Jakou knihu byste doporučili? Vaše knižní tipy

DISKUZE » O knihách


liskarysava
liskarysava 13.12.2017 v 07:45

Garfield :-)

Corso
Corso 14.12.2017 v 11:33

No, to nech si cita Dennik Adriana Molea :)

DádazPrahy
DádazPrahy 30.12.2017 v 01:18

Útlá a čtivá knížečka: Frederick Forsyth: Pastýř
(o pilotovi, kterému během letu selžou přístroje a jak musí tuto situaci řešit)
To přečetl i můj tatínek, který běžně "nic" nečte:-)

Mthreevege
Mthreevege 10.01.2018 v 22:04

Ahoj, dostala jsem poukázku a samozřejmě za co lepšího utratit než za knihy, ale nevím jaké... Můžete mi prosím poradit knihy které vás opravdu nadchly? Díky :)

VladiKlaisner
Mthreevege
Mthreevege 12.01.2018 v 20:20

Děkuji!


Kurzweil101
Kurzweil101 23.01.2018 v 18:47

Přihřeju si vlastní polívčičku :-) a doporučil bych thriller Plachetnice z Božkova, viz web http://www.kriminalniplzen.cz

Michal7
Michal7 17.02.2018 v 23:44

Poraďte knížky (psychologie, rozvoj, emoce, kucharky).

Zdravím,
Zatím jsem nepřečetl žádnou knihu, ale chci začít. Když jdu do knihkupectví tak mě zaujmou všehny knihy :D ty obaly a tak, ale nikdy žádnou nekoupím.
Líbí se mi psychologie,osobni rozvoj,nějaké kuchařky možná ale u nich zatím nevím.
Chtěl bych být chytřejší a dozvědět se více informací. Možná knihu o úzkosti,panice,depresi. a něco o změnách nálad. Hlavně bych chtěl být jakoby lepší a pořád o něčem přemýšlím tak bych chtěl nějaké takové knížky o hlubokém zamyšlení o věcech.
Zaujali mne tyto: Nejste tak chytří, jak si myslíte
Tajemství efektivního učení
Konec prokrastinace
Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě
Jste introvert? - Jak prosperovat ve světě extravertů
Doba jedová
Ticho : síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
7 návyků skutečně efektivních lidí
Jídlo na prvním místě
Staň se, kým chceš být
Tajemství efektivního učení
Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie
Váš mozek se dokáže uzdravit
Žádná setkání nejsou náhodná
WHOLE30 – průvodce zdravotním restartem, který vám přinese svobodu v jídle
Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte
Láska v mnoha podobách
Můžeš vše, co chceš
Den, kdy jsem se naučil žít

Děkuji moc

Text příspěvku byl upraven 20.02.18 v 21:07

kapr
kapr 18.02.2018 v 12:56

Zatím jsem nepřečetl žádnou knihu. ...
Michale, jak píše Hanka. Knihkupectví, až v poslední řadě. Jakákoliv knihovna umožní základní orientaci - získání hrubého přehledu. Kupuj si knihy které jsi četl, a jsi si zatraceně jistý, že se k nim budeš potřebovat opakovaně a často vracet. Kupuj knihy autorů, od kterých si nějakou knihu četl, a byla přínosem. Kupuj knihy na doporučení těch, jejichž předcházející doporučení se osvědčila. Prostě zvláště pro začátek raději opatrně.
Z knih, které si přinesu domů z knihovny se mi ve skutečnosti podaří dočíst tak každá druhá. A opravdu jen málokterou bych chtěl mít doma natrvalo. U knih tohoto zaměření je situace spíše špatná. V lepším případě věta, někdy odstavec, který stojí za to. Mám pocit, že na toto a příbuzná témata píše snad každý kdo umí písmenka. Často jsem se dokonce i v těch doporučených zklamal.

horkosladka
horkosladka 19.02.2018 v 10:50

Doporučuji knihy od Yaloma a Heinze P. Röhra.

Analady
Analady 21.02.2018 v 17:36

Moc doporučuji knížku Svět bez stížností. Je praktická, dobře se čte a výborně motivuje.

Vojuška
Vojuška 18.03.2018 v 14:28

Dobrý den, moc doporučuji knihu Písečný muž!!!!!!!! Je to úžasná kniha. Když ji začněte číst, tak se od ní už neodtrhnete. Vřele ji všem doporučuji.

Samsarka
Samsarka 04.04.2018 v 07:24

Zdravím :)
Hledám další psychologickou knihu, která ale není učebnice. Mám na mysli knihy typu Proč si lidé hrají, Hluboká práce, Chyby se staly...
pokud by se téma vztahovalo k dnešní technologické době tak super, ale i jiná témata mě zajímají.
Předem děkuji :)

Jacck
Lector
Lector 04.04.2018 v 08:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

KnihomolkaEva
baghira
Peršanka
MacBara
David123456789
David123456789 08.04.2018 v 22:16

Moje osobní doporučení by bylo něco od Thomase Breziny i když je pravda, že v současné době je ti 20 let, tak bych spíše doporučil něco od Verna- Tajuplný ostrov, Cesta do středu Země nebo třeba 20 tisíc mil pod mořem.

Text příspěvku byl upraven 08.04.18 v 22:16

Cattleya
Cattleya 19.04.2018 v 15:04

Dobrý deň, chcela by som nejaké knihy podobné knihe Dear John, možno nejaké vojnové obdobie, nejaká romantika, smutný príbeh a podobne. :)

sXe1991
sXe1991 19.04.2018 v 16:08

Prečítal som v živote niekoľko desiatok kníh, ale najviac mi utkveli v pamäti 3 knihy na ktoré si rád zaspomínam aj po ich prečítaní.

Vteřinu poté - William R. Forstchen
Soumrak - Dmitry Glukhovsky
Malevil - Robert Merle

Mám veľmi veľa obľúbených kníh, avšak nad týmito troma knihami sa vždy pri prezeraní mojej knihovníčky zastavím a stále cítim tú atmosféru, ktorú som zažil pri ich čítaní.

JosefTomas
JosefTomas 10.05.2018 v 21:15

Zdravím, hledám knihu, kde hlavní roli hrají gangsteři, podsvětí či jiné příběhy v tomto prostředí. Může to být i o policistovi, co se zaplete s gangstery, ale žádná detektivka prosím. Překousnu i knihy o Mafiánech :)

JosefTomas
JosefTomas 10.05.2018 v 21:49

Díky za tipy. A neboj, vím dobře, co chci :) Jen jsem nechtěl být tolik konkrétní na zmíněné téma a nechat prostor pro větší škálu knih.

JosefTomas
JosefTomas 10.05.2018 v 21:53

Dobře tedy, vyjádřím to jasněji, detektivní zápletka mi nevadí, ale nechci tam hledat vraha společně s detektivem, to jsem četl teď pořád a chci si od toho dát pauzu :) a potom, gangsterky mám rád, hledám něco typu od Richarda Starka apod.



Vložit příspěvek