danae1515

Přečtené 109Hana
? - říjen 2019
Hana 2017, A. Mornštajnová

Umění francouzské kuchyně 2
leden 2017 - březen 2018
Umění francouzské kuchyně 2 2015, J. Child

Očekávání se naplnilo. Příjemné zjištění, že když doma peču hovězí svíčkovou, tak vlastně připravuji FILET DE BOEUF POÉLÉ v podstatě přesně jako Julia Childová.


Za zavřenými dveřmi
22. únor 2018
Za zavřenými dveřmi 2017, B. A. Paris

Taky jsem přečetla přes noc. Opět smekám před spisovatelskou fantazií, věřím, že až sem!!! to v reálu nemůže zajít, opravdu mazec.... Oproti čtenářkám já jsem očekávala jiný konec.... Hvězda dolů za vlažný rozjezd a ze začátku mně rušil takový strojený překlad, buď se to pak zlepšilo, nebo až jsem byla vtažena od pekelně dobrého děje, jsem to nejspíš nevnímala. Jedna z lepších knížek, co jsem kdy četla.


Umění francouzské kuchyně
únor 2016 - únor 2018
Umění francouzské kuchyně 2014, J. Child

Malý pražský erotikon
16. únor 2018
Malý pražský erotikon 2014, P. Hartl

Podařená knížka, opravdu mistrně napsaná, vtahuje do děje, pěkně se čte, trefně vypovídá o době a poměrech, malinko předvídatelná, nechybí vtip, za pár drobností, které mně nesedly, nebudu strhávat. PS: Svádí to k domněnce, že v Praze se nedělá nic jiného, než...., takové malé Melrose Place :-)


Dokonalé plány
leden - únor 2017
Dokonalé plány 1998, S. Sheldon

Jak někdo hltá "Bondovky", já hltám "Sheldonovky".V knihovně mám pěkně v řadě kompletní tvorbu Sidneyho. Po této knize jsem sáhla znovu po devatenácti letech. A stejně jako tehdy jsem ji přečetla za dva večery. Sheldon umí psát poutavě, svižně, přehledně, orientujete se v ději, neztrácíte se v postavách. Hvězdička dolů za : plný počet by nebyl fér ve srovnání s pozdější jeho tvorbou, která je bezesporu kvalitnější, vyšperkovanější, vybroušenější, propracovanější. Tuto knihu řadím k těm středně zdařilým, ale i přes to je dost dobrá.


Analfabetka, která uměla počítat
říjen 2016 - leden 2017
Analfabetka, která uměla počítat 2014, J. Jonasson

Nesrovnávala bych. Stařík je stařík, Nombeko je Nombeko. Vtipné, ironické, absurdní, nereálné, pomotané, chvílemi bláznivé až šílené, ale i veselé i smutné čtení, takový oddechový mix. Toto jsem po Staříkovi očekávala, dostalo se mi toho vrchovatě. Já jsem spokojená, mně se líbila.


Jeden plus jedna
? - září 2016
Jeden plus jedna 2016, J. Moyes

No tak tentokrát nevím, nevím.... laťka je vysoko, sice bez ztráty hvězdičky, ale něco tomu chybělo. Jsme se holky namlsaly, že? A nyní máme velká očekávání.... Jojo to umí i lépe. Trošku mi přišlo, že sklouzla do červené knihovny. Taková houpačka, i zdlouhavé, i poutavé, i nudné, i pohlcující, i veselé, i smutné, i romantické, i reálné..... Pochválila bych překlad, nic tam nerušilo, pěkně čtivé, téma také zajímavé. Každopádně hodnotím spíš kladně, relaxační odpočinkové čtení, už se těším na šestou.


Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina
únor - duben 2016
Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina 2010, S. James

Čas od času po tomto žánru sáhnu. Další silný, otřesný příběh. Moc by mě zajímalo, jak životní příběh Sabatiny pokračoval. Zde, v životopisných údajích je uvedeno, že se před rodinou ukrývá někde v Německu. Držím jí pěsti.


Dívka, již jsi tu zanechal
leden - únor 2016
Dívka, již jsi tu zanechal 2015, J. Moyes

Tak rychle jsem už dlouho knížku nepřečetla. Zvlášť první příběh byl pro mně magnetický, kradla jsem chvilky, abych se mohla dějem pročítat dál. Krásné, opravdu krásné čtení. Druhá část malinko pokulhávala, ale téma rovnováhu obou příběhů alespoň pro mně dorovnalo. Zajímalo by mně, nakolik se v knize tak dobře vyobrazená problematika dohledávání a navracování zabavených cenností a rodinných pokladů zakládá na skutečnosti, nebo nakolik je to jen nápad a fantazie Jojo. Za konec jakoby šitý horkou jehlou malinké mínus, ale na ztrátu hvězdičky to není. Knížku řadím k těm, na které se nezapomíná a kterou budu doporučovat a půjčovat dál a dál. A až se mi vrátí, má své jisté místo na VIP poličce :-).


