Jak si lidé hrají

Originální plod amerického specialisty v sociální psychiatrii je utříděnou sbírkou velice výstižných popisů těch stereotypních mechanismů, které v člověkově chování slouží „jako náhrada za opravdové prožívání nefalšovaných důvěrných vztahů“. Autor dokázal spojit své odborné schopnosti s literárním nadáním, srozumitelným jazykem zvládl obtížnou tematiku a připravil tak četbu, v níž poučení a inteligentní zábava jsou neoddělitelné. Kniha byla klasifikována jako „první skutečně vědecké dílo z oboru psychologie všedního dne“. Kniha analyzuje originálním a názorným způsobem běžné situace mezilidských vztahů v rodině a v pracovním kolektivu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77815/big_jak-si-lide-hraji-sof-77815.jpg 3.6127
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Svoboda

Games People Play, 1964

Kniha Jak si lidé hrají

Chesterton

[audiokniha]
Stručné, zjednodušené a povrchní je stejně výstižný popis jako vědecko populární kočkopes.

Z druhé strany je pravda, že jde o snahu přiblížit sociální psychiatrii a s trochou trpělivosti lze pochopit mnohé. Jen už snad existují i kvalitnější publikace . . .

Ivaksa

Tak mě to tedy nebavilo. Nazvala bych to spíš Vzorce lidského chování, protože o hry jde podle mě v případě že jsme si jich plně vědomy a také od nich očekáváme nějaký cíl. Kniha mi nepřipadala dobrá ani pro laika ani pro odborníky. Taková nepodařená snaha o vědecko populárního kočkopsa.

knihovna1

Kniha je více pro odborníky, takže jsem dost přeskakovala.

DefaultAutistic

Nevím, jestli je to chyba překladu nebo originálu, ale část popisovaných her nedává vůbec smysl.

Kutcho

Prekvapivo veľmi zrozumiteľná a zaujímavo napísaná kniha. Prišlo mi, že to bolo napísané až moc štýlom pre laikov. Jedinú malú výtku mám k jednotlivým hrám, kde mi prišlo, že nie sú vždy opísané do detailov a že ich je málo a mnohé prípady zo života som tam nevidel. Ale inak ide o zaujímavé a poučné čítanie.

pepap
29.09.2020

Trochu mi vadil vedecky jazyk. Nicmene, idea nas lidi vystupujicich v rolich predem danych her me nadchla. V nekolika hrach jsem se sam nasel. Urcite se ke knize vratim.

Aicha196
16.09.2020

Super kniha.i po letech ma svou platnost

ZuzanaK.
06.08.2020

Je fajn si uvědomit, že každý stále hrajeme nějakou roli a je dobré vědět jakou. Na druhou stranu, pokud se touto tématikou už trochu zabýváte, kniha vám dnes asi nepřinese už mnoho nového, pro úvod do tématu ale zcela vhodná.