danae1515

Umění francouzské kuchyně 2Umění francouzské kuchyně 2J. Child

Očekávání se naplnilo. Příjemné zjištění, že když doma peču hovězí svíčkovou, tak vlastně připravuji FILET DE BOEUF POÉLÉ v podstatě přesně jako Julia Childová.

06.03.2018

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris

Taky jsem přečetla přes noc. Opět smekám před spisovatelskou fantazií, věřím, že až sem!!! to v reálu nemůže zajít, opravdu mazec.... Oproti čtenářkám já jsem očekávala jiný konec.... Hvězda dolů za vlažný rozjezd a ze začátku mně rušil takový strojený překlad, buď se to pak zlepšilo, nebo až jsem byla vtažena od pekelně dobrého děje, jsem to nejspíš nevnímala. Jedna z lepších knížek, co jsem kdy četla.

22.02.2018

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Podařená knížka, opravdu mistrně napsaná, vtahuje do děje, pěkně se čte, trefně vypovídá o době a poměrech, malinko předvídatelná, nechybí vtip, za pár drobností, které mně nesedly, nebudu strhávat.
PS: Svádí to k domněnce, že v Praze se nedělá nic jiného, než...., takové malé Melrose Place :-)

16.02.2018

Dokonalé plányDokonalé plányS. Sheldon

Jak někdo hltá "Bondovky", já hltám "Sheldonovky".V knihovně mám pěkně v řadě kompletní tvorbu Sidneyho. Po této knize jsem sáhla znovu po devatenácti letech. A stejně jako tehdy jsem ji přečetla za dva večery. Sheldon umí psát poutavě, svižně, přehledně, orientujete se v ději, neztrácíte se v postavách. Hvězdička dolů za : plný počet by nebyl fér ve srovnání s pozdější jeho tvorbou, která je bezesporu kvalitnější, vyšperkovanější, vybroušenější, propracovanější. Tuto knihu řadím k těm středně zdařilým, ale i přes to je dost dobrá.

01.02.2017

Analfabetka, která uměla počítatAnalfabetka, která uměla počítatJ. Jonasson

Nesrovnávala bych. Stařík je stařík, Nombeko je Nombeko. Vtipné, ironické, absurdní, nereálné, pomotané, chvílemi bláznivé až šílené, ale i veselé i smutné čtení, takový oddechový mix. Toto jsem po Staříkovi očekávala, dostalo se mi toho vrchovatě. Já jsem spokojená, mně se líbila.

16.01.2017

Jeden plus jednaJeden plus jednaJ. Moyes

No tak tentokrát nevím, nevím.... laťka je vysoko, sice bez ztráty hvězdičky, ale něco tomu chybělo. Jsme se holky namlsaly, že? A nyní máme velká očekávání.... Jojo to umí i lépe. Trošku mi přišlo, že sklouzla do červené knihovny.
Taková houpačka, i zdlouhavé, i poutavé, i nudné, i pohlcující, i veselé, i smutné, i romantické, i reálné.....
Pochválila bych překlad, nic tam nerušilo, pěkně čtivé, téma také zajímavé.
Každopádně hodnotím spíš kladně, relaxační odpočinkové čtení, už se těším na šestou.

06.09.2016

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodinaSabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodinaS. James

Čas od času po tomto žánru sáhnu. Další silný, otřesný příběh. Moc by mě zajímalo, jak životní příběh Sabatiny pokračoval. Zde, v životopisných údajích je uvedeno, že se před rodinou ukrývá někde v Německu. Držím jí pěsti.

10.04.2016

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJ. Moyes

Tak rychle jsem už dlouho knížku nepřečetla. Zvlášť první příběh byl pro mně magnetický, kradla jsem chvilky, abych se mohla dějem pročítat dál. Krásné, opravdu krásné čtení. Druhá část malinko pokulhávala, ale téma rovnováhu obou příběhů alespoň pro mně dorovnalo. Zajímalo by mně, nakolik se v knize tak dobře vyobrazená problematika dohledávání a navracování zabavených cenností a rodinných pokladů zakládá na skutečnosti, nebo nakolik je to jen nápad a fantazie Jojo.
Za konec jakoby šitý horkou jehlou malinké mínus, ale na ztrátu hvězdičky to není. Knížku řadím k těm, na které se nezapomíná a kterou budu doporučovat a půjčovat dál a dál. A až se mi vrátí, má své jisté místo na VIP poličce :-).

