Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1327dnes v 10:45
O autorech 166včera v 20:09
Čtenářská výzva 2018 21včera v 11:15
Volná diskuze 867dnes v 10:52
Nápady na vylepšení webu 323dnes v 10:47
Chyby na webu 80dnes v 09:53

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 10:52, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Vezmu tě a odvedu tě pryč

dnes v 10:47, Lector

Druhy vazby knihy - poradíte?

Navážu na příspěvek uživatelky Koka: Také si myslím, že sběratelé a fajnšmekři si mohou další specifikaci doladit v korespondenci. Vzhledem k tomu, že 90 % uživatelů DK řeší současnou knižní produkci, a mnoho uživatelů má problém vložit ke knihám mnohem snáze identifikovatelné údaje či charakteristiky, je zjednodušení opravdu na místě.

dnes v 10:45, EmmaKrizova

Knihy odehrávající se v pravěku

Rychlonohého Džara jsem četla, nádherná knížka!

dnes v 10:43, eLeR

Příběh jen z názvů knih

Něco si vymysli

dnes v 10:43, Lenka27

Hádejte autory:)

Sice už to tady bylo, ale napadá mě František Kotleta.

dnes v 10:39, elfos

Druhy vazby knihy - poradíte?

Ještě jsem někde viděla rozlišení měkká/brožovaná a pevná/vázaná, jsem si teď vzpomněla.

dnes v 10:37, elfos

Druhy vazby knihy - poradíte?

Mně by stačilo z tohoto typu vazby mít na výběr brožovaná (bez paperback, prostě jen brožovaná) a brožovaná s přebalem. Nemám ale nic ani proti měkké vazbě, i když mám obavu, že někteří čtenáři budou mít problém spojit si měkkou vazbu s brožovanou. Databáze Národní knihovny ČR rozlišuje brož. a váz. Mně vyhovuje rozlišení vazeb tak, jak ho tady máme, jen bych z něj odmazala ten paperback v závorce. Pokud jde o vazbu brožovanou s chlopněmi a další podrobnější případy (například brožovaná i vázaná může mít povrchovou úpravu lamino), uváděla bych to jako upřesnění přímo u konkrétního, takto vydaného vydání knihy.

dnes v 10:32, IgnatiusDoyle

Napětí, detektivky, krimi

Hledám nějaké nové české autory. Narazil jsem na: https://www.spisovatelskelisty.cz/jan-krucky/pripad-v-krezisi/ To mě bavilo, ale další kriminálky jsem nenašel. Díky za další tipy na neprofláklé autory - autorky, kteří vás zaujali a stáli by za to..

dnes v 10:31, Koka

Druhy vazby knihy - poradíte?

Pro některé zájemce o koupi knih v Bazaru je typ vazby naprosto zásadní - zvláště když tatáž kniha vyšla v různých vazbách. Bylo to typické za I. republiky, ale pamatuji si - snad ještě z 80-tých let - že stejná kniha vyšla v obrovském nákladu brožovaná, v menším nákladu vázaná v plátně, a někdy pár kusů třeba i vázaných v kůži (právě kožená vazba mi na DK hodně schází - výrazně se tím odlišovala třeba knižní produkce poezie v dárkovém "balení" - třeba edice Lyry Pragensis). - Ale tohle si mohou dořešit obchodující ve vzájemné korespondenci. Proto se přimlouvám za zjednodušení výběru vazeb zde na DK - měkká vazba postačí.

dnes v 10:19, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Co s tím

dnes v 10:13, Lector

Druhy vazby knihy - poradíte?

Možnost výběru ubíjí, jak říká klasik. Problém je, že terminologie v této oblasti není ustálená, něco se překrývá a něco je zase tak marginální záležitostí, že se s tím potkáme jednou za uherský rok. Některé vazby, které dříve byly standardem, ustupují levnějším technologiím... Myslím, že zjednodušení není od věci. V praktickém životě řešení vazeb detailně příliš nerozlišujeme a prakticky nás zajímá, zda jde o tuhou či měkkou vazbu a zda kniha má nebo nemá přebal. Jsem proto, aby se jako kategorie používal jen termín "měkká vazba". Pokud někoho toto téma zajímá, pak doporučuji např. tento přehled: http://www.grafico.cz/knizni_vazby.pdf. Už z něj je patrné, jak je to překombinované.

