zvěřinec zvěřinec komentáře u knih

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Moc pěkná knížka a spousta moudrého pro život. Nutí člověka zamyslet se nad sebou a svým jednáním a pohledem na svět. Doporučuji.

05.12.2016 5 z 5

Skvělá fantasy. Četla jsem ji podruhé, poprvé mi nic moc neřekla, teď to bylo mnohem lepší - dříve jsem fantasy moc nečetla. Příběh úžasný, styl psaní, vše jak má být. Těší mě, že jsou další díly.

04.11.2016 5 z 5

Angličtina pro samouky + klíč Angličtina pro samouky + klíč Ludmila Kollmannová

Začínala jsem s touto učebnicí a nemohu si stěžovat. Nemám s čím porovnat, ale tato knížka mě naučila, to co umím. Je jasné, že je potřeba postupně používat další pomůcky - poslech, mluvit apod.

25.07.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělé čtení. Já vůbec netušila, do čeho jdu, čekala jsem typickou americkou mýdlovou romantiku, ta se ale nekonala a námět byl skvělý. Celou dobu jsem byla napnutá, v podstatě jsem to chtěla mít za sebou, aby to už nějak dopadlo, aby to ty ženský už nějak vyřešily. Forma byla taky nápaditá, jak se všechno postupně hezky poskládalo.

01.12.2017 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Jsem lehce za půlkou a nějak nevím, zda dočtu či nedočtu. První díl mě zaujal, hlavně tím časovým přestupem, proto jsem šla do dalšího, ale politiky je zde moc, nevím, kdo je s kým, kdo proti komu. Je to taková Angelika. Do dalších dílů nepůjdu, nějak cítím, že mi to nic nedává a do čtení se nutím.

11.09.2017 1 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Tak to bylo maso. Nečekala jsem, že i v komiksu lze až tak vystihnout brutalitu, strach a leccos dalšího. Atmosféra je dobře vystihnuta, celé je to skvěle nakreslené. Super fantasy příběh a záhada na starém sídle. Těším se na další díly.

07.12.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak to bylo skvělé. Detektivky nečtu, ale jelikož je Nesbo tak profláklý, tak jsem do toho šla. Napínavé, závěr tedy pěkně frčel. Trochu mi dělalo problém zapamatovat si jména, v tom jsem měla zezačátku trochu zmatek. Jinak napsané pěkně, nic mě v knize nerušilo.

04.03.2016 4 z 5

Čekání na Vlka Čekání na Vlka Sandra Dieckmann

Jak málo stačí...

23.05.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Asi 200 stran mi trvalo než jsem se začetla. Přišlo mi to takové kostrbaté, občas zbytečně rozvláčné až nudné. Tak nějak nic moc.

02.11.2017 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ke knize jsem přišla přes hudbu k seriálu (ta je úžasná). Čte se dobře, děj plyne příjemně. Čekala jsem spíš něco víc mystery, toto je takový normální příběh, jen s tou časovou zápletkou. Příjemně se čte o Skotsku, o povaze Skotů, historii. Ale jo, do dalších dílů půjdu.

18.08.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kdo má rád knihy o vztazích, musí jásat, zde jich je dost. Kniha se čte dobře, rychle, bo není důvod nad vším přemýšlet. Text není těžký, je to taková oddychovka. Je dobře, že se autor nedržel jednoho časového úseku, ale postavy si knihu opravdu odžily. Knihu jsem dostala pod stromeček, takže jsem do ní šla - sama bych si jí nekoupila - a jelikož nemusím vztahové knížky a trochu mi to připadá jako "ordinace", tak za mě 3 hvězdy.

05.01.2017 3 z 5

Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Anne of Green Gables/Anna ze Zeleného domu A1-A2 Nick Gerrard

Tato kniha pojí velmi příjemné s užitečným. Miluji Annu ze Zeleného domu, aj se učím stále a toto byl dobrý trénink.

14.02.2022 5 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Jak píše Arte pode mnou. Souhlasím. Další díly si ale přečtu :)

12.03.2018 3 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Nemohla jsem se začíst. Odkládám.

06.12.2020

Frigidní ženy Frigidní ženy Sue Riches

Líbilo se mi. Ženský jsou dobrý, že to daly.

01.02.2018 3 z 5

Strašidla z Woodlandu Strašidla z Woodlandu Jaroslav Kuťák

Nejsem moc detektivkář, ale zaujal mne název, proto jsem do toho šla. Trochu přitažený za vlasy, no dočetla jsem to. Jak píše "peprminta" pode mnou - parodie na detektivku.

12.07.2017 1 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Já asi nejsem cílová skupina. Pro cílovou skupinu je to zřejmě dost dobré, námět, fanstasy, ilustrace. Do dalších dílů už asi nepůjdu, to bych se musela hodně nudit.

30.01.2017

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Prostý život hrstky lidí na pár stránkách. Milé čtení. Při čtení jsem si připadala, že jsem tam s nimi, jako pozorovatel - bylo to tak hmatatelné. Díky, že jste mě pustili mezi vás.

11.01.2017 5 z 5

Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Paní Grimmová se představuje aneb Případ zapomenuté vraždy Josef Bernard Prokop

Oddychovka, která se čte sama. Zrovna jsem neměla co číst, tak jsem sáhla po této knize. Nic nedala nic nevzala.

29.07.2016 2 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

Opravdu oddechové čtení s trochou historie. První tak třetina knihy byla plná vět jak z červené knihovny, jinak hrdinka prostě dokonalá, krásná, vzdělaná, všichni okolo takoví šmudlíci, kteří nevytáhli paty ze vsi, no a konec - co dodat. Zápletka - inu proč ne, nemusíme číst stále pouze fakta.

06.04.2016 2 z 5