí Jaroslav Žák

Mě kniha nezaujala. Styl psaní autorů mě bohužel nijak nezaujal.

16.07.2013 1 z 5

Z těch zelených očí jde strach Z těch zelených očí jde strach Joyce Carol Oates

Čtená přibližně v mých 13 letech. Musím přiznat, že ze začátku mě kniha nudila a dalo mi velkou práci prokousat se do druhé poloviny knihy, která mi přišla zajímavá. To, jak se hlavní hrdinka postupně dozvídala jak to celé s její matkou je, mě nutilo zatajovat dech...

16.07.2013 4 z 5