Lector - Profil

Poslat zprávu

Petr Pilař (1964, muž) · Jihočeský kraj · web

Aktivní: dnes v 08:32 online (poprvé: 21.12.2012)

2 079 bodů (přidáno 12 autorů a 40 knih)

Získané palce za komentáře: 1769, udělené: 1783

Navštěvuje: Jihočeská vědecká knihovna (České Budějovice)

Právě čtené knihy

Limit
20.12.2017
Limit 2011, F. Schätzing

Kdo jsem

Považuji se za obdivovatele dobrých knih a jejich autorů. Vzhledem k roku narození mám pocit, že moje nejlepší čtenářská léta, tedy dobu, kdy jsem hltal knihu za knihou, jsou už nenávratně pryč. Nyní není tolik času a mozek se rychleji unaví. :-)
Žánry si nevybírám, ale snažím se číst ty knihy, které mi "chtějí" něco říct. Těm pak dychtivě naslouchám. Obvykle jsem imunní vůči vlnám popularity, které ta či ona kniha vyvolá, a někdy se mi stane, že si takovou knihu přečtu až několik let poté, kdy si o ní lidé povídali na potkání.

Musím ale dodat, že mám velkou slabost pro populárně-naučnou literaturu, což souvisí s mým zájem o vědu a svět jako takový. V této kategorii se drze pouštím i do občasných recenzí, zatímco na recenze beletristické si netroufám. Kromě čtení knih věnuji čas a pozornost některým časopisům, zejména pak National Geographic a Respekt.

Mimo psaného slova mám rád audioknihy - doprovázejí mě při občasných dlouhých cestách za volantem nebo při práci na zahradě nebo v dílně.  Do profilu jsem do přečtených knih uvedl a uvádím ty knihy, které jsem četl od svých ± 19 let a na které si vzpomínám - které mi tak nějak utkvěly v paměti. Do přehledů neuvádím vyloženě odbornou literaturu, neb se sem podle mého příliš nehodí. Komentáře píši (až na výjimky) k těm knihám, které jsem právě přečetl. Rád sleduji názory ostatních na knihy a jejich autory. Pokud do databáze sám přispívám, snažím se, abych něčím prospěl - aby si po přečtení mého komentáře jeho čtenář udělal o knize nějaký úsudek. Vyhýbám se bagatelnímu "velmi dobře se čte"... Vážím si toho a jsem tím potěšen, když můj komentář k nějaké knize někoho zaujme. Tento server beru jako zdroj inspirace. Jeho tvůrcům a duším děkuji a přeji hodně štěstí a všem jeho uživatelům přeji šťastnou ruku při výběru těch jejich knih.
Od května 2014 provozuji českobudějovickou sekci projektu Science Café Czech Republic. A od června 2017 totéž v Jindřichově Hradci.