Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje!

Tajemstvím vysokého výkonu a uspokojení - v práci, ve škole i doma - je hluboká lidská potřeba řídit si své životy, učit se, vytvářet nové věci a činit dobro sobě i celému světu. Autor knihy Pohon odkazuje na čtyři desetiletí trvající výzkum o lidské motivaci a upozorňuje na rozpor mezi vědeckými poznatky a praxí a jak tento nesoulad ovlivňuje všechny stránky našeho života. V textu knihy nám názorně ukazuje, že i když metoda cukru a biče úspěšně fungovala ve dvacátém století, v dnešní době je to přesně ten způsob, jak lidi nemotivovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79144/pohon-prekvapiva-pra.jpg 442
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Anag

Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us, 2009

Kniha Pohon: Překvapivá pravda o tom, co nás motivuje!

elenai

Knihu jsem přelouskla už potřetí. Pokaždé, když se do ní ponořím, žasnu nad genialitou myšlenek, které se mohou ale většině lidí, a manažerů obvzlášť, zdát kacířské. Přitom to dává smysl. Motivace je nedílnou součastí našich životů jít pořád vpřed, zde je tedy zaměřena především na práci, ale čtenář, kterého kniha opravdu zaujme, z ní vyždímá daleko víc. Neznám lepší publikaci o motivaci, která by poskytovala pádné praktické důkazy a zároveň byla tak čtivá.

jordys

Každý zná rozdíl mezi vnitřní a vnější motivací a zpravidla chápe, která z nich je lepší. To ale není celým obsahem knihy. Je uvedeno mnoho praktických příkladů, doložených informací a oceňuji i shrnutí na konci knihy.
Nevím, proč má kniha nižší hodnocení. Název je velmi výstižný a odpovídá obsahu i mému očekávání!

Medicka19
31.10.2019

Hodně líbivé a s nikým nepopírám a teorie ale málo u praktických výstupu. tak trochu mlácení prázdné slámy.

22.08.2019

Známkování je sice motivující, ale je motivací jen pro známky. Tahle tenká kniha stojí za přečtení. Ke konci je list doporučených knih. Také pár z nich mě zaujalo.

clare01
01.03.2019

Pokud byste si měli přečíst jen jedinou knihu o motivaci, přečtěte si tuto. Na pár stránkách obsahuje všechno - výsledky výzkumů, příběhy ze života, praktické rady, tipy na další knihy atd. Přesto, že se jedná o docela odbornou knihu, je psána srozumitelnou a čtivou formou. Za mě plný počet hvězdiček. Bylo by skvělé, kdyby vycházelo více takových knih.

lubosvnenk
08.01.2019

Wau, tak presne todle jsem hledal. Velmi dobre, vtipne, a nazorne podane rady, ktere dokazi poslouzit v beznem zivote. Autor je frajer, moc se mi jeho prace (cetl jsem i KDY?) libi, a kazdemu vrele doporucuji.

Adelix
14.11.2018

Podnětná kniha o motivaci... S tím, jak se mění trh práce (rutinní práce ustupuje ve prospěch heuristické práce vyžadující kreativitu), začíná dnešní systém postavený na vnějších odměnách (cukr a bič) zastarávat. Vidina odměny zužuje naše vidění na krátkodobý výkon a pak ztrácíme důvod se snažit. Cítíte, že máte v tom, co děláte dostatečnou autonomii, máte prostor ke zlepšování se, má vaše činnost smysl?

janulka1310
01.03.2018

Obsah knihy byl velmi zajímavý, akorát mi přišlo, že pro mě to není nic extra nového. Nicméně pro většinu společnosti se asi jedná o velkou změnu v přístupu k motivaci a je dobře, že na ni autor poukazuje na základě vědeckého výzkumu.