Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1325dnes v 13:47
O autorech 145dnes v 10:03
Čtenářská výzva 2018 21dnes v 16:34
Volná diskuze 820dnes v 16:32
Nápady na vylepšení webu 326dnes v 16:32
Chyby na webu 78dnes v 15:22

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 16:34, darksterka43

10.) Kniha s tématikou moře

20 000 mil pod mořem

dnes v 16:32, Medunkavera

Čičičí, kočky kočičí

Marthas: Naše Oggynka byla kastrovaná, když jí byl jeden rok. Museli jsme to udělat, protože mužské osazenstvo - jak domácí, tak cizí obtěžovala. Nechtělo se nám, ale prostě to bylo nutný. Já vím, že se tomu budete smát, ale to bylo prostě hrozný. Jak zaznamenala pach muže, byla úúplně nepříčetná (to měla asi po své mamince)

dnes v 16:32, woodward

Mazání vulgárních příspěvků

Tohle mi zas připomnělo starodávnou dikobrazí rubriku "Ze soudních síní a předsíní": Manžel mne ztloukl, řekla jsem, že si půjdu stěžovat, on říkal, že můžu jít třeba do prdele, a tak jsem tady, pane předsedo.

dnes v 16:27, Petass

Poznej knihu podle tří indícií

Operace Dunaj? Když máme dnes to neradostné výročí...

dnes v 16:21, bamba

Poznej knihu podle tří indícií

tiež hlasujem za Johanku. :D

dnes v 16:20, woodward

Poznej knihu podle tří indícií

On říkal do kalendáře, ne na teploměr... :)

dnes v 16:04, bamba

Mazání vulgárních příspěvků

no mne to pripomína rádio Jerevan. Keď sa ho pýtali čím môže muž dráždiť ženu po 40 rokoch manželstva. odpoveď bola každým slovom.

dnes v 16:00, intelektuálka

Poznej knihu podle tří indícií

Vladi - tady je 36 ve stínu... Johanka z Arku ?

dnes v 15:59, VlKa

Hádejte autory:)

Předávám!

dnes v 15:55, Ulriška

Hádejte autory:)

Václav Chaloupek

dnes v 15:48, lief6

Klub čtenářů historických románů

Doporučil by mi někdo historické romány s tématikou pirátství/korzárství/námořnictva?

dnes v 15:36, Lenka.Vílka

Mazání vulgárních příspěvků

Přesně. Je tady dost uživatelů, kteří umí urazit elegantně bez jediného sprostého slova...problém je v tom, že si myslí, že to je pro ně lichotka :(

dnes v 15:31, kní

Nono (aneb štrikovna)

TANKY JSOU ZAS TADY (21.8.2018 Autor: MARTIN C. PUTNA Zdroj: Lidové noviny) Když se řešívají problémy současnosti, obvykle připomínám: podívejte se také na historický rozměr té věci - na to, po jakých cestách problém dospěl do stavu, v němž je nyní. V těchto dnech naopak všichni řeší historii, tedy události před padesáti lety, konkrétně vpád ruských tanků. A já volám: podívejte se na současnost - na to, do jakého stavu jsme dospěli padesát let po ruské okupaci. Stručně řečeno, ruské tanky už jsou zase tady. Tentokrát to nejsou tanky fyzické, ony Krylem pojmenované "plechové maringotky", nýbrž tanky mentální. Nejsou o nic méně reálné, o nic méně účinné. Jsou to tanky "alternativních médií" i mnoha ještě nedávno seriózních autorů, již pálí do české krajiny úplné lži i polopravdy, rafinovaně pomíchané s jednotlivými pravdivými fakty. A hle, jak se jim podařilo českou mentální krajinu rozkotat a rozmetat. Skrze ty ruiny a krátery už jako by nebylo lze vidět zřetelně - jako by už nebylo možno vidět pravdu - jako by žádná pravda už vůbec neexistovala. Jako by už nebylo lze ničemu a nikomu důvěřovat. I tehdejší ruské tanky následovala vysílačka Vltava, šířící "pravdu" okupantů. Byla však směšná, a to nejen svou proslulou bídnou češtinou. Když se však "pravda" okupantů díky reálným tankům prosadila, přišli normalizátoři, kteří "pravdu" okupantů hlásali dobrou češtinou, ba i veršem a filmem a písničkou. Dnešní tankisté mluví dobrou češtinou: "Evropská unie ohrožuje Rusko." - "Ukrajina vůbec neexistuje, hranice Ukrajiny jsou tam, kam došla Rudá armáda." - "Svatá Ludmila, jako tehdy ve středověku, nám ukazuje na východ." - "Rusko je dnes největším obráncem křesťanských hodnot." - "Dnešní Rusko nemůžete přece srovnávat se Sovětským svazem." Naopak, musíme. V dnešním Rusku umírá ve vězení Oleg Sencov, odsouzený za vymyšlená provinění, a desítky dalších politických vězňů, jejichž jména téměř nikdo nezná (ale jsou tu ti, kdo je znají - prosím, ptejte se Jana Machonina!); jsou zakazovány zahraniční filmy, které by mohly "zmást historické vědomí našeho lidu"; je trestným činem připomínat temné stránky "Velké vlastenecké války"; Stalin je vychvalován a gulag znovu vymazáván z paměti; "kozáci" vpadají s biči na výstavy a do divadel; kdo může, prchá; a stejně mu to nemusí pomoci, protože agenti si ho najdou kdekoli na světě (Trockého sekáčkem, Skripala novičokem). Jen ten marxismus-leninismus byl vyměněn v roli státní víry za pravoslaví, v podobě stejně tupé a formální. Toto vše se v české krajině ví, bylo to popsáno, analyzováno, někdy i nafilmováno. Ale je to zjevně k ničemu, protože na každé odhalení reagují tanky další palbou. Vrháme se proti nim s holýma rukama a s vírou, že pravda existuje a že pravda zvítězí. Jednou - nejpozději v království Božím. V království českém to jen tak brzy nebude.

dnes v 15:24, pobijecmuch

Mazání vulgárních příspěvků

bamba - a proč ne, někdy ty nevulgární příspěvky jsou daleko horší než ty vulgární.

dnes v 15:20, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

běžný i mimořádný

dnes v 15:17, VladiKlaisner

Poznej knihu podle tří indícií

Ale kdepak, stačí se jen podívat do kalendáře.

dnes v 15:08, bamba

Mazání vulgárních příspěvků

hm a čo mazanie nevulgárnych príspevkov? Aj k tomu už občas došlo.

dnes v 13:50, TakySimona

Mazání vulgárních příspěvků

No, a co vliv na funkci rostlináře? Ten se nepočítá? :-) Vážně: Co všechno ovlivňuje atmosféru na DK, ve společnosti, v (multi)vesmíru? Zeptali jsme se za vás a američtí vědci odpovídají, že VŠECHNO! Oh, wait... zase se mi ta vážnost&věcnost nepovedla... :-)

dnes v 13:47, Hana_cz

Knihy, po kterých pátrám - poraďte

Zdravím, potřebovala bych pomoct se dopátrat jedné knížky. Knížka je od českého autora a je o české armádě v Sýrii na pokraji 3. světové válce. Byla bych moc vděčná za ten název :)

dnes v 13:46, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Silnější než smrt

1 2 3 4 5 6 >