Stručné dějiny stvoření: Věda a hledání počátku života

Kniha dvojice amerických autorů Stručné dějiny stvoření představuje historii západní vědy z jedné specifické perspektivy, kterou je hledání odpovědi na tu zřejmě nejzávažnější otázku, jíž se věda vůbec zabývá: Jak vznikl život? Autoři sledují často klikaté cesty a nesnadná vítězství těch, kdo bořili stávající mýty ve vědách a snažili se rozluštit toto tajemství. Jejich líčení začíná od nejstarších dob a pokračuje přes renesanci a osvícenství k Darwinově evoluční teorii a konečně i k objevení DNA. Tato fascinující objevitelská cesta si všímá nejen hledání odpovědi na otázku, kde se vzal život, ale prozkoumává i samu podstatu vědeckého bádání a objevů a jejich objektivity....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432967/big_strucne-dejiny-stvoreni-veda-a-hled-TeS-432967.jpg 4.58
Literatura světová, Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Vyšehrad

A Brief History of Creation: Science and the Search for the Origin of Life, 2015

Kniha Stručné dějiny stvoření: Věda a hledání počátku života

los

velmi čtivý a laikovi přizpůsobený výklad o významných objevech v dějinách biologie a biochemie od starověku po nejbližší současnost a o soupeření a ověřování hypotéz, jak vznikl život na Zemi

někdy se autoři až moc soustřeďují na kuriózní příběhy ze života vědců a upřednostňují především angloamerické a francouzské dějiny

určitě vyzkouším "recept na myš"

Jelitovna
01.11.2020

Dějiny stvoření jsou příjemným čtením na večer, příběhem lidí pátrajících odedávna po vzniku života. Mojí výtkou je chyba, které jsem si všimla - Corynebacterium diptherie nezpůsobuje úplavici, jak je uvedeno v knize, nýbrž záškrt.