Navždy tvůj
? - leden 2016
Navždy tvůj 2013, D. Glattauer

Knížka mně dost rozhodila. Šílené téma. Naprosto zmáknutá problematika. Jak ho takový námět mohl vůbec napadnout? Za půlkou jsem knihu na čas odložila, nemohla jsem to číst, měla jsem o Judith strach.... , takové reálné, děsivé, bolestivé, uvěřitelné....čtení. Nemám ráda psycho, thrillery, horory.... , zde to bylo více než šmrncnuté, proto ztráta hvězdičky. Ale ani tady se Danielovi nedá upřít mistrovství. Co kus, to perla, platí i u této knížky.


Není zač
? - prosinec 2015
Není zač 2015, D. Glattauer

Prosím o tipy na další takové příběhy. Zábavné, vtipné, odpočinkové, milé čtení. Literární balzámek.


Na co Alice zapomněla
březen - květen 2015
Na co Alice zapomněla 2015, L. Moriarty

Pár dní jsem ji nechala v mysli odležet, než jsem se začetla do jiné.... Nekupuji knihy často. Mám takový, říkám tomu sedmý smysl, jinak řečeno "čuch" na knížky, které by se mi mohly líbit. I v tomto případě "můj sedmý" zafungoval. Nepadla jsem z ní na ....., ale líbila se mi, řadím ji mezi ty, psané pro mou krevní skupinu. Mám ráda neobvyklé formy psaní. Takže příběh Alice prokládaný Elisabetinými úkoly, okořeněný komentovaným blogem jedné prababičky.... paráda. Dále - něco málo přes 400 stránek = velmi krátký časový úsek děje. Nevadilo mi. Osobně jsem se od samého začátku srdečně upnula více na příběh Elisabeth a prožívala jsem její osud daleko hlouběji, než ústřední příběh Alice. V reálu bych měla Elisabeth moc ráda. Původně jsem chtěla odebrat jednu hvězdičku, za - pro mě trapné? - rušivé momenty typu? - kdy museli Alice a Nick tančit...., jak připlavala velryba....., a jeden chlapeček z Vietnamu by úplně stačil... Nakonec dávám 5 za pěkný příběh, zajímavý námět, za několik pěkných chvil u knížky, kterou teď s radostí půjčuji. Jen malý černý puntík za - pro mě mohla knížka mohla skončit na straně 416. Vy, milovnice happy endu, byste si mohly těch posledních 11 stran dosnít :-)


Manželský omyl
leden - únor 2015
Manželský omyl 2014, J. Probst

Neodložila jsem ji jen proto, že každou knihu dočtu. Podle mého názoru této knize nepřísluší zlaté razítko světového bestselleru. Takové nějaké nijaké, nemastné - neslané, necítila jsem tam tu hlubokost, emoce, jednoduché, průhledné.... až hloupé. A něco rušivého i v překladu, strohost, úsečnost.... nevím. Pro mě to byl "čtenářský omyl". Po dalších dílech rozhodně nesáhnu. Dvě hvězdičky autorce za čas, který tomu věnovala.


Stříbrná zátoka
leden - únor 2015
Stříbrná zátoka 2015, J. Moyes

Ale no tak !!!! Proč už to skončilo? Mě se kniha moc líbila. Líbila se mi forma, příběh srozumitelně plynul, ačkoli každá kapitola je vyprávěna některou z postav. Líbil se mi námět, zajímavé a poutavé téma, krásný příběh, spousta emocí. Líbilo se mi líčení prostředí, přírody, života tam někde.... daleko..... Očekávání bylo veliké a zklamaná nejsem. Nepředčila, laťka je vysoko, ale "těm dvěma" zdárně šlape na paty. Možná opravdu slabší rozjezd bohatě vynahrazen bez ztráty hvězdičky :-) Ale proč taková kniha přichází na naše pulty až 8 let od vydání originálu? A kdy bude další? A že jich napsala.....


Prodaná
? - únor 2015
Prodaná 2009, Z. Muhsen

Manželka 22
říjen 2014 - leden 2015
Manželka 22 2013, M. Gideon

No! Po dočtení cítím lehké zklamání. Možná proto, že jsem byla na tuto knížku hodně natěšená a měla jsem velké očekávání. V momentě, kdy jsem začala tušit, jak to dopadne....., jsem jí některé večery ani neotevřela. Jak píšete, takové normální, obyčejné počtení na dovolenou. Celou dobu jsem čekala, že se přece jen něco přihodí, nastane zvrat.... a nic. Chvílemi zdlouhavé a brzy předvídatelné Na druhou stranu palec nahoru za formu, ta to provětrala, námět a téma - hodně zajímavé, dost aktuální, často bolestné, kdyby si s tím autorka víc pohrála, mohla z toho být KNIHA. Strhávám hvězdičku za ten cukr na konci.