13.02.2016

Navždy tvůjNavždy tvůjD. Glattauer

Knížka mně dost rozhodila. Šílené téma. Naprosto zmáknutá problematika. Jak ho takový námět mohl vůbec napadnout? Za půlkou jsem knihu na čas odložila, nemohla jsem to číst, měla jsem o Judith strach.... , takové reálné, děsivé, bolestivé, uvěřitelné....čtení.
Nemám ráda psycho, thrillery, horory.... , zde to bylo více než šmrncnuté, proto ztráta hvězdičky.

Ale ani tady se Danielovi nedá upřít mistrovství. Co kus, to perla, platí i u této knížky.

12.01.2016

Není začNení začD. Glattauer

Prosím o tipy na další takové příběhy. Zábavné, vtipné, odpočinkové, milé čtení. Literární balzámek.

27.12.2015

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Pár dní jsem ji nechala v mysli odležet, než jsem se začetla do jiné....
Nekupuji knihy často. Mám takový, říkám tomu sedmý smysl, jinak řečeno "čuch" na knížky, které by se mi mohly líbit. I v tomto případě "můj sedmý" zafungoval. Nepadla jsem z ní na ....., ale líbila se mi, řadím ji mezi ty, psané pro mou krevní skupinu.
Mám ráda neobvyklé formy psaní. Takže příběh Alice prokládaný Elisabetinými úkoly, okořeněný komentovaným blogem jedné prababičky.... paráda.
Dále - něco málo přes 400 stránek = velmi krátký časový úsek děje. Nevadilo mi.
Osobně jsem se od samého začátku srdečně upnula více na příběh Elisabeth a prožívala jsem její osud daleko hlouběji, než ústřední příběh Alice. V reálu bych měla Elisabeth moc ráda.
Původně jsem chtěla odebrat jednu hvězdičku, za - pro mě trapné? - rušivé momenty typu? - kdy museli Alice a Nick tančit...., jak připlavala velryba....., a jeden chlapeček z Vietnamu by úplně stačil...
Nakonec dávám 5 za pěkný příběh, zajímavý námět, za několik pěkných chvil u knížky, kterou teď s radostí půjčuji.
Jen malý černý puntík za - pro mě mohla knížka mohla skončit na straně 416. Vy, milovnice happy endu, byste si mohly těch posledních 11 stran dosnít :-)

29.05.2015

Manželský omylManželský omylJ. Probst

Neodložila jsem ji jen proto, že každou knihu dočtu.
Podle mého názoru této knize nepřísluší zlaté razítko světového bestselleru.
Takové nějaké nijaké, nemastné - neslané, necítila jsem tam tu hlubokost, emoce, jednoduché, průhledné.... až hloupé. A něco rušivého i v překladu, strohost, úsečnost.... nevím.
Pro mě to byl "čtenářský omyl". Po dalších dílech rozhodně nesáhnu.
Dvě hvězdičky autorce za čas, který tomu věnovala.

13.02.2015

Stříbrná zátokaStříbrná zátokaJ. Moyes

Ale no tak !!!! Proč už to skončilo?
Mě se kniha moc líbila.
Líbila se mi forma, příběh srozumitelně plynul, ačkoli každá kapitola je vyprávěna některou z postav.
Líbil se mi námět, zajímavé a poutavé téma, krásný příběh, spousta emocí.
Líbilo se mi líčení prostředí, přírody, života tam někde.... daleko.....
Očekávání bylo veliké a zklamaná nejsem. Nepředčila, laťka je vysoko, ale "těm dvěma" zdárně šlape na paty. Možná opravdu slabší rozjezd bohatě vynahrazen bez ztráty hvězdičky :-)
Ale proč taková kniha přichází na naše pulty až 8 let od vydání originálu? A kdy bude další? A že jich napsala.....

11.02.2015

Manželka 22Manželka 22M. Gideon

No! Po dočtení cítím lehké zklamání. Možná proto, že jsem byla na tuto knížku hodně natěšená a měla jsem velké očekávání.
V momentě, kdy jsem začala tušit, jak to dopadne....., jsem jí některé večery ani neotevřela.
Jak píšete, takové normální, obyčejné počtení na dovolenou. Celou dobu jsem čekala, že se přece jen něco přihodí, nastane zvrat.... a nic. Chvílemi zdlouhavé a brzy předvídatelné
Na druhou stranu palec nahoru za formu, ta to provětrala, námět a téma - hodně zajímavé, dost aktuální, často bolestné, kdyby si s tím autorka víc pohrála, mohla z toho být KNIHA. Strhávám hvězdičku za ten cukr na konci.

16.01.2015

Chirurgova dceraChirurgova dceraT. Weldon (pseudonym)

Dobře se čte, zajímavý příběh, překvapivý konec.

