Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1229dnes v 16:51
O autorech 158dnes v 18:12
Čtenářská výzva 2018 21dnes v 18:36
Volná diskuze 847dnes v 18:37
Nápady na vylepšení webu 301dnes v 17:43
Chyby na webu 73dnes v 17:39

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 18:37, VlKa

Poznej knihu podle tří indícií

Střelím od boku (nečetla jsem to): Limit - Frank Schätzing

dnes v 18:36, KaryAestas

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Karca5233: Mám stejný problém, akorát, že já jsem Karolina krátce...ale člověk nesmí být hnidopich, to bych nic nenašla :-D Jinak tady jsou knihy, ve kterých by se měla Karolína vyskytovat: https://www.databazeknih.cz/knihy/karolina-strucny-pribeh-16-37010 https://www.databazeknih.cz/knihy/zlodeji-zelenych-koni-12935 https://www.databazeknih.cz/knihy/kapky-rosy-2131 https://www.databazeknih.cz/knihy/zeny-na-habsburskem-trunu-12708 https://www.databazeknih.cz/knihy/babovky-293567 https://www.databazeknih.cz/knihy/prachy-pani-schwarzovej-134829 https://www.databazeknih.cz/knihy/johana-25594 https://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-na-ktery-metr-nestaci-357439?show=alldesc https://www.databazeknih.cz/knihy/nevinne-lzi-74691

dnes v 18:24, biki

Poznej knihu podle tří indícií

Hm, tak Rajské fontány A.C.Clarke) ani Darwinský výtah (J.Hough) to nebudou, ty se odehrávají dál v budoucnosti. Ještě mě napadá Měsíc mého života od Ondřeje Neffa, ale četla jsem to strašně dávno (no jo, je to 30 let od 1. vydání).

dnes v 18:12, tatjana1737

Postava hledá autora - pomozte jí!

Samozřejmě že Françoise Desgreze :-).

dnes v 18:10, kní

Hudba pre náladu

všechno na světě je podvod https://www.youtube.com/watch?v=eZOClxjcSYg

dnes v 18:03, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Dvojice padouchů náhodně narazila na tajemství, jehož odhalení a vyzrazení jim přineslo bohatství, mnoha jiným však smrt a neštěstí. O mnoho let později jeden z těch dvou zahynul v jícnu sopky. Které?

dnes v 18:02, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

Díky, ještě mi ale polopatě objasni, kohos' měla na mysli ve své úvodní poznámce k hádance: "mé myšlenky stále dlí u mého oblíbeného francouzského policisty".

dnes v 18:01, Jass

Knižní asociace

https://www.databazeknih.cz/knihy/jablecny-kolac-nadeje-229639

dnes v 17:58, soukroma

Poznej knihu podle tří indícií

Ne, to neznám, hledaná kniha je o pět let starší. 2025 - existující vesmírný výtah - těžba na oběžnici - boj o těžební území

dnes v 17:57, Makropulos

Filosofování pod starým mohutným dubem

U nás v knihovně mají i na internetu napsáno, že to stojí 60 Kč. Ale teď jde o to, jestli to vůbec udělají.

dnes v 17:57, tatjana1737

Postava hledá autora - pomozte jí!

Výborně! Vracím slovo :-).

dnes v 17:55, denib

Filosofování pod starým mohutným dubem

Makropulos: Tak napiš, jak to dopadne. Taky bych to ráda zkusila. A platila jsi něco? Matně si vzpomínám, že když jsem se na to kdysi ptala, když jsem se hlásila do knihovny, tak řekli, že se předem platí poštovné. Od té doby mi vrtá hlavou, jak předem odhadují poštovné, když nevědí, kolik budou knížky vážit :-)

dnes v 17:55, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

Ale to je přece Nicolas Le Floch - Jean-François Parot (u nás vyšlo jen Spiknutí v ulici bílých pláštů). Kniha ale není zdaleka tak dobrá jako seriál, ten jsem sledovala s chutí ;-)

dnes v 17:51, Makropulos

Filosofování pod starým mohutným dubem

Tak jsem dneska prvně vyzkoušela meziknihovní výpůjčku. Tedy nevím ještě, jak to dopadne. Napřed mi řekli, že na beletrii se to nevztahuje, ale abych zkusila vyplnit ten formulář. Takže uvidím.

dnes v 17:43, pacik77

Hodnocení knih

Já bych volil slovní hodnocení. Tam by ta škála mohla být klidně i širší. Přijde mi prostě úsměvné, když někdo hodnotí všechny knihy a autory v rozsahu 4-5 hvězdiček, sem tam dám za tři, jelikož ho kniha opravdu nebavila. Pak se dostáváme do situace, kdy braková literatura se vyrovnává literatuře světové. Neberte to ve zlém, ale Františka Kotletu (Poločas rozpadu 89%) přece nemůžeme srovnávat například s George Orwellem (1984 - 92%).

dnes v 17:38, tatjana1737

Postava hledá autora - pomozte jí!

Protože mé myšlenky stále dlí u mého oblíbeného francouzského policisty, budeme nyní hledat jeho kolegu. Ten hledaný je na rozdíl od mého oblíbence mladší a svoje řemeslo vykonával za vlády dalšího krále. A ví se o něm, že pocházel z Bretaně. Jeho případy jsou součástí knižní série, z níž však v češtině vyšel pouze jeden díl. Zato byla zfilmována do seriálové podoby, která prý běžela i u nás (to nepotvrdím, neb jsem seriál nesledovala).

dnes v 17:14, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Kovové ruce

dnes v 17:13, Koka

Zajímavá a neobvyklá přirovnání nebo úsloví, i nářečná

ddkk - lidová mluva je studnice zábavy i inspirace. Proto jsem z knihy Mudrosloví národa hluckého https://www.databazeknih.cz/knihy/mudroslovi-naroda-hluckeho-250120 vybrala pár perel ze Slovácka: - je jak po vysrání: je slabý, špatně se cítí - je potřeba mu zdvihnút hrant: je vůči němu třeba přitvrdit - je na krátkéj trati: hraje na pohřbu - je šaules machules : je to popleta - je to aj s kostem: je to včetně stravy - je tupý jak kučovnica: je hloupý, nechápavý - má oko z Kašparovéj krávy: netrefí se - má prdel jak Veletiny: je obézní - má to v parajčoftě: zajímá se o .. - je tady potřebný jak komunista na Velehradě: je zbytečný - je to rovné, jak dyž býk ščí: je to nakřivo - na ptaj: shánět, žebrat a na konec: Když sa z hovna stane hnůj, chce sa vozit.

dnes v 17:05, intelektuálka

Knižní asociace

Naděje umírá poslední

dnes v 16:53, Marika Vanova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Zlodějku knih jsem nejdřív viděla a až pak četla a zážitek mi to jen umocnilo a rozšířilo. Stalo se mi to jen u této knihy, jinak když něco vidím, už to pak nečtu a říkám si, škoda, že jsem si to nejdřív nepřečetla.

1 2 3 4 5 6 >