Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1155dnes v 17:11
O autorech 150dnes v 18:27
Čtenářská výzva 2017 19dnes v 14:42
Volná diskuze 789dnes v 19:14
Nápady na vylepšení webu 295dnes v 17:47
Chyby na webu 67dnes v 19:05

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 19:14, KatulakT

PODVODNÍ UŽIVATELÉ

Dovolím si reagovat na diskusi o uživatelích, kteří zde nabízejí knihy za přemrštěné částky. Na několik takových jsem narazila a upřímně pokud není kupující hloupý, snadno se vyhne takovým prodávajícím a koupí jinde, lépe a levněji. Co ale nedokážu pochopit je to, když si takový prodávající vytvoří další profily na Databázi knih a uměle vytváří dojem, že tolik ta kniha opravdu stojí. U nesehnatelných knih, kde poptávka je vysoká a nabídka prakticky žádná, je to už asi problém. Neměla by se tahle duplicita nějak řešit? (Pokud se tento problém někde už řešil, omlouvám se. Pokud je to mimo mísu, tak taky.)

dnes v 19:06, Lector

Knihy-kájínek-autogramiáda

»Jacck: Vzpomenu si na Tvé doporučení při Tvých úvahách o populární hudbě. ☺

dnes v 18:54, Hebrey

Trojslovný příběh

proto každý, kdo

dnes v 18:53, Jacck

Knihy-kájínek-autogramiáda

přijde mi mnohem amorálnější volit Zemana než nechat si podepsat knihu od Kájínka. Navíc nakolik lze činit odpovědnými za své činy lidi hloupé, kteří pořádně nechápou co činí? Můžu na ně uplatňovat svá vlastní morální kritéria? Já myslím že každý by si měl prvně zamést před svým vlastní prahem a pak řešit blbosti jako je Kájinek podepisující knihu.

dnes v 18:52, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

výkalu a odpadků,

dnes v 18:51, Hebrey

Trojslovný příběh

se pachem jejího

dnes v 18:49, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

žumpě, mísil se

dnes v 18:42, Hebrey

Trojslovný příběh

dosahoval až k

dnes v 18:33, Lector

Knihy-kájínek-autogramiáda

»Alexander1918: Fajn. Než budu reagovat na věcnou část, dovolím si položit jednu otázku: Nebyl jsi to náhodou ty (po tvém vzoru nebudu používat velké písmeno v osobních zájmenech), kdo mi hned v první větě svého předminulého příspěvku podsunul marxistické myšlení? Platí tedy pro tebe dvojí metr? Ty můžeš mít nejapné poznámky týkající se smýšlení oponenta a oponent nikoliv? Děkuji za odpověď. Jinak, pokud budeš volit takový dialog, jako je ta zmíněná věta, budu ti oplácet stejnou mincí. A nyní k našemu sporu: Pořád v tom tvém příměru nevidím tu osobní vinu. Jsem toho názoru, že můžeme morálně soudit aristokracii, respektive společenské uspořádání té doby. Odsuzovat za to konkrétní v současnosti žijící lidi? Víš toho o fungování jednotlivých šlechtických rodů tolik, abys mohl takto generalizovat? Kolik toho víš o budování skláren a textilek? Kdo přebírá osobní odpovědnost za fungování továren během průmyslové revoluce, které vykořisťovaly dělníky (a nebyly ve vlastnictví aristokracie)? Kdo přebírá odpovědnost za ty statisíce mrtvých v Magadanu, kteří těžili zlato pro soudruhy v Moskvě? Kdo přebírá odpovědnost za ředitele uranových dolů v Jáchymově a Příbrami, kteří využívali otrockou práci politických vězňů? Chceš to srovnávat s potomky sedláků, kteří na statcích měli čeleď a nijak ji nešetřili a jejichž potomci získali původní majetky v restitucích? Máš před sebou hodně práce. Chceš-li morálku aplikovat na dějiny, kde začneš a kde skončíš? Chceš Kájínka schovat za filozofii dějin? Kájínek je fyzická osoba, která, mimo jiné, spáchala těžký zločin. Utekl z vězení dávajíce tak najevo pohrdání zákony. Učebnicovou poučku o převýchovné roli věznic můžeme pro jednou nechat stranou (koncept nápravně výchovných zařízení vznikl v jiné době a ne nadarmo právní řád hovoří o "trestu", nikoliv převýchově). Žijeme v demokracii a tak se na Kájinka pohlíží jako na bezúhonného člověka. Proč ne. Není ale důvod jej adorovat a stát fronty na jeho podpis. To, že se to děje, je odrazem selhání morálky. Pokud dáváš do jedné roviny Kajínkovy činy a pana XY, který se domáhá svého majetku, používáš různá měřítka. Chápu, že tím hodně lidí získáš na svoji stranu (přinejmenším ty, kteří stojí v té frontě), ale ještě neznamená, že je to správné. »bubka/binysek: Vítejte, čekal jsem vás tu. Nezklamala jste. Člověk je rád, když věci fungují tak, jak mají. A když jste se také zapojila do diskuse o morálce, těším se na nějaký ten váš moralizující vstup. Ač jste změnila identitu, smazala všechny svoje dřívější texty a omezila svoje aktivity, stejně vám to čas od času nedá. Pořád jste to vy. :-)