dnes v 10:12, Koka

Tipy na knihy, které jste nečetla:

mariva - mě je jasné, že ty nabídky generuje nějaký automat na základě nevím čeho - asi na základě potřeby vyprodat málo prodávané tituly. Usuzuji tak z toho, že v nabídce mám díla autorek, jimiž bych se nikdy nezabývala (Jojo Moyes, Tana French), pak tam mám dva tituly domácí provenience (Vondruška a Soukupová) a pak - jako pěst na oko vzhledem k předchozím titulům - je tam Samuel Beckett. Když jsem už u těch automaticky generovaných nabídek, všimla jsem si, že něco podobné funguje u bazaru - když si rozkliknete nabídku na prodej nějaké knížky, tak se vám ukáže, že tento prodávají nabízí také .... a vidíte tam obálky tuším pěti jeho nabízených knih. Mám dotaz na provozovatele DK, na základě čeho ten "automat" vybírá ty další k prodeji nabízené knižní tituly, a zda by nešlo si individuálně zvolit, které z mých prodávaných knih přednostně v té nabídce zobrazovat?

dnes v 10:06, eLeR

Příběh jen z názvů knih

Miluji tě, vole!

dnes v 10:02, Dan

Druhy vazby knihy - poradíte?

Zdravím vás, mám na vás prosbu ohledně druhů vazeb. Současný stav zde na webu je následující: - brožovaná (paperback) - brožovaná s přebalem - vázaná - vázaná s přebalem - sešitová - kroužková - leporelo Nedávno mi od jedné uživatelky přišel návrh na přidání další vazby: brožovaná s chlopněmi Když se podíváte sem: https://www.knihkupectvi-papyrus.cz/odborna-literatura/?f=924 a zhruba v polovině stránky kliknete vlevo na oranžové tlačítko "podrobné vyhledávání" a pak na "vazba", těch vazeb je tam strašně moc a nerad bych k tomuhle směřoval... Proto uživatelku napadlo: ,,...každý prodejce nabízí jeden produkt pod různým názvem. Jednou je to měkká vazba, jednou paperback. U nás brožovaná (paperback). Ale chápu, že ten velký výběr by asi lidi mátl, to jo. Nebylo by tedy lepší zavést pro sjednocení a klid právě termín "měkká vazba" a do toho by spadalo všechno? S chlopněmi, bez chlopní, lesklé nebo matné desky. Prostě všechno v měkké vazbě bez pevných desek.."? Co si o tom myslíte? Já osobně mám s vazbami také problém a moc se v nich neorientuji... Děkuji moc za váš čas a pomoc.

dnes v 09:56, raffi

Knižní šibenice - hra

A k ránu nastane _ _ L _ _ _ _ _ / _ _ _

dnes v 09:54, Marika Vanova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Eicherik: když jsem si Smrt talentovaného ševce přečetla, tak jsem si to pak pustila na YouTube s Kodetem a bylo to super.

dnes v 09:52, mariva

Tipy na knihy, které jste nečetla:

evickakyticka: Objeví se Vám po přidání nějaké knihy do přečtených po uložení hodnocení a komentáře. Koka: Já tam mám neustále knihy Františka Nepila. Nechápu, proč mám ve svém věku číst např. Makového mužíčka. Nabízí Vám něco jiného?

dnes v 09:44, Anasa

Knižní šibenice - hra

To se mi ulevilo, že už tu osaměle nevisím! S radostí předávám.

dnes v 09:39, kulanekstorm

Příběh jen z názvů knih

Neplač, Vanesso

dnes v 09:29, Koka

Tipy na knihy, které jste nečetla:

Tomu, kdo pro mne vybírá "tipy na knihy, které jsem nečetla" vzkazuji, že nejenže jsem je nečetla, ale ty - vámi vybrané - zajisté ani nikdy číst nebudu. Tak prosím, ušetře si tu námahu, protože nepatříte mezi uživatele DK, na jejichž knižní tipy dám. Ostatně - k čemu je mi pak rubrika v profilu "Chystám se číst"? Tou snad dostatečně zjevně prokazuji, co jsem ještě nečetla a číst bych chtěla, ne?

1 2 3 4 5 6 >