Chirurgova dcera
říjen 2014 (06.-17.)
Chirurgova dcera 2002, T. Weldon (pseudonym)

Dobře se čte, zajímavý příběh, překvapivý konec.


Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
září - říjen 2014
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel 2012, J. Jonasson

Včera jsem dočetla, kniha má 398 stran, škoda, že není ještě alespoň jeden další díl. bude se mi po Alanovi stýskat. Čím víc jsem se pročítala ke konci, tím vtipnější, zábavnější, poutavější. Ze začátku bylo více dějepisu, na mně naráz až moc, ale alespoň jsem si oprášila a rozšířila znalosti, ujasnila souvislosti. Typ humoru naprosto pro mojí krevní skupinu, takových knih není v knihovně nikdy dost. Stařík je dítě narozené na šťastné planetě, je to takové dítě štěstěny, klikař, optimista, pohodář, vždy nad věcí. Vypíchla bych kapitolu, kde Kim Čong-il ověřuje u Stalina Alanovu totožnost. Neuvěřitelná klika. Líbilo se mi i prolínání děje tehdy - nyní. Příběh, zápletka, životní příběh, autorovi palec nahoru, klobouk dolů. Doporučuji k přečtení.


Poslední aristokratka
srpen - září 2014
Poslední aristokratka 2013, E. Boček


U štěstí dam
? - srpen 2014
U štěstí dam 1966, É. Zola

Každá sedmá vlna
červenec - srpen 2014
Každá sedmá vlna 2012, D. Glattauer


Dobrý proti severáku
červen - červenec 2014
Dobrý proti severáku 2010, D. Glattauer

Včera jsem dočetla a jsem nadšená. Naprosto perfektně napsané, skvělá forma, čte se samo, vtipné, okořeněné sarkasmem, věrohodné, autor dokázal psát jako muž a odepisovat jako žena, skoro bych uvěřila, že to není román, ale knižně vydaná reálná korespondence. Napínavé až do konce. Dobrý tip na dárek, tímto děkuji Terezce, kniha je můj TOP narozeninový dárek. Už tu čeká ve frontě Každá sedmá vlna, těším se na další čtenářský zážitek.


Bleděmodře pruhovaný
duben - červen 2014
Bleděmodře pruhovaný 2013, T. Tomanová

Doporučuji k přečtení a už teď se moc těším na další literární počin této mladé české spisovatelky. :-)


Zhubněte jednou provždy
? - květen 2014
Zhubněte jednou provždy 2009, A. Mačingová

Deset malých černoušků
? - duben 2014
Deset malých černoušků 2009, A. Christie

Moje první Aghata a hned pecka. Dobrý příběh. Ani náťukem mě nenapadlo, kdo je vrah :-)


Neznámá známá Hana Vítová
? - duben 2014
Neznámá známá Hana Vítová 2013, O. Suchý

Doporučuji přečíst, moc pěkně zpracované.


Přítelkyně
únor 2014 (15.-22.)
Přítelkyně 2013, B. Nesvadbová

Nepřišlo mi to až tak depresivní, ale hluboce pravdivé, z jejích knih patří k těm, co se mi líbí víc. Čtení ne jeden podvečer.


Jana Eyrová
? - únor 2014
Jana Eyrová 2006, C. Brontë

Slovácko sa nesúdí
? - únor 2014
Slovácko sa nesúdí 1972, Z. Galuška

Slovácko sa súdí
? - únor 2014
Slovácko sa súdí 1969, Z. Galuška

Děti si vzít nenechám
? - únor 2014
Děti si vzít nenechám 2011, D. Al-Nahi

Vejce a já
? - únor 2014
Vejce a já 2004, B. MacDonald

Devět částí touhy
? - únor 2014
Devět částí touhy 1999, G. Brooks

Lady Hamiltonová
? - únor 2014
Lady Hamiltonová 1989, A. Dumas, st.

To by se zvěrolékaři stát nemělo
? - únor 2014
To by se zvěrolékaři stát nemělo 1999, J. Herriot (pseudonym)

Když se zvěrolékař ožení
? - únor 2014
Když se zvěrolékař ožení 1994, J. Herriot (pseudonym)

Zvěrolékař mezi nebem a zemí
? - únor 2014
Zvěrolékař mezi nebem a zemí 1991, J. Herriot (pseudonym)

U konce s vtipem
? - únor 2014
U konce s vtipem 1997, E. Bombeck

Zločiny ve jménu cti
? - únor 2014
Zločiny ve jménu cti 2008, A. Onal

1 2 3 >