dnes v 18:27, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

A to je taky správná odpověď: Horla je právě ta tajemná bytost, kterou v záchvatech šílenství hrdina povídky vídá a píše si o ní do deníku. Povídku jsem před nedávnem s úžasem (s českým i s ruským významem tohoto slova) přelouskala..., dosud jsem měla mylně za to, že Guy de Maupassant byl takový pohodový povídkář, oj.

dnes v 18:20, AltaMari

Stephen King

Bohužel ne... Ostrov Duma Key je jedna z mála kingovek, která mi unikla, ani nevím proč. Teď čtu podruhé Pana Mercedesa, je to WOW :o)

dnes v 18:11, Marbo

Filosofování pod starým mohutným dubem

já mám v plánu transcendentální výlet kdesi v lesích...

dnes v 17:47, pobijecmuch

Přečtené knihy

Naias, správně, pravidla to nepovolují, protože tato kniha v cz (sk) nebyla vydána a není tady ani autorka. Divím se, ale uživatelce proč se dotazuje, vždyť je tu registrována už více jak rok.

dnes v 17:46, VlKa

Postava hledá autora - pomozte jí!

Zatím jsem vypátrala, že by mohlo jít o povídku Le Horla od Maupassanta, ale dál se asi nedostanu.

dnes v 17:43, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

olejíčkem jakbysmet. Puch

dnes v 17:42, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Dnes ve 22:02 nastane podzimní rovnodennost a začne astronomický podzim. K této příležitosti jsem si včera koupil "čaj" kořeněný pomeranč s hřebíčkem a skořicí. Právě jej konzumuji. :-D A do podzimu vstupuji s parádní rýmičkou. :-D Naštěstí mám na poličce Panoptikum hříšných lidí a to jistě mé utrpení zmírní. :-)

dnes v 17:39, Hebrey

Trojslovný příběh

hony a rakytníkovým

dnes v 17:31, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

čarodějnicí Maryšou na

dnes v 17:26, bubka

Knihy-kájínek-autogramiáda

Lidi morální, kteří se řídí tou vyšší morálkou na rozdíl od obyčejných plebs,kteří se spokojí s tím plným břichem a plytkou zábavou, jsou mým vzorem. Procházejí dějinami nedotčeni realitou v bohorovném přesvědčení, že jsou nositelé morálky a pravdy...pánbu s námi a zlý pryč,nemají o sobě pochyby a vždy vědí,kde je pravda, dobro a hlavně ta morálka- o čem se hodí a o čem se nehodí diskutovat...kdo je zlý kdo dobrý. Byl o nich natočen podle předlohy i film, jmenuje se Morálka paní Dulské, ta Zapolská, ta je taky měla ráda, jako já. no nic, mohu k nim jako plebejka jen vzhlížet

dnes v 17:13, RamonVarga

Trojslovný příběh

doupěti, které smrdělo

1 2 3 4 5 6 7 >