zuzulique zuzulique komentáře u knih

Catilinaria Catilinaria Amélie Nothomb

Ďalší z radu nezvyčajných príbehov z pera grafomanky Amélie Nothomb a ak máte radi absurditu, nebudete sklamaní, vyvrcholenie románu skutočne stojí za to :-)

25.05.2011 4 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Súhlasím s predošlým príspevkom, ktorý veľmi vystihuje celú knihu, zábavná, ironická, šialená - Amélie Nothomb :-)

Ani Eva, ani Adam Ani Eva, ani Adam Amélie Nothomb

Veľmi dobré! Príjemné čítanie o samotnej autorke, ktorá sa vracia do Japonsky, začína doučovať FJ a zblíži sa so svojím žiakom...ukazuje nám kus japonskej kultúry a stret s inou kultúrou prináša zaujímavé a vtipné situácie :-) Amélie vie veľmi dobre, ako upútať čitateľa.

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Jana Eyrová je samozrejme lepšia, ale i toto bolo príjemné čítanie :-)

25.05.2011 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha, ktorú som čítala aspoň 5x, THE BEST Novel all the time :-) Pre mňa príbeh Jany a Rochestra zostane navždy hlboko zapísaný a možno ešte dlho potrvá, pokým nájdem lepšiu ako je táto kniha....

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Dá sa vôbec od Agathy Christie čítať aj niečo zlé? :-)

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Klasika, ktorá neomrzí :-)

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Nezvyčajný príbeh lásky uspokojí aj náročných čitateľov:-) Patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy :-)

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jednoducho, I´m lovin it :-) Neznesiteľne dobrá kniha, moja prvá od Kunderu a ani zďaleka nie posledná! :-)

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

"Mám slabosť pre tých, čo prehrávajú. Pre invalidov, cudzincov, triedneho tučibombu, tých, s ktorými nikto nechce tancovať. Pre tých bije moje srdce. Možno preto, lebo som vždy vedela, že istým spôsobom patrím k nim." (Peter Hoeg - Cit slečny Smilly pre sneh)

V knihe som si našla veľa úryvkov, ktoré sú mi blízke :-) Knihu som síce čítala veľmi dlho, pretože som sa v nej niekedy strácala, no som veľmi vďačná za mnohé informácie o Grónsku a jemu blízkym etnikám, ku ktorým by som sa v živote inak ani nedostala :-) Každopádne zaujímavé čítanie!

24.05.2011 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Prvá kniha, ktorú som čítala od autora a bola som veľmi príjemne prekvapená, pretože meno "Jack London" sa mi vždy spájalo iba s dobrodružnou literatúrou. Jedinečná kniha!

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Nadčasové čítanie, ktoré prežije stáročia, skvelé!

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Silný príbeh plný hrôzy, ktorú by nikto z nás nechce zažiť. I mnohé ďalšie poviedky od Šolochova ukazujú hrozivú tvár vojny, treba si prečítať, aby človek pochopil, čo všetko v živote má a ako sa má dobre....Samozrejme, keďže ide o písanie v duchu socialistického realizmu, kus propagandy musí byť...

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Veľmi krásna kniha...pred vami sa odohráva príbeh dvoch žien, s ktorými prežijete všetko od začiatku až do konca a uvedomíte si, aký je život v našich krajinách pre ženy krásny a bezstarostný...

Andělé nad Teheránem Andělé nad Teheránem Gina Nahai

Ďalší nádherný príklad magického realizmu, úžasná spleť príbehov mnohých žien, číta sa jedna báseň a nebudete sa môcť odtrhnúť...nedá sa inak, iba odporúčať!

Zazi v metru Zazi v metru Raymond Queneau

kniha pre lingvistických fajnšmekrov, ktorí majú radi hru so slovom...a samozrejme aj filologickým, keby ste porovnávali s francúzskym originálom, musím niekedy vyskúšať :-)

24.05.2011 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Táto kniha je skutočná pecka! V jednej chvíli vás donúti zamyslieť sa a vzápätí sa smejete. Povinne čítať! :-)

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

Trochu sklamanie oproti Dopplerovi, ktorý je pre mňa od autora TOP spomedzi jeho knižiek. ...a súhlasím s príspevkom o plytvaní strán...to ako Erlend Loe píše sa vraj nazýva literárny naivizmus, ale toto bolo asi naivné až príliš :-))

23.05.2011 3 z 5

Veľký zošit Veľký zošit Agota Kristof

kruté, no veľmi dobré čítanie!

Sépiový portrét Sépiový portrét Isabel Allende

Voľné pokračovanie Dcery štěsteny, ktoré nadchne každého, kto má rád magický realizmus a la GGM :-) A bystrý čitateľ a fanúšik zistí aj to, že sa tu stretávajú a objavujú postavy z Domu duchov :-) Mňa to priam fascinovalo, mám rada tieto "migrujúce" postavy a pocit, že túto postavu už odniekiaľ poznám :-)