17.10.2014

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelStoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelJ. Jonasson

Včera jsem dočetla, kniha má 398 stran, škoda, že není ještě alespoň jeden další díl. bude se mi po Alanovi stýskat.
Čím víc jsem se pročítala ke konci, tím vtipnější, zábavnější, poutavější. Ze začátku bylo více dějepisu, na mně naráz až moc, ale alespoň jsem si oprášila a rozšířila znalosti, ujasnila souvislosti.
Typ humoru naprosto pro mojí krevní skupinu, takových knih není v knihovně nikdy dost. Stařík je dítě narozené na šťastné planetě, je to takové dítě štěstěny, klikař, optimista, pohodář, vždy nad věcí. Vypíchla bych kapitolu, kde Kim Čong-il ověřuje u Stalina Alanovu totožnost. Neuvěřitelná klika.
Líbilo se mi i prolínání děje tehdy - nyní.
Příběh, zápletka, životní příběh, autorovi palec nahoru, klobouk dolů. Doporučuji k přečtení.

04.10.2014

Dobrý proti severákuDobrý proti severákuD. Glattauer

Včera jsem dočetla a jsem nadšená.
Naprosto perfektně napsané, skvělá forma, čte se samo, vtipné, okořeněné sarkasmem, věrohodné, autor dokázal psát jako muž a odepisovat jako žena, skoro bych uvěřila, že to není román, ale knižně vydaná reálná korespondence. Napínavé až do konce.
Dobrý tip na dárek, tímto děkuji Terezce, kniha je můj TOP narozeninový dárek. Už tu čeká ve frontě Každá sedmá vlna, těším se na další čtenářský zážitek.

05.07.2014

Bleděmodře pruhovanýBleděmodře pruhovanýT. Tomanová

Doporučuji k přečtení a už teď se moc těším na další literární počin této mladé české spisovatelky. :-)

27.06.2014

Deset malých černouškůDeset malých černouškůA. Christie

Moje první Aghata a hned pecka. Dobrý příběh. Ani náťukem mě nenapadlo, kdo je vrah :-)

28.04.2014

Neznámá známá Hana VítováNeznámá známá Hana VítováO. Suchý

Doporučuji přečíst, moc pěkně zpracované.

03.04.2014

PřítelkyněPřítelkyněB. Nesvadbová

Nepřišlo mi to až tak depresivní, ale hluboce pravdivé, z jejích knih patří k těm, co se mi líbí víc.
Čtení ne jeden podvečer.

22.02.2014

Dublin StreetDublin StreetS. Young

Protože každou knihu dočtu, neodložila jsem ani tuto a v podstatě jsem se občasným přeskočením protrápila až do konce. Takové nějaké nijaké, od všeho něco a celkově nic, láska, erotika, drama, trauma, nemoc..... Jakoby učnice na spisovatelku povinně napsala knihu podle učebnice "jak se píše román". Výsledek? Přirovnala bych to, jako když se mi hrozně nechce a musím uvařit bramborový guláš pro patnáct lidí, místo uzeného tam nakrájím levný točený, nedosolím, málo česneku, málo majoránky, málo provařím mouku a nakrájím k tomu včerejší chleba. Asi jsem namlsaná z právě přečtených několika skvělých knih a tato mě trošku zklamala.

14.02.2014

LegendaLegendaM. Lu

Nečekala jsem, že to bude tak dobré čtení. Sáhla jsem po ní, že tu ležela a zrovna jsem neměla co číst. Trošku mi vadilo to sladké, úplně jsem tomu nevěřila vzhledem k okolnostem a i k věku June a Daye. Ale jo, dobrý, přečtěte si.

27.11.2013

Prodaná nevinnostProdaná nevinnostS. Mam

nezapomenutelný příběh, statečná žena, přečteno jedním dechem

25.09.2013

Dvojí tvářDvojí tvářE. George

Zdlouhavé, ale zajímavé. Fakt dobrá.

Ostrov Duma KeyOstrov Duma KeyS. King

Moje první kniha od Kinga, nevěděla jsem, co očekávat....., asi jsem nepochopila konec. Ale líbila se mi. Doporučuji.

SebemilenecSebemilenecS. Monyová (pseudonym)

Vtipná i když z toho běhá mráz po zádech. Určitě patří k povedeným. Moc se těším na film.

22.09.2013

Pletky s osudemPletky s osudemS. Monyová (pseudonym)

Pro mně nejlepší příběh.

22.09.2013

Matka v kriziMatka v kriziS. Monyová (pseudonym)

Dostala jsem ji od dětí k narozeninám. Taky jsem se smála. Která taková nejsme???

22.09.2013

Hra svalůHra svalůS. Monyová (pseudonym)

Drsný příběh. Podle mně taky jedna z lepších.

1 2