Cvičebnice psychologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: "Úlohy z praktické psychologie" Soubory nejsou uspořádány tematicky; v každém je dvacet otázek z nejrůznějších psychologckých oborů i psychologické problematiky (aspekty ekonomického chování, rozdíly mezi pohlavími, evoluční psychologie, psychoanalýza, ale i kriminologie, psychologie sportu aj.). U některých otázek neexistuje jen jedno správné řešení; v závorce je proto uvedeno číslo, které označuje množství přijatelných možností alternativního výkladu. Za každým souborem pak následuje klíč, který obsahuje odpovědi a jejich zvůvodnění, případně ještě autorovy další poznámky, citáty z děl známých psychologů (ale nejen jich), odkazy na literaturu a pramen odkud autor otázku nebo problém čerpal. Jako zdroje autor vymezuje empirické výzkumy a statistické údaje, dále úvahy renomovaných psychologů, vlastní úvahy, případně i rozbory pořízené v rozhovorech se studenty. Autor naznačuje i předpoklad, že by takto uspořádané úlohy mohly být použity jako testy u přijímacích zkoušek na vysokoškolské studium příslušných oborů. - Cvičebnice volně navazuje na autorovu předchozí knihu Psychologie v otázkách. (zdroj: Pouchovv L2a, mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63337/cvicebnice-psychologie-63337.jpg 4.412
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Cvičebnice psychologie

MorriconeTheGod
23.04.2017

Svým stylem řekl bych naprosto jedinečná cvičebnice praktické psychologické inteligence. Máte zde vždy podnět nebo otázku, nad kterou je třeba zauvažovat a vytvořit si vlastní hypotézu/y - ty pak můžete konfrontovat s nabízenými hypotézami a s výsledky výzkumů uvedenými v klíči. Báječná zábava třeba na Štědrý večer nebo diskotéku.

Mušketýr007
18.04.2013

Zajímavé úlohy z praktické psychologie, kde je v podstatě postup jasný: Přečtení daného zadání (otázky) - Zamyšlení se nad ní - Případný rozbor problému s další osobou - Nalezení možných odpovědí na konci kapitoly. Myslím si, že jako inspirace k přemýšlení je tato cvičebnice velice dobrá.